Chmura wiedzy

10 cytatów o zmianie metody zarządzania z filmu „Desperate Housewife”

Aubert Pujol przejął kontrolę nad fabryką ojca swojej żony. Przez trzydzieści lat małżeństwa grała rolę „wazonu z trofeami” - siedziała w domu, pisała wiersze i opiekowała się dziećmi. Wszystko się zmieniło, gdy głowa rodziny została uwięziona przez robotników i poszła do szpitala - Madame Susanne musiała zająć jego miejsce. Dzięki innemu rodzajowi zarządzania, zbudowanemu wokół równości i otwartego dialogu, pracownicy zaczęli uwielbiać kobietę, a w fabryce było lepiej.

- Ostatnio się trochę zdenerwowałeś.

„Czy uważasz, że łatwo jest prowadzić fabrykę parasoli?” Trzysta pracowników! Codziennie chodzę do komitetu fabrycznego, związki zawodowe, rosną podatki, ceny spadają.

- Dopóki przemysłowcy nie zrozumieją, że konieczna jest poprawa warunków pracy, będziemy kontynuować walkę.

- Nie dbam o twoje warunki pracy! Jak długo będzie mieszał wodę w mojej fabryce?

- Godzina po godzinie nie jest łatwiejsza. Czwarty warsztat odmawia pracy. I nie dbają o moje straty!

- co będziesz robić

„Uderzam ich dobrze!”

Paternalizm nie jest już modny. Dziś, aby odnieść sukces, musisz być kanalią. Posłuszny niewolnik dzikiego kapitalizmu.

„Nie pójdziesz do takiej fabryki?”

- dlaczego Tak bardzo się starałem.

- To prowokacja! Nie szanujesz pracowników!

„Szanuję ich i dlatego zakładam całą moją biżuterię”. Jeśli ich nie mają, pozwól im przynajmniej spojrzeć.

„Miejmy nadzieję, że to docenią”.

Od trzydziestu lat prowadzę domostwo Roberta Pujola. Sprzątanie jego fabryki zajęło mi kilka miesięcy. Dlaczego nie spróbować zrobić tego samego z Francją?

Dyktatura twojego męża przyniosła katastrofę w fabryce. Nie strajkujemy, bo nam się to podoba. Wręcz przeciwnie: kochamy naszą pracę i mamy dość kaprysów słabego przywództwa.

Muszę ci podziękować, madame Pujol. Otworzyłeś mi oczy Uświadomiłem sobie, że kobieta może odnieść sukces bez rozkładania nóg.

Komitet roboczy sprawdził twoje rachunki i wszyscy byli bardzo zaskoczeni, gdy dowiedziałem się, że Mercedes - oficjalny samochód, twój dom i twoi służący, jacht wycieczkowy - wszystko jest zarejestrowane w przedsiębiorstwie.

- Warsztaty wymagają toalet, można je zrozumieć. Przez 50 lat nigdy nie były naprawiane. Ponadto nie ma toalet.

- To tylko wymówka. Będą wtedy żądać rozszerzenia personelu, trzynastego wynagrodzenia, wzrostu wynagrodzenia, skrócenia godzin pracy, osłabienia kontroli ...

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego
Dobry nawyk

Zmień pozycję w ciągu dnia roboczego

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. W nowym wydaniu rozumiemy niebezpieczeństwo siedzącej pracy i dlaczego potrzebne są miękkie pufy i wysokie stoły. Inżynier Ruslan Mamaev DevOps, Skyeng Prawie 100% mojej codziennej pracy wykonuję na komputerze.
Czytaj Więcej
Ładuj gadżety poprawnie
Dobry nawyk

Ładuj gadżety poprawnie

Życie wokół mówi o dobrych nawykach i prostych czynnościach, które ostatecznie mogą uczynić życie lepszym. Dzisiaj - o tym, jak prawidłowo ładować gadżety: smartfony, tablety, laptopy, zegarki i słuchawki - aby przedłużyć ich żywotność i nie zabić baterii przed czasem. Vlad Filatov, dziennikarz high-tech, bloger wideo Mam kilka rodzajów urządzeń, które ładuję każdego dnia: inteligentne zegarki, tablety, laptopy i słuchawki bezprzewodowe.
Czytaj Więcej
Noś wymienne buty w pracy
Dobry nawyk

Noś wymienne buty w pracy

Po przedłużającym się indyjskim lecie do miasta przyszło zimno, ale najgorsze jeszcze przed nami. Śnieg, odczynniki, odchody i inne (przerażające, aby pomyśleć, co jeszcze) brud zabieramy ze sobą do domu, na uniwersytet, do pracy, a następnie nosimy przez cały dzień w pokoju. Coś wchłania się w dywan, a coś pozostawia nieprzyjemne ślady na płytce, powodując niezadowolenie personelu sprzątającego.
Czytaj Więcej
Przechowuj przedmioty według kategorii
Dobry nawyk

Przechowuj przedmioty według kategorii

Życie wokół mówi o prostych czynnościach, które czynią życie lepszym. Dzisiaj porozmawiamy o przechowywaniu rzeczy według kategorii (a nie według strefy, jak wielu jest przyzwyczajonych) - jakie są zalety i jak to zorganizować. Irina Tsyplenkova konsultant ds. Sprzątania, organizator przestrzeni, założyciel projektu „Pełne zamówienie” Jakie są zalety przechowywania według kategorii?
Czytaj Więcej