Chmura wiedzy

Business Geek: Future Technologies, Books on the road from Gates i inne hity tygodnia

Przewodowy: 52 technologie przyszłości

Wired Magazine opracował listę innowacji technologicznych i trendów, które mocno wejdą w życie w przyszłym roku i zmienią świat. Wśród nich są „inteligentne” reklamy, które wiedzą wszystko o preferencjach widza, neurogaming, zanurzanie użytkownika w świecie gry, aplikacje mobilne zastępujące sieci społecznościowe i inne innowacje.

Josh Williams: Dlaczego sieć społecznościowa Gowalla nie mogła znieść konkurencji
z Foursquare i Instagram

Były współzałożyciel i dyrektor generalny zamkniętej w ubiegłym roku sieci społecznościowej Gowalla otwarcie mówi o tym, co doprowadziło do upadku firmy. Nie mogła konkurować z inną siecią geolokalizacyjną - Foursquare. Pomimo tego, że Gowalla wyglądała bardziej atrakcyjnie, pozostała mniej popularna. Gdy próbowała zdobyć więcej chekinów, Instagram wszedł na rynek, który obrał inną ścieżkę do serc użytkowników i wygrał. Teraz Williams pracuje na Facebooku i radzi, aby słuchać bardziej użytkowników niż prasy, a także nie tracić głowy z konkurencji.

Bill Gates: Co czytać w drodze

Założyciel firmy Microsoft Wired napisał o tym, jakie książki woli zabierać ze sobą w podróż. Wśród nich są wykłady z fizyki Richarda Feynmana, obrazkowe wprowadzenie do statystyki, które przeglądał ze swoimi dziećmi, powieść Super Sad True Love Story i inwestor Warren Buffett o wszystkim na świecie.

Business Insider: w których zawodach najwyższa jest konkurencja

Szperając w bazie danych amerykańskiego Departamentu Pracy, personel publikacji opracował listę zawodów, których przedstawiciele stoją w obliczu największej konkurencji. Na pierwszym miejscu była praca choreografa, na drugim - pisarz, na trzecim - sportowiec. Zamknięcie dziesięciu najlepszych agentów muzycznych i sportowych.

Mashable: jak działa chiński
cenzura internetowa

W październiku okazało się, że redaktor naczelny Bloomberg Matthew Winkler nie opublikował części wiadomości o Chinach, ponieważ mogą one doprowadzić do zamknięcia biura agencji w tym kraju. Później okazało się, że wiadomości Bloomberg z kodem 204 nie dotarły do ​​swoich terminali w Chinach. Aby nie stracić dostępu do chińskiej publiczności, wiele firm stosuje autocenzurę i nie publikuje nieprzyjemnych wiadomości dla lokalnych polityków. Aby zrozumieć, jak działa chińska maszyna cenzury, politolodzy z Harvardu opublikowali 1200 postów w 200 sieciach społecznościowych dostępnych w Chinach. Okazało się, że niektórzy z nich stosują zasadę wstępnej moderacji, podczas gdy inni usuwają posty, które już zostały opublikowane, których treści strona nie chciałaby.

Anthony Herrera: Jak zrobić papierowe płatki śniegu na podstawie Gwiezdnych wojen

Grafik Anthony Herrera wyciął z papieru kolekcję niesamowitych noworocznych płatków śniegu z twarzami Dartha Vadera, mistrza Yody, Chewbaccy, Leah i Luke'a. Publikacja przesłała wideo z procesem ich tworzenia, aby każdy mógł powtórzyć to doświadczenie.

Obejrzyj wideo: The Code: Story of Linux documentary MULTiSUB (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej