Chmura wiedzy

Pierwszy raz: jak znaleźć nową firmę

Początkującym przedsiębiorcom bardzo trudno jest zdobyć zaufanie konsumentów. Muszą przejść setki „zimnych” połączeń i spotkań z ludźmi, którzy nie mają pojęcia, kim są i co robią. O tym, jak szybko stworzyć bazę stałych klientów, spieraj się z użytkownikami serwisu dyskusyjnego Quora, popularnego wśród mieszkańców Doliny.

Więcej entuzjazmu

„Miałem szczęście założyć firmę z doświadczonym dyrektorem sprzedaży. Miałem pecha, że ​​był całkowicie beznadziejny. Na jednym z spotkań z potencjalnym klientem przyznał, że nie ma szczególnej wiedzy technicznej i nie korzysta z poczty elektronicznej. Musiałem nauczyć się sprzedawać.

Pomimo tego, że nie byłem sprzedawcą w klasycznym sensie, z oblizanymi włosami i w surowym garniturze, byłem entuzjastycznie nastawiony i okazało się, że oznacza to znacznie więcej niż tylko wygląd. Ludzie kupują od ludzi. Mogą zostać zainfekowani twoją inspiracją, a dokładna realizacja zamówienia pomoże utrzymać tych klientów na stałe.

wielkie nazwiska robią wrażenie na ludziach
może to pociągać za sobą projekt dla znanej firmy
nowe zamówienia

Kiedy Twoja firma nie ma reputacji, ludzie powinni ci ufać. Jako student założyłem sieć społecznościową dla mojego uniwersytetu za darmo. Zarejestrowały się w nim tysiące użytkowników - wielu nauczyło się, że tworzę strony. Tworzenie darmowych projektów na początku działalności jest bardzo przydatne: znacznie podnoszą wiarygodność firmy.

Nawiasem mówiąc, wzmianka o tym, że stworzyłem stronę internetową dla uniwersytetu, przyniosła mi dodatkowe punkty w negocjacjach: wielkie nazwiska robią wrażenie na ludziach, więc projekt dla znanej firmy może pociągać za sobą nowe zamówienia. ”

- Oliver Amberton, założyciel Silktide

Znajdź odpowiednich klientów

„Kiedy zaczynaliśmy, staraliśmy się zapewnić, aby każdy nowy klient zapewniał nam dostęp do największej liczby potencjalnych klientów. Najpierw znaleźliśmy taką firmę lub stowarzyszenie, złożyliśmy najlepszą ofertę, stworzyliśmy dla niej usługę. Następnie inne stowarzyszenia zwróciły na nas uwagę - my stworzyliśmy pakiet propozycji, pojechaliśmy na krótką wycieczkę po sprzedaży i podpisaliśmy nowe umowy. Kontynuowaliśmy działalność w ramach tego programu, aż staliśmy się jednym z największych dostawców w kraju. Nawet w czasie kryzysu nadal rozwijaliśmy się dzięki temu systemowi. motyw. Nawiasem mówiąc, pierwszy klient wciąż jest z nami przez 10 lat. "

- Farhad Meher Homji, założyciel Brightlabs

Wyróżnij się na tle konkurencji

„Aby znaleźć nowych klientów, musisz napisać plan marketingowy. Aby to zrobić, musisz przestudiować rynek, na którym pracujesz, aby dowiedzieć się, czy produkt może pojawić się w ciągu najbliższych pięciu lat, co sprawi, że twoja oferta będzie nieciekawa. Ponadto musisz napisać plan sprzedaży i przychody z Zdecyduj z wyprzedzeniem, jak będziesz wchodzić w interakcje z klientami.

Warto również wziąć pod uwagę wszystkie ryzyka. Dowiedz się, jak to działa.
twoi konkurenci i graj na ich słabych stronach

Musisz także spojrzeć na swoją ofertę z pozycji kupującego. Jeśli nie masz pewności co do cen, postępuj zgodnie z tymi wytycznymi. Wiele osób kojarzy wysokie ceny z doskonałą jakością i obsługą, a niskie ceny z tolerancyjną jakością i minimalną obsługą. Upewnij się, że jakość jest lepsza niż u konkurencji, jeśli ceny są wysokie. A jeśli jakość jest taka, obniż ceny.

Warto również wziąć pod uwagę wszystkie ryzyka. Dowiedz się, jak działają twoi konkurenci i graj na ich słabych stronach. Jeśli otworzysz restaurację naprzeciwko popularnego lokalu, warto pracować w godzinach, kiedy jest ona zamknięta i rozwijać usługę dostawy. Jeśli na rynku nie ma analogów produktów, jest to również niebezpieczne, ponieważ sam musisz stworzyć rynek. Różne trendy i czynniki sezonowe również wpływają na biznes. Musisz znaleźć główne ryzyko dla swojej firmy i spróbować je zminimalizować ”.

- Ken Larson, konsultant biznesowy

Zatrudnij ludzi z połączeniami

„Musisz znaleźć osobę o świetnych kontaktach i kręgu znajomych w Twojej okolicy. Wiele firm upada, próbując przyciągnąć pierwszego klienta. Osobiste kontakty pomagają go znaleźć. Ponadto znajomi z dużym zainteresowaniem słuchają oferty i zgadzają się na łatwiejszy zakup. Musisz też być gotowi wydać trochę pieniędzy, aby przyciągnąć klienta. Niech będzie to niewielka kwota, ale pokaże, jak bardzo jesteś zainteresowany ”.

- Scott England, ewangelista sprzedaży

Postaw na indywidualność

„Przyciągnięcie pierwszego klienta jest jak flirtowanie w barze. Twoja firma powinna mieć indywidualność, własną markę i charakterystyczne cechy, które pomogą Ci odróżnić się od innych ryb w oceanie biznesu. Pozwól zaoferować tę samą usługę co reszta, powinieneś ukryć trochę asa w rękawie. ”

- Alexis Trinidad, szef Blogger Outreach

Obejrzyj wideo: Nowa firma. Pierwszy raz na plandece. Życie w trasie . Stellwag (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej