Chmura wiedzy

Business Geek: Potanin na Olimpiadzie, Zuckerberg o przyszłości Facebooka i innych hitach tygodnia

Forbes: Przygotowania do igrzysk olimpijskich oczami Vladimira Potanina

Podczas gdy Aleksiej Nawalny oskarża uczestników olimpijskiej budowy cięcia, Forbes publikuje wywiad z miliarderem Vladimirem Potaninem, który był jednym z inicjatorów Zimowych Igrzysk w Soczi. Mówi o tym, jak pomysł budowy ośrodka „dla własnego” przekształcił się w projekt wart miliardy dolarów, zwycięstwo oferty Soczi w Gwatemali i położenie asfaltu na placu budowy na przyjazd wybitnych gości.

Inc.: Jak zmienić „Nie” na „Tak”

Publikacja mówi o tym, jak przekonać rozmówcę, który ci odmawia. Najpierw musisz pamiętać, że często ludzie mówią „nie”, co oznacza „może” lub „tak”. Jeśli naprawdę odmówiono ci, nie musisz nalegać, ale zapytać o to, czego oferta nie podobała się, a także spróbować znaleźć powody, aby kontynuować rozmowę.

Business Insider: Reklamy,
który pokaże podczas Super Bowl

Super Bowl Broadcast - najdroższe i najbardziej prestiżowe miejsce na reklamę. Firmy traktują to wydarzenie bardzo poważnie, kręcąc filmy specjalnie dla niego. Jedna z nich, z Scarlett Johansson, której zabroniono pokazywania w telewizji, stała się hitem na YouTube. Publikacja mówi o innych filmach. Na przykład o tym, gdzie KIA reklamuje Morfeusza z Matrycy, lub o tym, gdzie tłum kulturystów atakuje pracownika solarium.

Businessweek: Wywiad z Markiem Zuckerbergiem

Głównym materiałem nowego numeru magazynu był duży artykuł o twórcy Facebooka. Mówił w nim o tym, jak widzi przyszłość sieci społecznościowej, którą niektórzy przewidują, że wkrótce umrze. Aby tego uniknąć, w zeszłym roku wraz z innymi gigantami technologicznymi stworzył grupę Internet.org, która zajmuje się problemem dostępu do Internetu w krajach rozwijających się o słabym poziomie sygnału. W publikacji zauważono również, że miliarder Zuckerberg nadal ubiera się jak nastolatek, chociaż zmienił kapcie Adidas na czarne trampki Nike.

Przewodowy: jak amerykański rząd
prawie zabił internet

Świetny artykuł na temat tego, co zrobiły firmy technologiczne po tym, jak Edward Snowden opublikował dane dotyczące współpracy z Narodową Agencją Bezpieczeństwa w zakresie nadzoru użytkowników Internetu. Zachodni dziennikarze skontaktowali się ze swoimi przedstawicielami dzień przed publikacją - nigdy nie słyszeli o programie PRISM. Potem musieli długo tłumaczyć się, by odzyskać zaufanie ludzi. Publikacja mówi, jak to się stało.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej