Chmura wiedzy

9 cytatów o biznesie w trudnych czasach z serii „Boardwalk Empire”

Akcja serii rozgrywa się w Atlantic City, pierwszy odcinek pierwszego sezonu natychmiast wskazuje na intrygę: zakaz pojawia się w Stanach Zjednoczonych, ale ludzie, którzy mogą nadal dostarczać krajowi napoje, zostali już znalezieni i czekają na skrzydłach. Politycy, finansiści i szefowie przestępstw rozpoczynają walkę na czarnym rynku i starają się w jakikolwiek sposób wyeliminować konkurentów.

Whisky - płynne złoto, chłopaki.

Pierwsza zasada polityki: prawda nie powinna zakłócać dobrej historii.

Panie burmistrzu, przyjaciele, drodzy członkowie rady miasta! Jak wiecie, za niecałe dwie godziny alkohol będzie zakazany dekretem szanownych członków rady naszego kraju. Dla tych luksusowych, ignoranckich drani! Zapewniam cię: bez względu na to, jak suche jest gardło tego kraju, teraz uzgadniam umowy, dzięki którym Atlantic City będzie mokre jak manda syreny. Zakaz nawet nie zostanie zauważony, tylko ceny wzrosną 20 razy. Taka szansa nie tylko zapukała do naszych drzwi, zabrał ich do piekła!

Mamy produkt, którego desperacko potrzebują. Jeszcze lepsze jest to, że jest zakazany. A kiedy mężczyzna chce się dobrze bawić, upewnij się, że przygotuje się na drinka.

„Chcę szansę”.

- Cóż, to kurwa Ameryka, kto cię powstrzymuje?

„Całe życie to gra, prawda?” Będę pamiętać Pewnego dnia nauczę się bzdur tak gładko jak ty.

- Nie kłam, ale kłam, głupku! Jeśli chcesz być traktowany poważnie, naucz się mówić normalnie.

Urodziłem się w Teksasie, mój ojciec nauczył się pracy jako cieśla i pracował w zespole czarnych facetów. Mój stary miał złote ręce, śpiewało w nich drzewo, taborety, krzesła, komody ślubne - wszystko wyglądało jak dzieło sztuki. Pewnego razu bogaty biały człowiek, pan Parsel, przyszedł do ojca. Zapytał: „Czy jesteś najlepszym stolarzem w Teksasie?” Ojciec odpowiedział: „Rozumiemy coś”. Parcel przyprowadził go do swojego domu, największego w mieście, i pokazał jeden z pokoi: „Będzie biblioteka, co myślisz?” „Myślę, że potrzebujesz półek na książki” - powiedział mój ojciec. Pracował tam niestrudzenie przez 10 miesięcy, a kiedy skończył, przyprowadził mnie do pracy. Parsel nas wpuścił, zaprosił nas przez główne wejście, jako gości. Widziałem jedną z najpiękniejszych rzeczy w moim życiu. Ogromne szafki, wszystkie półki wyłożone są książkami, kwiatami, porcelanowymi aniołami, koszami z owocami. Miesiąc później przyszła kolejna osoba. Powiedział, że widział pracę ojca w domu Parsel i zaprosił go do siebie. Ojca już nie ma. Sześć białych chłostało go i szarpnęło do suki.

„Wrócimy do tej rozmowy później”.

- Kiedy?

„Kiedy skończę w Białym Domu”.

- Tak, masz tylko jedną szansę, aby tam być: kupić wycieczkę.

My decydujemy, z jakimi grzechami możemy żyć.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych
Ludzie w mieście

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych

Strumienie gier komputerowych - lub transmisje z procesu gry z komentarzami samego gracza w Internecie - od dawna są znane w społeczności graczy, ale stały się stosunkowo popularne wśród szerokiej publiczności. Jednym z katalizatorów popularyzacji tego rodzaju rozrywki w sieci była streamerka Karina, ładna miniaturowa dziewczyna, która zasłynęła w sieciach społecznościowych ze względu na jej surowy, a nawet agresywny sposób komunikowania się z widzami.
Czytaj Więcej
Kto buduje stadion Zenit Arena
Ludzie w mieście

Kto buduje stadion Zenit Arena

W Petersburgu nadal budują stadion na półfinały Mistrzostw Świata 2018. Na tle ogólnego niezadowolenia mieszkańców miasta i masowych zarzutów w mediach, Życie wokół spotkało tych, którzy pracują nad projektem każdego dnia, i zapytało, jak wpływa na nie tło informacyjne i dlaczego mieszkańcy naprawdę potrzebują Zenit Arena.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej