Chmura wiedzy

Business Geek: prognoza IT z 1968 r., Bramy nawozów, 50 twórców z listy TheVerge i inne hity

Dustin Moskowitz: Bitcoiny nie są walutą

Współzałożyciel sieci społecznościowej Facebook odpowiada na pytanie użytkownika usługi Quora na temat waluty Bitcoin i stwierdza, że ​​nie stała się ona alternatywą dla prawdziwych pieniędzy i jest mało prawdopodobne, aby stała się. Moskowitz ostrzega: przeniesienie części rynku do sektora cieni prowadzi nie tylko do wolności, ale także do anarchii.

Gizmodo: Prezentacja myszy, funkcja hipertekstu i inne innowacje techniczne z 1968 roku

Dokument archiwalny Uniwersytetu Stanforda pokazuje, jakie były wysokości boiska 45 lat temu. Doug Engelbart przewraca napisane na maszynie strony przed kamerą i mówi cichym głosem o wyjątkowych osiągnięciach, nad którymi on i jego zespół 17 badaczy pracował przez sześć lat. Demonstruje więc rewolucyjny internetowy system NLS i jego możliwości. Obejrzyj wideo jest warte zarówno maniaków, jak i miłośników historii i archiwów. Dla wygody sieć ma wideo podzielone na fragmenty semantyczne.

Sara Horowitz: 11 firm, które
w rzeczywistości - spółdzielnie

Szef związku freelancerów, Sarah Horowitz, przypomina, że ​​gospodarka dzielenia się wcale nie jest nowym zjawiskiem. Spółdzielnie pracowały nad zasadami rozdziału obowiązków i dochodów, nawet gdy nie było to modne, i nadal to robią. Horowitz mówi o 11 firmach, które są spółdzielniami, ale wszyscy dawno o tym zapomnieli. Należą do nich na przykład Associated Press i sieć hoteli Best Western.

Roarmag.org: Jak pozbyć się kłopotliwych instytucji finansowych

Autorzy portalu, który ogłosił się przewodnikiem po świecie prawdziwej demokracji, sugerują zmianę świata i branie wszystkich pieniędzy z dużych banków, a także zaprzestanie zaciągania pożyczek. Projekty finansowania społecznościowego, usługi peer-to-peer (z ręki do ręki), różne banki mobilne zastąpią tradycyjne instytucje finansowe. Notatka mówi o istniejących projektach io tym, które nisze nie są jeszcze zajęte.

PandoDaily: Unknown Twitter Millionaires

Zasób internetowy zawiera listę wszystkich nowo powstałych milionerów, którzy pojawili się po IPO sieci społecznościowej Twitter. Na liście znajdują się nie tylko inwestorzy i współwłaściciele, ale także szczęściarze, których projekty nabyła spółka, która wprowadziła akcje na giełdę. Było ich 29, a wszystkie zawarte na Twitterze umowy dotyczyły częściowej zapłaty własnych akcji. Artykuł zainspiruje tych, którzy rozważają sprzedaż swojej firmy.

Bill Gates: Esej o tym, jak ulepszyć świat

Magazyn przewodowy publikuje esej szefa Microsoftu na temat tego, jak naprawić wszystko. Bill Gates zaczyna się tak: „Mam obsesję na punkcie nawozów”. Gates omawia, które branże najprawdopodobniej doprowadzą do poprawy jakości życia wielu ludzi na świecie, i opowiada o tym, jak on i jego żona Melinda wspierają różne projekty przy pomocy funduszu rodzinnego. Korporacje, według Gatesa, często celowo spowalniają proces tworzenia innowacyjnych produktów, więc cała nadzieja jest dla samotników.

The Verge: Wyniki roku

Edycja Verge wydała elegancki projekt specjalny „Results-2013” ​​- listę 50 osób, które wyróżniły się w ubiegłym roku. Na liście znajduje się architekt Zaha Hadid, twórca serialu Girls Lena Dunham i rosyjski zespół punkowy Pussy Riot. Ale przede wszystkim oczywiście w ulotce The Verge przedsiębiorców i maniaków. Pierwsze miejsce zajęła Elon Mask.

Zdjęcie na okładce: przez Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej