Chmura wiedzy

Życie jest cudem: 5 usług, które pomogą ci pozostać online po śmierci

Przedsiębiorcy szukają nowych sposobów zarabiania pieniędzy - nie tylko na całe życie, ale także na śmierć użytkowników. Autorzy If I Die na Facebooku zasugerowali zapisanie ostatniego słowa, które zostanie wysłane do przyjaciół po śmierci. Rosyjska agencja Irony Production dodała do cennika usługę prowadzenia kont w sieciach społecznościowych po śmierci (1-2 posty po śmierci kosztują 2000 rubli, utrzymując stronę przez 40 dni - 22 000). H&F przedstawia pięć usług, które pozwalają lepiej przygotować się do podróży do zaświatów.

Eterni.me

Startup został opracowany w ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorczości MIT i otrzymał status projektu, który rozwiązuje jeden z najważniejszych problemów ludzkości. Wielu chce żyć wiecznie - program kontynuuje ścieżkę zmarłych w wirtualnym świecie. Serwis organizuje informacje o tym, co użytkownik zrobił w sieci i buduje swój awatar. Po śmierci może rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną osoby, założyciele Eterni nazywają swój projekt „Skype z przeszłości”.

Usługa jest w fazie beta - teraz możesz wysłać prośbę o jej przetestowanie. Jeśli wierzysz zespołowi, wirtualny mogę udzielić porady rodzinie i przyjaciołom po twoim odejściu, przypomnieć o ważnych wydarzeniach itp. Zespół startowy ma profesjonalnego lekarza, seryjnych przedsiębiorców i marketerów.

Everplans.com

Usługa pozwala zaplanować wszystkie etapy życia i dalsze losy. Współzałożyciel projektu, Abby Schneiderman, spotkał się z Adamem Seiferem w 2010 roku, kiedy obaj byli konsultantami startupowymi w Nowym Jorku. Według nich Everplans pomaga w bardziej produktywnym podejściu do swojej śmierci: krok po kroku pokazuje, co należy zrobić, aby umrzeć spokojnie. Wśród popularnych tematów do dyskusji na stronie są planowanie pochówku, wybór kostiumu na pogrzeb, ubezpieczenie na życie. W tym roku zespół otrzymał inwestycję o wartości 1,4 miliona dolarów.

Żyje dalej

Hasło serwisowe: „Kiedy twoje serce przestanie bić, będziesz nadal ćwierkać”. Aby wejść do aplikacji, musisz zalogować się przez Twitter. Możesz dołączyć do niego teraz - im wcześniej to nastąpi, tym lepiej system pozna styl i zainteresowania użytkownika, a dokładniejsze będą tweety po jego śmierci.

Entrustet

Istnieje wiele usług chroniących zasoby cyfrowe. Ważną funkcją tego jest możliwość wyboru, do kogo przekazać i czy w ogóle przekazać hasła do spadku, czy usunąć je po śmierci. WeRemember, Legacy Locker (zakupiony przez PasswordBox w zeszłym roku), Asset Lock i inne działają w podobny sposób. W 2012 roku szwajcarska firma zajmująca się bezpieczeństwem cyfrowym SecureSafe kupiła Entrustet, wyrażając zainteresowanie przyciągnięciem „dodatkowych użytkowników, którzy przygotowują się do końca”.

Projekty działają zgodnie z modelem freemium: oferują ulepszoną funkcjonalność i więcej miejsca po przejściu na konta premium (na przykład program utworzy oficjalne przelewy spadkowe za pieniądze).

Historia życia

Kolejnym modelem zarabiania pieniędzy na zmarłych użytkownikach Internetu są usługi przechowujące wspomnienia. Na przykład zespół Life Story proponuje utworzenie tak zwanego drzewa życia w formie sieci społecznościowej - aby nie zapomnieć o zmarłych.

Usługa Memorial Matters umożliwia wznoszenie wirtualnych zabytków drogim ludziom. Następnie możesz wrócić do strony, zostawić zdjęcia, filmy i wiadomości, a także kwiaty. Portal nie zawiera reklam, ale użytkownicy płacą opłatę w wysokości 5 USD miesięcznie lub 96 USD rocznie za istnienie stałego pomnika.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej