Chmura wiedzy

Business Geek: Mutacja memów, samochodów bez kierowców, przygotowania do gier i innych wakacyjnych hitów

TechCrunch: Mutacja memów w Internecie

Badacze z dużych zbiorów danych z Facebooka dowiedzieli się, jak zmieniają się memy w sieciach społecznościowych. Pojawiające się raz, udane zdanie lub zdjęcie zaczyna być modyfikowane przez użytkowników w zależności od ich przekonań. Liberałowie mogą więc napisać, że nikt nie powinien umierać z powodu złej opieki zdrowotnej, a konserwatyści - że nikt nie powinien umierać z powodu reformy opieki zdrowotnej Obamy. W rezultacie obraz z tym samym memem może nabierać znaczenia polarnego.

Pitchbook: Venture Investment
w 2013 r

Według publikacji w ubiegłym roku wolumen finansowania venture capital na rynku amerykańskim spadł o 10%, a liczba funduszy venture capital spadła. Najbardziej aktywnymi inwestorami były inkubatory 500 Startupów i Y Combinator, Andreessen Horowitz, Google i Intel.

Businessweek: Czy Rosja jest gotowa
na igrzyska olimpijskie

Tematem noworocznego wydania magazynu były przygotowania do igrzysk olimpijskich w Soczi. Okładka została ozdobiona niedźwiedziem na nartach z cygarem i walizką pieniędzy, która była aktywnie omawiana w sieciach społecznościowych. W swoim raporcie dziennikarze szczegółowo omawiają, w jaki sposób kraj przygotowuje się do igrzysk i ile na to wydaje. W szczególności zapewniają tabelę porównawczą wydatków na igrzyska olimpijskie w Moskwie i Pekinie. Na każde wydarzenie tego święta Chińczycy wydali 132 miliony dolarów, a Rosjanie - 520 milionów dolarów.

Business Insider: wizytówka Most Pathos

Witryna opublikowała zdjęcie wizytówki chińskiego biznesmena Chen Guangbiao, który wcześniej stał się znany ze swojej propozycji zakupu „New York Timesa”. Na swojej wizytówce jest napisane, że jest najbardziej wpływową osobą i najsłynniejszym filantropem w Chinach, a także moralnym liderem, wzorem do naśladowania, który wykazał heroiczne cechy w walce z skutkami trzęsienia ziemi.

Mashable: Co naprawdę czeka
stażyści w firmie

Pracownicy witryny narysowali komiks o tym, jak oczekiwania stażysty firmy różnią się od rzeczywistości. Tak więc młodzi ludzie mają nadzieję na znalezienie mentorów, którzy pomogą im w karierze, a także docenią ich pomysły. W rzeczywistości prawdopodobnie będą musieli wykonywać rutynową pracę, znosić nękanie, zachować swoje myśli dla siebie, a pod koniec stażu zaoferuje im się, że będą pracować trochę więcej za darmo.

Szybka firma: samochody bez kierowców przygotowują rewolucję

Wiodące firmy technologiczne pracują nad rozwojem samochodów bez kierowcy. Taki projekt jest na przykład w Google. Jego samochody przejechały 300 000 mil po drogach Nevady i Kalifornii bez żadnych incydentów. Plany stworzenia samochodów autonomicznych do 2020 roku zostały ogłoszone przez Audi, BMW, GM, Nissan, Toyota i Volvo. Publikacja mówi o najnowszych osiągnięciach i pokazuje, jak będą działać.

Inc.: Czego możesz się nauczyć z 10 udanych startupów

Publikacja opracowała listę rzeczy, których można się nauczyć od odnoszących sukcesy młodych firm. Kaltura postanowił skoncentrować się na kilku niszach i stworzył platformę wideo, z której mogą korzystać dziennikarze, przedsiębiorcy i nauczyciele. Pandora przygotowała spersonalizowane rekomendacje dla melomanów. A doradcza usługa wideo Taboola pozwoliła użytkownikom wpływać na sam zasób, dzięki czemu stał się popularny.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych
Ludzie w mieście

Serpentyny - jak zarabiać na transmisjach gier komputerowych

Strumienie gier komputerowych - lub transmisje z procesu gry z komentarzami samego gracza w Internecie - od dawna są znane w społeczności graczy, ale stały się stosunkowo popularne wśród szerokiej publiczności. Jednym z katalizatorów popularyzacji tego rodzaju rozrywki w sieci była streamerka Karina, ładna miniaturowa dziewczyna, która zasłynęła w sieciach społecznościowych ze względu na jej surowy, a nawet agresywny sposób komunikowania się z widzami.
Czytaj Więcej
Kto buduje stadion Zenit Arena
Ludzie w mieście

Kto buduje stadion Zenit Arena

W Petersburgu nadal budują stadion na półfinały Mistrzostw Świata 2018. Na tle ogólnego niezadowolenia mieszkańców miasta i masowych zarzutów w mediach, Życie wokół spotkało tych, którzy pracują nad projektem każdego dnia, i zapytało, jak wpływa na nie tło informacyjne i dlaczego mieszkańcy naprawdę potrzebują Zenit Arena.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej