Chmura wiedzy

Inne opcje: 5 obiecujących pomysłów na rynek podróży online

Zachowaj wrażenia

Akiyuki Minami / compathy.netAkiyuki Minami / compathy.netTony Burns / triptease.comTony Burns / triptease.comTony Burns / triptease.com

Compathy, japoński startup, wyłonił się z Incubate Fund, największego inkubatora w Tokio. Usługa pozwala tworzyć posty ze zdjęciami i filmami z podróży, które są łączone w kierunkach i pojawiają się na stronie w postaci pięknej tablicy (rosyjski projekt iKnowtravel działa podobnie, ale ma znacznie mniej funkcji). Wszystkie miejsca wskazane w Compathy są powiązane z Mapami Google, dzięki czemu możesz szybko zrozumieć, gdzie i gdzie znajduje się dany punkt. Strona jest dostosowana do lokalnych odbiorców i nie ma jeszcze w niej angielskiego.

Kolejna usługa, Triptease, została uruchomiona na początku 2013 r. I otrzymała 230 000 USD od aniołów biznesu. Założyciele uważają, że dobra podróż nie odbywa się bez zdjęć, a ponadto przy planowaniu użytkownicy często koncentrują się na zdjęciach. Usługa pozwala udostępniać własne wrażenia i, podobnie jak StumbleUpon lub Surfingbird, wyszukiwać interesujące posty za pomocą przycisku Eksploruj, który zmienia strony treści.

Śledź w czasie rzeczywistym

Akiyuki Minami / compathy.netpeek.compeek.com

Mobiata weszła na rynek z aplikacją do śledzenia w czasie rzeczywistym FlightTrack. Wkrótce stał się najlepiej sprzedającym się w dziale podróży i zarobił 1 milion dolarów rocznie w cenie 169 rubli. Następnie firma wypuściła usługę FlightBoard, która zamienia ekran smartfona w tabelę odlotów i przylotów samolotów na dowolnym lotnisku na świecie. Następnie założyciel startupu, młody przedsiębiorca Ben Kazez, który dorastał w rodzinie profesora muzyki i pianisty, otrzymał ofertę od jednego z gigantów rynku, firmy Expedia, i zgodził się sprzedać firmę. Po sukcesie Mobiata na rynku zaczęły pojawiać się projekty upraszczające życie podróżnika. Na przykład producent samolotów Airbus uruchomił Bag2Go, walizkę, którą można monitorować za pomocą smartfona. Przyjmuje się, że takiego bagażu nie można zgubić.

Lepiej zrozumieć potrzeby klientów

BlueBeyond / zaptravel.combez_uk / zaptravel.comHenry_Marion / zaptravel.com

Internetowe usługi rezerwacji wycieczek wciąż tracą tradycyjne biura podróży, ponieważ są w stanie dostosować się do indywidualnych życzeń klientów, które trudno jest dopasować do formalnych kryteriów wyszukiwania. Ktoś nazwał projekt ZapTravel semantycznym meta-wyszukiwaniem, ktoś - tylko pierwsze cyfrowe biuro podróży. Na stronie znajduje się jedno okno, w którym można napisać coś w stylu „Chciałbym spędzić czas z rodziną w Europie w przyszłym tygodniu. Uwielbiamy ostrygi i pyszne wino”. Tam możesz zauważyć, ile chcesz na to wydać. System zaczyna szukać najbardziej odpowiednich opcji ze swojej bazy danych, która na koniec 2013 r. Obejmowała 10 milionów tras, 15 000 wydarzeń, 400 000 hoteli, 10 milionów recenzji hoteli i nadal się rozwija, ponieważ nie zawsze można odgadnąć preferencje. ZapTravel działa zgodnie z modelem meta-wyszukiwarki: otrzymuje odsetek partnerów, gdy użytkownik dokonuje zakupu za pośrednictwem witryny.

Odkryj nowe nisze

winerist.comwinerist.comwinerist.comwinerist.comwinerist.comwinerist.com

Gdy na rynku podróży online zaczęło pojawiać się coraz więcej projektów o podobnych modelach, niektórzy przedsiębiorcy zaczęli szukać nowych nisz. Były więc projekty o wąskiej specjalizacji, które spełniają potrzeby konkretnej publiczności. Platforma Winerist gromadzi ekspertów rynku wina lub tych, którzy po prostu kochają wino. Tutaj możesz porozmawiać o festiwalu lub wybrać się na wycieczkę z degustacją. Winiarnie mogą reklamować swoje wydarzenia na stronie, a użytkownicy mogą rezerwować bilety na wydarzenia.

Inna usługa - HotelWalla - pochodząca z Meksyku, jest więziona dla organizatorów wydarzeń. To darmowy widget, który organizatorzy mogą zainstalować na swojej stronie. Pomaga znaleźć hotele w pobliżu miejsca wydarzenia.

Pomóż zaplanować wycieczki

peek.compeek.comfindmyitin.comfindmyitin.com

Usługi planowania stają się coraz bardziej popularne wśród podróżnych. Na platformie Peek.com można znaleźć wskazówki, co robić, i od razu zarezerwować bilety - w rzeczywistości usługa działa jako agent, chociaż pozycjonuje się jako harmonogram.

Projekt Find My Itin, który pojawił się pod koniec 2013 roku, sugeruje poszukiwanie miejsc do podróżowania przez hashtagi. Teraz strona jest w fazie testów beta. Według twórców projekt powinien ułatwić proces planowania. Ci, którzy już zdecydowali o miejscu i czasie pobytu, ale nie wiedzą, co dalej, mogą po prostu wejść na stronę i nie szukać recenzji znajomych w sieciach społecznościowych ani studiować TripAdvisor i przewodników.

Zdjęcie na okładkę za pośrednictwem ShutterStock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej