Chmura wiedzy

Załóż firmę: Studio nagrań

Podjęcie się stworzenia własnego studia nagrań jest dla tych, którzy sami są zaangażowani w przemysł muzyczny i mają w nim pewną wagę. W przeciwnym razie znalezienie klientów nie będzie łatwe.

Wyposażenie studia do profesjonalnego nagrywania muzyki klasycznej lub najlepszych artystów popowych kosztuje kilkadziesiąt milionów dolarów. Możesz otworzyć studio średniej ręki dla jednego lub trzech pomieszczeń sprzętowych za kilka milionów rubli. Nadaje się do pracy z grupami muzycznymi, do nagrywania reklam, gratulacji, audiobooków itp. Niektóre pomieszczenia można wynająć jako bazę prób.

Godzina pracy w takim studiu dla muzyków kosztuje zwykle od 600 do 1000 rubli, miksowanie będzie kosztować więcej, 2500-5000 rubli. Nagrywanie audiobooków jest jeszcze bardziej opłacalnym zadaniem: możesz uzyskać od 8000 rubli na godzinę. Dodatkowe usługi, takie jak przywracanie starych zapisów, mogą zwiększyć obroty. Przy dużym obciążeniu studio nagrań z jednym pomieszczeniem sprzętowym może osiągać przychody w wysokości 300 000-500 000 rubli miesięcznie.

Pokój

Lepiej jest umieścić studio nagraniowe w cegle niż w zbrojonym betonie: cegła lepiej odbija dźwięk. Unikaj domów położonych w pobliżu linii kolejowej, powyżej linii metra, w pobliżu posterunków straży pożarnej, posterunków policji i wież komórkowych: obiekty te wytwarzają hałas i zakłócenia, które można zauważyć na nagraniu. Studio może znajdować się na dowolnej kondygnacji budynku, często piwnice i piwnice wybierane są pod studia, dzięki czemu jest mniej sąsiadów. Należy zwrócić uwagę na wysokość sufitu: eksperci akustyki uważają, że minimalna wysokość sufitu w studiu powinna wynosić trzy metry.

Muzycy często przychodzą nagrywać ze swoim nieporęcznym sprzętem w samochodach, dlatego zaleca się parkowanie w pobliżu studia. Do pracy potrzebne będą dwa sąsiednie pokoje: pokój kontrolny (pomieszczenie sprzętowe) - tutaj proces nagrywania jest monitorowany przez inżyniera dźwięku - oraz sala dźwiękowa, w której znajdują się artyści. Wielkość pierwszego pokoju - od 20 m2 do 50 m2, wielkość pokoju dla muzyków zależy od tego, które grupy staną się klientami studyjnymi. Warto też zrobić mały pokój wypoczynkowy. Ponieważ lokalizacja studia nie jest tak ważna, możesz zaoszczędzić na czynszu, wynajmując pokój poza centrum miasta. Może to kosztować od 50 000 do 150 000 rubli miesięcznie.

Naprawa

Studio nagrań będzie wymagało poważnych napraw. Po pierwsze, ze względu na wiele urządzeń elektrycznych musisz ułożyć niezawodne okablowanie. Po drugie, należy poważnie zadbać o izolację akustyczną, aby nie przeszkadzać sąsiadom i aby nie przeszkadzali sąsiadom. Uważa się, że optymalny poziom izolacji akustycznej wynosi 80-90 decybeli.

Do izolacji akustycznej należy użyć płyty wiórowej związanej z cementem, wełny mineralnej, płyt kartonowo-gipsowych. Na 20 m2 będziesz musiał kupić materiał za 100 000-150 000 rubli, z wyłączeniem pracy. W ścianie oddzielającej pokój kontrolny od pokoju nagrań konieczne będzie przecięcie okna, aby realizator dźwięku i artyści mogli się zobaczyć i wymienić uwagi.

Dokumenty

Wszelkie zmiany w konstrukcji budynku, w tym utworzenie otworu w ścianie, będą musiały zostać zatwierdzone przez WIT. W rzeczywistości, aby rozpocząć działalność, potrzebne są tylko dokumenty dotyczące rejestracji przedsiębiorstwa z podatku. Inspekcja przeciwpożarowa sprawdzi materiały użyte do dekoracji pod kątem zgodności ze standardami bezpieczeństwa pożarowego. Pomieszczenie będzie musiało być pokryte niepalną powłoką.

Inne wydatki

Personel

Będziesz potrzebował dobrego inżyniera dźwięku, który pomoże w doborze sprzętu i będzie współpracował z muzykami. Potrzebujemy również administratora, nagrywających artystów i utrzymujących porządek w studio oraz sprzątaczki. Koszty osobowe mogą wynosić około 200 000 rubli miesięcznie, z czego większość zostanie przekazana inżynierowi dźwięku.

Wyposażenie

Bezpośrednio do nagrywania potrzebujesz: mikrofonów, wzmacniaczy combo, zestawu perkusyjnego, stojaków. W pomieszczeniu z wyposażeniem powinny znajdować się monitory, rejestrator dźwięku. Na rynku istnieje ogromna różnorodność sprzętu, a ceny różnią się znacznie. Eksperci zgadzają się, że konieczne jest wyposażenie nowego studia w obecności realizatora dźwięku, podczas gdy sprzęt może być częściowo używany. Minimalny zestaw niezbędnego sprzętu, częściowo wykorzystanego, plus meble będzie kosztować 300 000 - 700 000 rubli.

Promocja

Aby promować studio nagrań, powinieneś korzystać ze specjalistycznych forów, grup o muzyce w sieciach społecznościowych, dystrybucja ulotek po koncertach klubowych działa dobrze: wielu odwiedzających i samych muzyków.

Ilustracje: Natalya Osipova

Jesteśmy wdzięczni za pomoc w przygotowaniu materiału do Legenda Studio, specjalistycznego magazynu dla show-masterów, Sound Consulting i bazy prób Old Age.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej