Chmura wiedzy

Załóż firmę: jak otworzyć salon paznokci

Koncepcja małego salonu paznokci (zwanego również batonikami) stała się popularna w obliczu braku lokali do wynajęcia oraz z uwagi na fakt, że wiele kobiet często potrzebuje pilnej procedury. Z reguły w małych salonach paznokciowych można również zrobić pedicure i zaoferować odwiedzającym filiżankę kawy podczas oczekiwania.

W Moskwie i innych miastach istnieje kilka sieci salonów paznokci, które oferują zakup franczyzy. Na przykład franczyza sieci Leny Leniny będzie kosztować 3 miliony rubli, franczyza salonów „Palchiki”, biorąc pod uwagę zaliczkę i inwestycję w otwarcie, będzie kosztować około 2,7 miliona rubli. Duży partner uratuje Cię przed koniecznością wyboru sprzętu i materiałów do salonu (będziesz współpracować z dostawcą sieci hurtowej), pomocy w promocji i poszukiwaniu klientów. Z drugiej strony, otwierając własny salon, możesz po pierwsze zaoszczędzić pieniądze, a po drugie, nie będziesz związany wieloma obowiązkami i instrukcjami.

Według szacunków H&F otwarcie małego gabinetu do manicure może potrwać około 500 000–800 000 rubli; koszty te mogą się zwrócić w ciągu około roku.

 

Pokój

Musisz zdecydować, ilu rzemieślników będzie dla ciebie pracować i, na podstawie ich liczby, poszukać pokoju w obliczeniach 8-10 mdo miejsca pracy dla jednego specjalisty od manicure. Zwróć uwagę na niestandardowe opcje - pawilony w centrach handlowych i lokale na pierwszych piętrach centrów biznesowych. W tych budynkach klienci często spędzają czas. Przepisy sanitarne zabraniają pracy w piwnicach. Wynajem lokali w 30-60 m2 może kosztować 40 000-90 000 rubli miesięcznie.

Naprawa

W przypadku lamp do budowy i suszenia gwoździ, a także do różnych frezów, będziesz musiał wykonać kilka dodatkowych gniazd dla każdego miejsca pracy. Twój salon powinien być czysty i wygodny, ale nie ma specjalnych wymagań dotyczących naprawy pokoju w studiu paznokci.

Dokumenty

Nie musisz uzyskiwać specjalnej licencji na działalność salonu paznokci, wystarczy zarejestrować adres IP i sporządzić dokumentację SES. Pracownicy Rospotrebnadzor pomogą w tym ostatnim, gdy przyjdą z inspekcją. Wszystkie narzędzia używane przez mistrzów muszą przejść procedurę sterylizacji, a procedurę jej wdrożenia można znaleźć na stronie internetowej działu. Będziesz także musiał zawrzeć umowę na sprzedaż świetlówek.

Inne wydatki

Personel

Z reguły mistrzowie w salonie paznokci pracują za procent kosztów zabiegu. W zależności od umów sam salon może otrzymać mniej niż 50% ceny każdego manicure. Każdy chce zdobyć sławnych mistrzów ze zgromadzoną bazą klientów, aby nie musieli dzwonić do klientów z ulicy. Tymczasem sami manikiurzy niechętnie osiedlają się w nieznanym salonie. Koszty personelu powinny obejmować opłatę za pracę administratora (lub dwóch) i sprzątaczki.

Mały sprzęt i koszty stałe

Cena stołu do manicure waha się od 3000 rubli do 50 000 rubli. Znalezienie stołów jeszcze droższych jest również łatwe. Do stołu będziesz musiał kupić noże, lampy do przedłużania paznokci, wanny do rąk, różne podstawki do lakierów, kremów i narzędzi, a także może być potrzebny wózek do manicure do przechowywania innych kosmetyków. Koszt dużego sprzętu może wynosić około 100 000 rubli.

Musisz uzgodnić z mistrzami, kto kupi drobne zapasy: lakiery, kremy do rąk, olejki, proszki, środki antyseptyczne, serwetki i pilniki do paznokci. Jeśli chcą współpracować z twoimi środkami, ich zakup będzie kosztował prawie 100 000 rubli.

Promocja

Najlepszym sposobem na ujawnienie się jest otwarcie w przejściu, aby znak służył jednocześnie jako reklama. Ulotki działają dobrze, ale nie w domach, ale w pobliskich budynkach biurowych.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiału: Natalya Alshanova, sieć salonów paznokci „Fingers” i firma Nail bar

Ilustracje: Natalya Osipova

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej