Chmura wiedzy

Gadżet Medytacja: 5 usług w celu poprawy koncentracji

W Dolinie Krzemowej pojawiła się moda uważności - techniki koncentracji, które wprowadzają umysł w stan spokojnej obserwacji tego, co dzieje się w tej chwili. New York Times publikuje artykuły omawiające praktyki medytacyjne pracowników Facebooka, Zyngi lub PayPal. W San Francisco odbywa się konferencja Wisdom 2.0 na temat „praktyki uważności” lub „uważności”. Na spotkaniach Buddhist Geeks nagrywa podcasty z różnymi dyrektorami naczelnymi na temat tego, jak wykorzystać rozwijającą umysł technologię, a Google uruchomiło Search Inside Yourself. Równolegle pojawiają się aplikacje i usługi, które pomagają w samodoskonaleniu. H&F wybrał najciekawszy z nich.

Whil


Twórcy serwisu Chip i Shannon Wilson wcześniej sprzedawali ubrania do jogi i sportu pod marką Lululemon. Ich nowy projekt łączy ludzi poprzez praktykę jednominutowej medytacji. „Gdy masz miliardy dolarów, czy możesz sobie pozwolić na rozłączenie? Prawda jest taka, że ​​nie możesz sobie pozwolić na to”, każdy odwiedzający ich witrynę widzi ten tekst. Po przejściu do zakładki „Sklep” pojawia się komunikat „Masz już wszystko, czego potrzebujesz”.

Twórcy Whil napisali szczegółowe instrukcje, jak zrobić sobie przerwę (używając porównań komputerowych: „Twój umysł jest jak dysk twardy. Pierwszy krok się zamyka”), dowiedz się o wynikach praktyki („Możesz uzyskać taką samą jasność i kreatywność w ciągu minuty od ponownego uruchomienia energii, jak po półtorej godzinie jogi, 10 km lub pół godzinie seksu)) i czytaj historie biznesmenów, którzy stosują praktykę medytacji. Założyciel serwisu prowadzi dziennik, próbując mówić o tym, jak nowe praktyki wpływają na niego każdego dnia.

Headspace


Projekt ma na celu rozwiać mity medytacji. Twórcy sugerują rozpoczęcie ćwiczenia z 10 minutami na 10 dni, aby poczuć się szczęśliwszym. Jak podaje sekcja na temat zespołu, składa się z byłego marketera, kilku uczonych, utalentowanych młodych absolwentów i jednego byłego mnicha buddyjskiego. Aplikacja może służyć jako narzędzie szkoleniowe i dziennik sukcesów. Możesz trenować swój mózg za 3,74 £ miesięcznie dzięki dwuletniej subskrypcji lub za 249,85 £ na całe życie. Osobna część strony poświęcona jest dowodom naukowym, że za pomocą medytacji można pozbyć się depresji, uzależnienia i poprawić odporność. Jeśli twój mózg odmówi poprawy, autorzy obiecują zwrócić pieniądze. Założyciele opracowują także Fundację Headspace, która pomaga ludziom na całym świecie w zdrowiu, publikowaniu książek i organizowaniu wydarzeń.

Mediascet

Minimalistyczna rosyjska usługa na codzienne przerwy. Witryna ma tylko biały ekran i cyfry. Kliknięcie na nich zatrzymuje czas i pokazuje, ile wydałeś bez Internetu. Drugie kliknięcie ponownie uruchamia stoper. Twórcą serwisu jest Dmitrij Sołowow, który rozwija kierunek koszykówki medialnej. Według niego usługa ta może służyć jako „pokój wypoczynkowy z Internetu” i pozwala myśleć o trenerze świadomości i uwagi.

Omvana


Aplikacja do medytacji przy muzyce - tutaj zebrano listy odtwarzania różnych gatunków dla relaksu, snu, inspiracji i koncentracji. Możesz słuchać przemówień, wierszy, hipnotyzujących notatek i przewodników medytacyjnych. Egzotyczne to dudnienia różnicowe zaprojektowane do rozluźnienia mózgu i odgłosów natury. Ponadto nagranie dźwięków przyjemnych w medytacji można pobrać niezależnie. Za dodatkową opłatą możesz kupić więcej utworów w sklepie. Celem Omvany jest uczynienie medytacji głównym nurtem, a jej praktyka jest codziennym nawykiem. Założycielka Cherry Laciani organizuje Awesomeness Fest i wydarzenia w ośmiu krajach.

Pragnienie odejścia


Aplikacja, która pozwala rzucić palenie po 21 dniach za pomocą specjalnej metody koncentracji. Uniwersytet Yale przygotował i przetestował program, który został uznany za dwukrotnie skuteczniejszy niż istniejący standard. Zasada firmy brzmi: „Trenuj swój umysł, trenuj swój mózg”. Twórcą jest Judson Brewer, psycholog z Yale University specjalizujący się w uzależnieniach. Aplikacja zawiera ponad 50 filmów, audio i zdjęć, do których dostęp należy uzyskać codziennie przez 21 dni. Z wersji podstawowej można korzystać za darmo, wersja premium kosztuje 99 USD.

Firma Inward, która wydała aplikację, jest teraz zaangażowana w rozwój projektu o tej samej nazwie, związanego ze zmianą świadomości.

Zdjęcie na okładce za pośrednictwem Shutterstock

Obejrzyj wideo: Jak zacząć medytować? i czy to działa (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej