Chmura wiedzy

Business Geek: Objawienia właściciela nielegalnej strony, najcichsza praca i inne hity tygodnia

The Verge: historia powstania i upadku jednego startupu

Publikacja opowiada smutną i pouczającą historię o tym, jak zawiodła usługa fotograficzna Everpix z San Francisco. Wszystko zaczęło się bardzo radośnie, ale twórcy projektu, otrzymawszy inwestycje na rozwój, nigdy nie wymyślili, jak na tym zarabiać. Próbowali wzmocnić firmę, wchłaniając inne startupy, ale pomysł się nie powiódł. W rezultacie twórcy zebrali się w barze, zrobili pożegnalne zdjęcie i zamknęli firmę.

Inc.: Jak zostać dobrym i wymagającym szefem

Po przybyciu do firmy pracownicy mają nadzieję na znalezienie drugiej rodziny. Szef w niej będzie współczuł drobnym słabościom i niedopatrzeniom podwładnych. Często sam szef popiera tę iluzję, pomagając pracownikom w trudnych czasach, a nawet udzielając im pożyczki. W zamian ma nadzieję uzyskać lojalność i lepszą pracę. Ale badania pokazują, że pracownicy nie czują się szczególnie zobowiązani po takich przysługach. Publikacja radzi menedżerom, aby byli uprzejmi, nie wykraczając poza działania zawodowe.

Business Insider: Najlepsze oferty pracy dla tych, którzy nie lubią stresu

Na prośbę publikacji dr Lawrence Statkin, który specjalizuje się w badaniach kariery, porównał poziom stresu i wynagrodzenie na 747 stanowiskach, które Departament Pracy USA nazwał najmniej nerwowymi. Najspokojniejsze stanowiska z dobrymi pensjami były pracą matematyka, astronoma i politologa.

Businessweek: Secrets of Twitter Success

W przeddzień IPO największej usługi mikroblogowania na świecie publikacja postanowiła dowiedzieć się, co pomogło jej stać się tak dużym. Rozbiera funkcje techniczne, dzięki którym tweety mogą pojawiać się tak błyskawicznie. Ponadto, zdaniem autorów, sam pomysł wyrażania myśli w 140 znakach zaspokaja podstawową ludzką potrzebę komunikowania się, informowania i zaskakiwania innych.

Mashable: Wywiad z właścicielem Silk Road Online Drug Market

FBI niedawno zamknęło Silk Road, największy internetowy rynek narkotyków, i aresztowało jego rzekomego właściciela. Ale bazar o tej samej nazwie został ponownie otwarty w Internecie. Publikacja skontaktowała się z mężczyzną, który nazywa siebie Pirate Drake Roberts i właścicielem Silk Road. Uważa raczej swój projekt za libertariańską utopię, a nie za brudny szambo Internetu, w którym dokonuje się nielegalnych transakcji. Co więcej, w życiu jest zmuszony zajmować się nie tylko porównaniami filozoficznymi: w miejscu najgorszego miejsca znaleziono kilku innych wnioskodawców i jest on zmuszony z nimi konkurować.

Przewodowy: Jak powstał PlayStation

Późną wiosną 2006 roku jeden z twórców PlayStation, Shuhe Yoshida, otrzymał telefon od Sony. Rozmówca powiedział, że czujnik ruchu zostanie wbudowany w nowy kontroler konsoli do gier DualShock 3. Zaplanowano wprowadzenie nowego produktu za trzy tygodnie na konferencji w Los Angeles. Demo było całkowicie nieprzygotowane. „Co?” - zaskoczyła Yoshida. Następnie pracował w firmie produkującej oprogramowanie. Został poproszony o zmodyfikowanie konsoli. W końcu wszystko się udało. Publikacja mówi o pracy Yoshidy w różnych wersjach PlayStation.

Zdjęcie na okładce: przez Shutterstock

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej