Chmura wiedzy

Dobre dane: 6 rynków, na których możesz zarabiać pieniądze za pomocą dużych zbiorów danych

Finanse i Ubezpieczenia

Eric Schmidt, CEO Google SEO i współwłaściciel Civis Analytics, ostatnio zauważył, że ubezpieczenie jest najbardziej oczywistym obszarem zastosowania dla dużych zbiorów danych. Firmy zbierają wszystkie dane o osobie należącej do domeny publicznej i składają mu ofertę dotyczącą ubezpieczenia osobistego. Na przykład, jeśli jesteś fanem sportów ekstremalnych i regularnie jeździsz na wakacje, ubezpieczyciele mogą dowiedzieć się i sprzedać niezbędną usługę we właściwym czasie.

Podobnie działa w produktach bankowych. Startup LendUP, który otrzymał fundusze z funduszy Andreessena Horowitza, Y Combinatora, Start Fund Yuri Milnera i innych, monitoruje zdolność kredytową potencjalnego klienta, poleca mu określone warunki i informuje, kiedy należy dokonać płatności.

ZestFinance i AvantCredit biorą pod uwagę ogromną liczbę czynników, aby sprawdzić, czy klient jest godny zaufania. W rezultacie często pomagają tym, którym odmawia się zwykłych banków, ich własne ryzyko nie wzrasta.

Narzędzia promocyjne

Time Warner Cable używa różnych zestawów danych do stworzenia szczegółowego profilu konsumenta. W wywiadzie dla Fast Company Joan Gillman, prezes Time Warner Cable Media, powiedziała, że ​​informacje publiczne, takie jak dane dotyczące nieruchomości, dane demograficzne lub złe nawyki, pozwalają firmie tworzyć spersonalizowane reklamy dla jej klientów. W takim przypadku Warner zbiera tylko te liczby, które są niezbędne do dystrybucji reklamy w różnych segmentach (zainteresowania, płeć, wiek), nie można rozpoznać konkretnej osoby z tej próbki.

VisualDNA wykorzystuje dane z testów tożsamości wizualnej do śledzenia ścieżki użytkownika w serwisie i jego preferencji. Analizując wzorzec zachowania i stronę konwersji, możemy stwierdzić, dlaczego użytkownik opuścił witrynę / nie dokonał zakupu, dowiedzieć się o innym z góry określonym działaniu i zgodnie z nim skierować reklamę.

Big data to podstawa technologii zakupów zautomatyzowanych - kupowanie reklam w oparciu o preferencje konsumentów. W rezultacie ten format powinien prowadzić do tego, że zobaczymy tylko reklamy produktów, które świadomie lub podświadomie chcemy kupić.

Internetowy handel detaliczny

Sprzedaż głównych sprzedawców internetowych, od Amazon po Walmart, opiera się na dużych danych. Firmy tworzą własne narzędzia, a nawet laboratoria (WalmartLabs), które koncentrują się na uczeniu użytkowników. WalmartLabs kupuje, analizuje i wprowadza dane do punktu, z którym marketing może współpracować. Firma analizuje 100 milionów kluczowych zapytań i przeprowadza ciągłe eksperymenty w celu optymalizacji wydajności. W przyszłości Walmart planuje udostępnić wszystkim swoje narzędzia Big Data.

Amazon próbował odgadnąć preferencje użytkowników, nawet gdy niewiele osób słyszało o dużych zbiorach danych. Teraz firma jest klasycznym przykładem „systemu rekomendacji”: im więcej książek lub innych produktów zamawiasz, tym lepiej rozumiesz algorytm i tym dokładniejszy jest wybór produktów, które oferuje.

Prognozowanie

Kalkulator ryzyka huraganu jest w stanie przewidzieć szkody spowodowane katastrofą. Podczas huraganu w Teksasie w 2009 roku przewidział powodzie i przerwy w dostawie prądu. Ludzie z najbardziej wrażliwych regionów zostali ewakuowani, podczas gdy inni, przeciwnie, pozostali na miejscu, dzięki czemu droga pozostała wolna.

Inna usługa - Quake-Catcher Network - pozwala monitorować tło trzęsień ziemi za pomocą wbudowanego czujnika. Gromadzi dane niezbędne do awaryjnego zapobiegania incydentowi. W przeciwieństwie do sejsmografów technologia ta jest znacznie tańsza i dostosowana do konkretnego regionu, w którym znajduje się komputer.

Medycyna

Eksperci są przekonani, że rozpowszechnianie dużych zbiorów danych w tym obszarze pomoże poważnie zmniejszyć śmiertelność na całym świecie. Głównym zadaniem jest wykrycie choroby na wczesnym etapie, gdy istnieje szansa, aby temu zapobiec. Na tym etapie problem można zidentyfikować, analizując podstawowe parametry ciała: puls, ciśnienie, oddychanie, poziom tlenu we krwi.

Duże dane powinny uczynić obiektywnymi eksperymenty badań klinicznych, które mogą być kwestionowane w zależności od kwalifikacji lekarza. Na podstawie analizy genomu osoba otrzymuje indywidualny lek stworzony specjalnie dla niego.

Coraz więcej gadżetów i usług ma na celu śledzenie stanu osoby i pomaganie jej w utrzymaniu zdrowia. Na przykład Ginger.io może przewidzieć niektóre choroby na podstawie wzorca korzystania z telefonu komórkowego i danych w nim zawartych. Instalujesz aplikację, która wysyła powiadomienia o konieczności wizyty u lekarza. W katalogu znajdują się różne kliniki, które Ginger doradza lub wybierasz.

HR

Dane pozwalają nam obiektywizować rzeczywistość i odzwierciedlać decyzje w określonych liczbach. Nic dziwnego, że duże firmy chcą zoptymalizować wszystkie procesy przy użyciu technologii. Ostatnio Google, znany ze swoich eksperymentów, mówił o pracy z dużymi zbiorami danych w najmniej racjonalnym dziale - rekrutacji.

Google przeanalizowało historię pracowników i doszło do ciekawych wniosków. Po pierwsze, możesz zrozumieć, jak dana osoba pasuje do firmy, nawet na pierwszym etapie rozmowy. Po drugie, w ten sposób możesz rozpoznać, kiedy dana osoba ma skłonność do odejścia, i motywować ją na czas.

Oprócz Google agencja technologiczna Riviera Partners Riviera Partners współpracuje również z Big Data. Wprowadził specjalny system selekcji personelu oparty na analizie danych. Od tego czasu czas poszukiwania kandydatów został skrócony o jedną trzecią, a przychody wzrosły o 52%.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej