Chmura wiedzy

Wysoki status: 10 rosyjskich inwestorów na Facebooku

Sergey BELOUSOV

Założyciel Runa Capital

kto

Założyciel Parallels i Acronis, twórca funduszu venture inwestującego w projekty technologiczne. Fundusz bierze udział od 20% do 40%, inwestuje do 10 milionów USD. Najbardziej znane startupy w portfelu to Lingualeo, Diary.ru, Ecwid

a co

Linki do wywiadów z partnerami Runa Capital i wiadomości o projektach funduszy. Udział zdjęć motywacyjnych związanych z efektywnością biznesową i osobistą. W obszarze zainteresowań: fizyka, innowacje, edukacja, technologia. Nadaje z Twittera, co utrudnia czytanie Facebooka, ale powinieneś subskrybować, jeśli chcesz być na bieżąco z wiadomościami jednego z wiodących inwestorów venture capital.

co pisze

„Cholera, co roku o tej porze muszę się rozchorować. Zmęczony”

Alexander JURBA

Współzałożyciel Stolica Genezis

kto

Wraz z Maximem Shekhovtsovem założył fundusz Genezis Capital, który inwestuje w startupy technologiczne. Wcześniej był szefem akceleratora TexDrive. Jego fundusz inwestuje od 25 000 do 25 milionów USD na różnych etapach projektów.

a co

Lubi rozmawiać o nowoczesnej branży startupowej, oszczędzaniu pieniędzy, przyszłości rynku internetowego, nowych trendach. Ayn Rand cytuje, dzieli się osobistymi opiniami - poważnie podchodzi do blogowania na Facebooku.

co pisze

„Jest tylko jedna wskazówka, że ​​dana osoba chce coś zrobić - zaczyna to robić. Jeśli kobieta chce, ona się rozbiera. Jeśli klient chce kupić, dostaje pieniądze. Jeśli akcja się nie odbędzie, jest to oszustwo lub samooszukiwanie się”.

Nikolay Davydov

Dyrektor Inwestycyjny iTechCapital

kto

Dyrektor inwestycyjny Fundacji iTechCapital, która zainwestowała w usługę reklamy kontekstowej iContext, system zarządzania reklamą Garpun, a także Qiwi i Seopult. Przed iTech Nikolai doradzał rosyjskim i brytyjskim firmom informatycznym w zakresie zarządzania strategicznego i pozyskiwania kapitału.

a co

Analiza i trendy rynków IT i Internetu, wiadomości o iTechCapital i jego projektach, żarty tematyczne i prognozy specjalnie dla Facebooka.

co pisze

Nagroda „Kulki stali roku trafiają do założycieli Snapchat” (Nagroda Steel Eggs trafia do założycieli Snapchat - tłum. H&F).

„I osobiście wydaje mi się, że jest to popularna aplikacja, a nie infrastruktura, i wkrótce może się rozczarować. A 3 miliardy dolarów to zawsze trzy miliardy”.

Oscar HARTMAN

Założyciel Kupi VIP

kto

Współzałożyciel funduszu Lane Ventures i sklepu internetowego Kupi VIP, który w 2013 r. Znalazł się na liście Forbes „30 największych firm z branży Runet” z przychodami w wysokości 256 mln USD.

a co

Linki do naszych własnych wywiadów i projektów, danych o internetowym rynku detalicznym i KupiVIP.

co pisze

„Już w 2014 r. OBUWIE według obrotów obejdą wszystkie kategorie rosyjskiego handlu elektronicznego”

Alexander GALITSKY

Współzałożyciel
Almaz Capital Partners

kto

Wraz z Piotrem Łukjanowem założył fundusz Almaz Capital Partners w wysokości 72 mln USD, w zamian za inwestycje prosi od 10% do 40% spółki. Wśród projektów portfelowych znajdują się Jelastic, Flirtic, Alawar.

a co

Wpisy o poruszaniu się po świecie, nadawane z Twittera. Pisze głównie po angielsku.

co pisze

Sukces w biznesie - nie chodzi o to, by być fajnym przedsiębiorcą, ale o irytującego sprzedawcę. („Sukces w biznesie nie dotyczy„ twardych przedsiębiorców ”, ale irytujących sprzedawców” - tłum. H&F)

Eduard SHENDEROVICH

Założyciel Kite Ventures

kto

Założyciel funduszu Kite Ventures, który inwestuje w obiecujące projekty w Rosji, Europie, a ostatnio w Ameryce. Wśród inwestycji: TrendsBrands, Ostrovok, ZeptoLab. Przed Kite Ventures Edward był odpowiedzialny za rozwój w SUP.

a co

Posty na rynku, głównie w języku angielskim, linki do zagranicznych publikacji.

co pisze

Andrew Paulson Wszystkiego najlepszego! Niech patrol graniczny nigdy więcej nie skonfiskuje twarogu! („Andrew Paulson, wszystkiego najlepszego! Niech strażnicy graniczni nigdy nie skonfiskują twojego mascarpone!” - Tłumaczone przez H&F)

Elena MASOLOVA

Założyciel
Dodatek I i II

kto

Założyciel funduszy Addventure I i II, które inwestują w projekty na wczesnym etapie. Znana z tego, że w krótkim czasie stworzyła rosyjski analog Groupon Darberry.ru i z sukcesem sprzedała go firmie. W sierpniu podpisała poparcie dla Aleksieja Nawalnego. Teraz koncentruje się na rozwoju portalu edukacyjnego Eduson. Wśród projektów portfelowych: inSales, Delivery Club, Pixonic.

a co

Inwestycje, edukacja, polityka, odniesienia do mediów.

co pisze

„Po raz pierwszy głosowałem w Norilsku w 1987 roku. Miałem trzy lata, ale mój tata pozwolił mi„ wybrać ”kandydata i zaznaczyć tik. Mówią, przypominają rodzicom, że na tydzień przed rozpoczęciem przetwarzania w przedszkolu, śmiali się przez około 10 minut, kiedy zapytałem na kogo będą głosować. Uświadomiłem sobie, że kiedy podniosłem kartę do głosowania - było JEDNE nazwisko z Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Rano w telewizji rozmawiali o czymś w 99 procentach.

W 1996 roku znalazłem w domu instrukcje dla przewodników z odpowiedziami na cudzoziemców na trudne pytania. O wyborach nie-alternatywnych miała odpowiedzieć: „Ponieważ z każdej partii mamy JEDEN kandydata, jak w USA”. Ach, oto jest, wtedy wszystko jest w porządku.

Konkurencja poprawia wydajność. Zamknięty system bez zewnętrznych sygnałów staje się nieskuteczny i umiera (z nami). Dwa razy cztery - cztery. Urzędnik powinien zapewnić mi wysokiej jakości usługi, a nie wymyślać „tematów i schematów”. Mam prawo żądać od urzędników skuteczności. Słabo pracujesz - wstał i wyszedł. Oni sami nie odejdą. Różnica między 1% (jak nas okłamują) a 30% (tego samego Prochorowa w Moskwie) jest ogromna. Z 30%, z którymi należy się liczyć.
Wypijmy więc, żeby kandydaci byli wieloma dobrymi i różnymi, słabymi menadżerami ryczącymi i hukującymi, zwalniającymi, podatki moich firm były wydawane skutecznie, a przedsiębiorczy urzędnicy rezygnowali i zajmowali się normalną działalnością, a nie „programami”. Jestem tylko dla.
Sam wiesz, co robić 8. Niemałe ”

Evgeny GORDEEV

Założyciel Russian Ventures

kto

Założyciel rosyjskiego funduszu Ventures, który zainwestował w kilka zaawansowanych projektów reklamowych. Był szczególnie zapamiętany za aktywny PR swojej usługi przycisków społecznościowych Pluso i udział w wielu skandalach na Facebooku.

a co

Wyraża opinię na temat wszystkiego, co dzieje się na rynku internetowym. Monitoruje uczestników branży, przychodzi do nich w komentarzach i dzieli się z nimi swoimi opiniami. Stał się poszukiwanym blogerem w branży (ponad 3000 subskrybentów).

co pisze

„Mam dla ciebie pięć prostych pytań:

- Projekt dotyczy nie tylko Rosji?
- Przyciągasz ponad milion dolarów?
- Czy założyciele mają dobre doświadczenie w branży?
„Czy cel jest szalony?”
- Czy rozumiesz, że udział w rynku w pierwszych 5 latach jest ważniejszy niż zysk?

Jeśli na pięć pytań przynajmniej trzy mają odpowiedź TAK, nie powinieneś tracić czasu na rosyjskie fundusze venture. Wykonaj wizę Schengen i amerykańską, odłóż 5-20 tysięcy dolarów na koszty podróży i ... zacznij wysyłać listy do zachodnich funduszy.

Szanse, że cię zrozumieją i docenią, są mniej więcej takie same jak w Rosji, ale potencjał projektu wzrośnie 10–100 razy dzięki partnerskiej sieci funduszy. A prędkość zamknięcia transakcji jest jeszcze większa niż w przypadku Rosjan.

Utwórz konto na AngelList, zaktualizuj dane w Crunchbase, napisz kilka listów do wiodących blogów i stron techno. Uruchom szczegółowy blog w języku angielskim, składaj wnioski o udział we wszystkich ważnych wydarzeniach, dołącz do dyskusji w sieci (w tym Quora).

Proces ten potrwa co najmniej rok, ale urodzisz nie mysz, ale słonia ”.

Dmitry ALIMOV

Założyciel Frontier Ventures

kto

Założyciel funduszu i współzałożyciel kina online ivi.ru. Członek panelu ekspertów IT w Skolkovo. Przed utworzeniem funduszu pracował jako top manager w Gazprom Media, Amedia, TNT i innych firmach. Zawarte w 50 największych rosyjskich milionerach internetowych zgodnie z „Firm Secret”.

a co

Linki do artykułów na temat rynku venture capital, informacji o projektach funduszy, ofertach pracy.

co pisze

„Uwaga dla startupów! Wśród naszych projektów nasza firma portfelowa Eruditor ma usługę rezerwacji dla artystów z Tredy, którzy przygotowali nowy program rozrywkowy dla startupów. Warunki uczestnictwa w konkursie są tutaj. Powodzenia, aby wygrać i świętować nowy rok ze swoim zespołem!”

Igor MATSANYUK

Założyciel IMI.VC

kto

Założył fundusz IMI.VC, który koncentruje się na grach, aplikacjach społecznościowych i usługach konsumenckich. Wcześniej był twórcą holdingu do gier Astrum, który Mail.ru Group kupił za 110 milionów dolarów, a wśród projektów IMI.VC są Game Insight i Narr8.

a co

Informacje o rynku internetowym, zdjęcia osobiste - biuro, rozrywka, jedzenie, samochody.

co pisze

„Dzieci gotowały kiełbaski)))” Migawka

Zdjęcia: na okładce Gettyimages / Fotobank.ru, Sergey Belousov z osobistej strony na Facebooku, Oscar Hartmann / RIA Novosti, Eduard Shenderovich / Kommersant, Elena Masolova / RIA Novosti, Evgeny Gordeev / Hopes & Fears, Igor Matsyuk / RIA Novosti

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy
Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Dog Cleaning Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za określoną tygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca.
Czytaj Więcej
Susan Kane „Introwertycy”
Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej
Mihai Chiksentmihayli „Stream”
Skrzynie

Mihai Chiksentmihayli „Stream”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę słynnego psychologa Mihai Chiksentmihaii poświęconą idei przepływu - optymalnym warunkom pracy i sposobom jej osiągnięcia. Mihai CHIKSENTMIKHAYA Amerykański psycholog, autor 20 książek Co to jest przepływ Nasze postrzeganie życia jest wynikiem różnych sił, które kształtują nasze doświadczenia, wpływając na to, czy jesteśmy dobrzy, czy źli.
Czytaj Więcej