Chmura wiedzy

Business Geek: metody pracy z dziennikarzami, pytania dla mentorów i inne hity tygodnia

Businessweek: Dlaczego Yahoo Ranks
ich pracownicy

Ostatnio pracownicy Yahoo zaczęli anonimowo odczuwać niechęć do nowego systemu oceny. Zakładano, że menedżerowie ocenią swoich podwładnych, a wtedy najgorsze zostanie zwolnionych. Podobny system był popularny w latach 80., ale potem wyszedł z mody. Naukowcy odkryli, że jeśli niewielka presja motywuje personel, to ciągła presja negatywnie wpływa na wydajność. Publikacja omawia, dlaczego generalnie Marissa Mayer wprowadziła tak przestarzałe zamówienia.

Inc.: Jak dziennikarze to lubią

Publikacja analizuje typowe błędy osób PR, które próbują promować swoją firmę lub szefa w prasie. Na przykład często oferują reporterom komentarze swoich liderów jako ekspertów. Ale często przedsiębiorca nie rozumie właściwego obszaru iz tego powodu pojawia się zakłopotanie. Rozwiązaniem jest dowiedzieć się, o czym może kompetentnie rozmawiać, i zawęzić zakres tematów do komentowania. Ponadto publikacja nie zaleca oddzwonienia do dziennikarzy po wysłaniu informacji prasowych - to tylko denerwujące.

Business Insider: Dlaczego amerykański sen jest możliwy tylko dla bankowców inwestycyjnych

„Amerykańskie marzenie jest nieosiągalne dla 99,5% Amerykanów”, powiedział specjalista ds. Zarządzania aktywami profesor William Domhoff, który chciał pozostać anonimowy, aby nie zepsuć relacji z klientami. Publikacja publikuje ten list, który mówi, że tylko 0,5% Amerykanów ma roczny dochód przekraczający 500 000 $ rocznie, a po przejściu na emeryturę ich stan wynosi 1,8 miliona dolarów. Im bardziej stan zdrowia danej osoby, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie ona zarobiona w dziedzinie inwestycji i pożyczek, a nie produkcji i sprzedaży towarów i usług. Taka niesprawiedliwość.

The Wired: Dlaczego Facebook chciał kupić Snapchata

W tym tygodniu Snapchat ponownie odmówił sprzedaży przez Facebook. Teraz za 3 miliardy dolarów. Dlaczego sieci społecznościowe potrzebowały tej umowy? Nie jest tajemnicą, że zdjęcia użytkowników są paliwem do komunikacji społecznościowej. Dzięki Snapchat możesz je tworzyć i pokazywać znajomym. Jest szczególnie popularny wśród nastolatków - to właśnie z tą publicznością Facebook próbuje nawiązać połączenie. Ale w przeciwieństwie do sieci społecznościowej Zuckerberg, Snapchat pozwala udostępniać zdjęcia bez obawy, że przyciągną uwagę rodziców. Tak więc przejęcie Facebooka może być katastrofalne dla usługi.

Nathan Conti: Jakie pytania powinien zadać startup

Założyciel dwóch startupów IT, Inkling i Cityposh, pisze, że często startupy są proszone o ocenę swojego pomysłu. Ale w rzeczywistości nie jest to pytanie, które należy zadać. Lepiej poprosić potencjalnych mentorów o odpowiedź na konkretne pytania. Jak zwiększysz konwersję? Jakie zasady cenowe wybrałeś? Jakie zmiany wprowadziłyby w projekcie? Myślenie o tym jest interesujące, więc szansa na uzyskanie odpowiedzi jest znacznie większa.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej