Chmura wiedzy

Załóż firmę: Hostel

Przed otwarciem hostelu warto ocenić potencjał rynku. W Petersburgu, najbardziej atrakcyjnym turystycznie mieście w Rosji, oferta jest prawie równa popytowi. Otwarcie kolejnego hostelu jest ryzykowne. W Moskwie sytuacja jest inna. Uczestnicy rynku uważają, że w stolicy jest niewielu silnych graczy, podczas gdy liczba turystów rośnie średnio o 10-12% rocznie, podczas gdy liczba odwiedzających zagranicznych wzrosła o 70% w drugiej połowie roku w porównaniu z pierwszą połową 2012 roku. Nie zapomnij o innych miastach turystycznych Rosji: Jarosławiu, Wołogdzie, Syberii i Uralu, regionie Morza Czarnego. Tanie noclegi na poziomie europejskim dla turystów są praktycznie nieobecne, a przepływ turystów również rośnie.

Otwarcie moskiewskiego hostelu w cztero- lub pięciopokojowym mieszkaniu będzie kosztować 1,5-3,5 mln rubli, w zależności od chęci wydawania pieniędzy na naprawy i meble oraz dostępności praw własności do obiektu. Otwarcie hostelu w mieszkaniu jest najczęstszym i najwygodniejszym sposobem w Moskwie. Im mniejsze łóżka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że niektóre z nich będą puste. W Berlinie i innych stolicach europejskich ogromne schroniska dawnych fabryk przeznaczane są na schroniska, ale maksimum, do jakiego moskiewscy są do tej pory zdolni, to stworzenie mini-hotelu w małej rezydencji. Jeśli twój hostel ma 12 łóżek (jeden pokój sześcioosobowy i trzy pokoje dwuosobowe), średni przychód na miesiąc może wynosić 300 000 - 400 000 rubli, w zależności od ceny zakwaterowania. Według właścicieli ankiet przeprowadzonych przez H&F koszt otwarcia takiego hostelu zwraca się za około rok.

Pokój

Pokój w hostelu powinien być przestronny, nie mniej niż 150 m2. Możesz wynająć trzy- lub pięciopokojowe mieszkanie w centrum Moskwy za 150 000-300 000 rubli miesięcznie. Warto wziąć pod uwagę, że właściciel najprawdopodobniej poprosi o depozyt za pierwsze i ostatnie miesiące, będziesz również musiał zapłacić prowizję agencji, jeśli mieszkanie zostanie przeszukane przez pośredników w handlu nieruchomościami. Warto odłożyć kwotę równą dzierżawie na kolejne trzy miesiące, dopóki hostel nie zacznie generować przychodów.

Jeśli zamierzasz otworzyć we własnym mieszkaniu, zdecyduj, czy przeniesiesz je do funduszu niemieszkalnego. Usługi hotelowe, zgodnie z kodeksem mieszkaniowym, mogą być również świadczone w lokalach mieszkalnych, ale w tym przypadku za każdym razem każdy gość będzie musiał zawrzeć umowę o pracę, która może być wydana w formie karty rejestracyjnej gościa. Pamiętaj, że możesz przenieść mieszkanie do funduszu niemieszkalnego tylko wtedy, gdy znajduje się ono na pierwszym piętrze domu (lub na drugim, ale pod nim powinny znajdować się lokale niemieszkalne).

Przenosząc mieszkanie do funduszu niemieszkalnego, uratujesz się przed niechcianymi czekami, możesz wyciąć osobne wejście przez balkon lub okno, zwiększyć wartość swojej nieruchomości. Pracując w mieszkaniu, zmniejszysz koszty otwarcia hostelu i będziesz mniej zajęty papierami. Ale musisz budować relacje z sąsiadami. Ludzie z subtelnym słuchem i słabymi nerwami za ścianą mogą zrujnować twój biznes ciągłymi skargami na policję i intrygami wobec gości.

Zgodnie ze standardami SES hoteli nie można zlokalizować w piwnicach i podłogach piwnic. Nie ma specjalnych wymagań dotyczących wynajmowanych pomieszczeń, z wyjątkiem zgodności z normami sanitarnymi i przeciwpożarowymi w zakresie świadczenia usług użyteczności publicznej i usług dodatkowych. Przenosząc mieszkanie do funduszu niemającego siedziby w hotelu, zasady dotyczą każdego hotelu. Nie ma specjalnych wymagań dla małych hoteli.

Naprawa

Naprawy i meble często wymagają większości inwestycji, około 60-70%.

Warto pamiętać, że umieszczenie łazienek zarówno w mieszkaniu mieszkalnym, jak i funduszu niemieszkalnym powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby w rzucie łazienek nie było lokali mieszkalnych (powyżej i poniżej). Liczba łazienek jest zatem ograniczona przez możliwość spełnienia wymogu braku lokali mieszkalnych w rzucie, a także przez możliwość zainstalowania wentylatora od piwnicy na poddasze budynku.

Możesz zaoszczędzić na naprawach, jeśli skorzystasz z pomocy zręcznych przyjaciół. W starych domach zaleca się zmianę okablowania, w tym w celu zgłoszenia się do straży pożarnej. Wszelkie zmiany w projekcie pokoju będą musiały zostać uzgodnione w WIT.

Nie należy tworzyć hostelu, w którym przeważają duże pokoje z kilkoma łóżkami piętrowymi. Praktyka pokazuje, że w Rosji turyści wolą przebywać w pokojach dwuosobowych, więc wystarczy jeden duży pokój na sześć i kilka małych pokoi dwu-, trzy- i czteroosobowych. Część mebli można znaleźć na pchlim targu lub oglądać na moment rezygnacji z dużych hoteli.

Dokumenty

W celu realizacji działalności hotelowej, a także świadczenia usług wynajmu, nie jest konieczne uzyskanie specjalnych licencji. Wystarczy zarejestrować adres IP lub LLC. Podatek można płacić zgodnie z uproszczonym systemem. Oprócz wymagań SES i straży pożarnej należy zapoznać się z prawem dotyczącym działalności turystycznej i różnymi GOST w zakresie świadczenia tej działalności.

Inne wydatki

Personel

Będziesz musiał zatrudnić co najmniej dwóch administratorów do pracy na dwie zmiany (średnia pensja - 25 000-30 000 rubli) i sprzątacza. Możesz zostać menedżerem osobiście lub znaleźć godną zaufania osobę, której wynagrodzenie wynosi 60 000–70 000 rubli.

Mały sprzęt i koszty stałe

Oprócz miejsc do spania zadbaj o wyposażenie pokoi w szafki i sejfy, które można zamknąć na indywidualne zamki. Będziesz musiał postawić telewizor i dużą sofę na korytarzu i wyposażyć wszystko w kuchni dla wygody gości, aby każdy mógł smażyć własny stek. Nie zapomnij kupić komputera-gościa i zainstalować wydajny router Wi-Fi.

Musisz przygotować się na otwarcie: około 100 rolek papieru toaletowego, kilkadziesiąt zestawów bielizny (w wysokości trzech na łóżko w ciągu jednej nocy) i kilkadziesiąt ręczników. Kup potrawy dwa do trzech razy więcej niż mogą potrzebować goście: nadal będą zepsute. Niektóre hostele oferują bezpłatne śniadanie. Połóż jego koszt w wysokości 200-300 rubli na osobę.

Promocja

Najlepszą reklamą hostelu jest jego obecność w bazach danych takich jak Booking.com, Ostrovok.ru i inne. Musisz dotrzeć do tych baz na kilka tygodni przed otwarciem. Ścieżka od złożenia wniosku do pierwszego ogłoszenia w witrynie zajmuje kilka miesięcy. Z czasem właściciel hostelu będzie miał bazę danych menedżerów kont tych witryn, dzięki której problemy z publikowaniem informacji na stronie zostaną rozwiązane szybciej.

Po złożeniu zamówienia za pośrednictwem strony internetowej agregator przekazuje pieniądze na konto hostelu minus prowizja. Jeśli gość płaci gotówką, sam hostel przekazuje pieniądze do agregatora. Za swoją pracę agregator pobiera prowizję w wysokości do 20% wartości zamówienia: im bardziej znany agregator, tym droższy. Liczba dni, na które wynajmowany jest pokój lub miejsce, zwykle nie ma znaczenia.

Sprzedaż stymuluje również promocję SEO i aktywną pracę w sieciach społecznościowych. Projekt strony w żaden sposób nie wpływa na sprzedaż, a zmiana położenia bloków informacyjnych może na nie wpływać. Około 15% gości w dobrym hostelu to ci, którzy już go odwiedzili, dlatego ważne jest, aby ustalić z klientem informację zwrotną i poinformować go o różnych nowościach i promocjach, zachowując równowagę i nie zamieniając się w spamera. Wiele hosteli imprezowych, skupionych głównie na studentach, organizuje różne imprezy, w których mogą brać udział zarówno goście, jak i osoby trzecie: imprezy w piątki, wycieczki, turnieje gier planszowych itp.

Ilustracje: Natalya Osipova

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiału, sieć mini-hoteli i hosteli „13”, sieć hosteli „Mir”, hostel TimeHome, sieć American Hostels.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej