Chmura wiedzy

Bezczelność i odwaga: w jaki sposób marki wykorzystują skandaliczne gwiazdy w reklamie

Pewnego dnia właściciel sklepu internetowego Baon Ilya Yaroshenko przyznał, że decyzja o przyciągnięciu Ivana Okhlobystina do promocji marki była bardzo udana. Odkąd Okhlobystin odszedł ze stanowiska dyrektora kreatywnego Euroset i zaczął współpracować z Baonem, sprzedaż firmy wzrosła czterokrotnie. Wiadomość o powołaniu Okhlobystina na twarz Baona została rozpowszechniona w mediach, a publiczne komentarze przyciągnęły nowych klientów do sklepu. Jaroszenko dodał, że nie boi się stracić kupujących, których odstrasza homofobiczny nastrój aktora. H&F znalazł kilka marek, które zaryzykowały przyciągnięcie jasnych i dwuznacznych osobowości do swoich kampanii reklamowych.

Tolokonnikova i Trends Brands

Pod koniec ubiegłego roku modny sprzedawca Trends Brands rozpoczął głośną kampanię reklamową. Natychmiast po wydaniu członkini Pussy Riot, Nadieżda Tolokonnikowa, pojawiła się publicznie w ubraniach tego sklepu, a następnie wzięła udział w sesji modowej. Obrazy, które się pojawiły, były aktywnie omawiane w Internecie od kilku tygodni. Linia informacyjna okazała się tak silna, że ​​około 50 publikacji, w tym media anglojęzyczne, pisało o Tolokonnikovej w ubraniach od Trends Brands.

„W tym okresie ruch na naszej stronie internetowej wzrósł pięciokrotnie, a sprzedaż wzrosła czterokrotnie. Informacje zwrotne są nawet odczuwalne w sklepach offline. Wiele osób, które odwiedzają nasze sklepy, twierdzi, że dowiedziały się o Trends Brands dzięki Nadii Tolokonnikova” Przedstawiciele firmy powiedzieli H&F.

Trendy Marki zauważyły ​​również, że na portalach społecznościowych pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, ale, o dziwo, większość krytyków pozostała wśród subskrybentów.

Sobchak i Tinkoff Bank Systems Bank

W czerwcu 2012 r., W przeddzień kolejnego wiecu opozycji, mieszkanie Sobchaka zostało splądrowane w ramach śledztwa w sprawie zamieszek podczas wiecu 6 maja. Tinkoff Credit Systems Bank postanowił wykorzystać tę głośną historię do promocji.

Dziennikarz wystąpił w reklamie banku pt. „Search-2 Kseni Sobchak”. W opowieści ludzie w maskach i kamuflażu włamują się do prezentera telewizyjnego, znajdują sejf, ale zamiast gotówki widzą w nim kopertę z dwiema plastikowymi kartami. Reklama kończy się apelem Kseni: „Trzymaj pieniądze w banku Tinkoff Credit Systems, a nie w domu w kopercie”.

Jak powiedział właściciel banku Oleg Tinkov na swoim blogu, firma postanowiła wesprzeć Ksenię Sobchak, która „znajdowała się w nieprzyjemnej i głupiej sytuacji”, a z drugiej strony „pokazać głupotę tych ludzi”.

Noize MC i Adidas

W 2013 r. Adidas Originals rozpoczął globalną kampanię reklamową jesień / zima, która stworzyła nowy hymn All Day Originals. Do promocji na rynku rosyjskim Adidas przyciągnął skandalicznego artystę Noize MC - raper nagrał remiks hymnu.

Rosyjska wersja kompozycji została wykonana podczas imprezy Unite All Cities, a następnie pojawił się klip, na którym raperzy wielkości wieżowców chodzą po mieście i wykonują hymn w dwóch językach.

Nikita Dzhigurda i Portal
usługi publiczne

W 2012 roku serwis internetowy gosuslugi.ru zaczął aktywnie nabierać tempa. Nikolay Nikiforov, który wcześniej rozwijał elektroniczne usługi publiczne w Republice Tatarstanu, został nowym ministrem komunikacji i komunikacji masowej. W tym samym czasie w sieci pojawił się wirusowy film z udziałem Nikity Dzhigurdy. On i jakiś młody człowiek załatwili stosunki w kolejce instytucji państwowej.

Przeciwnik artysty nalegał, aby poszedł pierwszy, ponieważ wcześniej zarejestrował się na stronie usług publicznych, o której Dzhigurda nic nie słyszał. Przez kilka miesięcy Dzhigurda nalegał, aby przyszedł do FMS, aby sporządzić dokumenty, i przypadkowo zaangażował się w skandal, ale ostatecznie przyznał: celem było reklamowanie usług publicznych przed nim.

Siergiej Sznurow i lek „Alikaps”

Jeden z głównych rosyjskich awanturników, muzyk Siergiej Sznurow, również postanowił zarobić dodatkowe pieniądze na swoim wizerunku. Kilka lat temu wystąpił w reklamie Alikaps, która zwiększa męską potencję.

W reklamie muzyk siedzi w szatni i pije wódkę podczas gry na gitarze. Na polecenie administratora: „Cord, wstań! Fani są zebrani”, pije tabletki Alikaps i wychodzi na scenę. Film istnieje w dwóch wersjach: w oryginalnym wentylatorze w strefie wentylatora piersi są odsłonięte, ale dziewczyny nie weszły do ​​wersji dla kanałów telewizyjnych.

Zdjęcie na okładce: Andreas

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia
Chmura wiedzy

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia

Lustrzane neurony Specyfika działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego często nieświadomie naśladujemy zachowanie innych ludzi. Mechanizm działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego się uśmiechamy, gdy widzimy radosną twarz, lub wykrzywiamy się, gdy widzimy kogoś, kto odczuwa ból fizyczny. Nawet gdy tylko obserwujemy czyjeś działania innych ludzi lub czytamy o nich, nadal mentalnie je popełniamy.
Czytaj Więcej
Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia

Inc .: Jak zostać dobrym słuchaczem Autor książek o motywacji Brenda Bens uważa, że ​​dobry sprzedawca powinien nie tylko pięknie mówić, ale także uważnie słuchać. Daje siedem wskazówek tym, którzy chcą się tego nauczyć. W szczególności musisz dostroić się poprawnie, wybrać dobre (niezbyt głośne) miejsce do rozmowy, skoncentrować się na najważniejszej rzeczy i spróbować zrozumieć, jak się czuje rozmówca.
Czytaj Więcej
Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity

Rosyjski reporter: jakie rosyjskie firmy przeżyły w ciągu pierwszych 25 lat Publikacja obchodzi 25. rocznicę przyjęcia ustawy o współpracy, która położyła podwaliny pod rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Założyciele Almaz Capital Partners Alexander Galitsky, były warsztat, który później otworzył Wimm-Billa-Danna, Davida Yakobashvili, szefa ru-Net i jednego z pierwszych inwestorów Yandex Leonida Bogusławskiego i innych, dzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak to wszystko się zaczęło.
Czytaj Więcej