Chmura wiedzy

Business Geek: The Way to Uber, Musk's Success - About Deal with Apple, Travel Services and Other Hits of the Week

Quarz: Dlaczego rozkład normalny nie działa

Termin „rozkład normalny” lub krzywa Gaussa stał się popularny w Rosji po wyborach do Dumy. Okazuje się, że nie zawsze działa on w przypadku ludzi, więc specjaliści HR nie powinni go wykorzystywać do oceny wydajności pracy. W rzeczywistości istnieje niewielka liczba osób nadpobudliwych - reszta pracuje przeciętnie lub gorzej.

Elon Musk: Czy Apple warto sprzedać

Założyciel Tesla Motors, Elon Musk, w wywiadzie dla Bloomberg TV przyznał, że Apple próbuje z nim negocjować kupno firmy. Nie skomentował negocjacji - ograniczył się do stwierdzenia, że ​​sprzedaż jest teraz mało prawdopodobna. Według niego taka umowa byłaby możliwa, gdyby pozwolił na zwiększenie masy produktów firmy, ale do tej pory nie widział takich opcji.

Businessweek: Historia usług
zamówienie taksówki Uber

Główny materiał magazynu poświęcony jest usłudze taxi Uber, która była popularna w USA i dopiero niedawno weszła na rynek rosyjski. Firma kupiona przez Google stała się najbardziej lubianym i znienawidzonym startupem w Ameryce. Ludzie uwielbiają to za jego prostotę i wygodę, a kierowcy taksówek mówią, że przyciągając do firmy niedoświadczonych kierowców, ryzykuje życiem. W niektórych stanach Uberowi zabroniono pracy, w innych prawie całkowicie wyeliminował z rynku lokalne taksówki. Publikacja mówi, jak to zrobił.

Mashable: nowe usługi
do planowania podróży

Artykuł o nowych aplikacjach mobilnych zaprojektowanych w celu ułatwienia podróży. Na przykład Kid & Coe pozwala wynająć nieruchomość tym, którzy przygotowują się do spędzenia wakacji z rodziną, a Backpack pomoże znaleźć firmę dla samotnych osób, które są przyzwyczajone do podróżowania po świecie z plecakami.

Szybka firma: jak zaszczepić przedsiębiorcze myślenie

Aby zmienić świat, najpierw musisz się zmienić. Aby stworzyć naprawdę fajną firmę, musisz zmienić swoje spojrzenie na życie: nauczyć się widzieć istniejące możliwości, planować długoterminowo i szukać punktów wzrostu. Publikacja mówi, jak to osiągnąć. Sukces nie jest gwarantowany.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie
Skrzynie

Maniak biznesu: Co się stało podczas wakacji - oferty, badania, opinie

Nicholas Carr: Papierowa książka kontratakuje Pogłoski o śmierci papierowych książek są bardzo przesadzone - tym razem dowodzą tego pomysłu liczbami w rękach. Nicholas Carr, autor książki The Shallows: What Internet robi na nasze mózgi, cytuje badanie wykazujące, że w 2012 r. Sześciu na dziesięciu Amerykanów wykazywało brak zainteresowania pozyskaniem czytelnika.
Czytaj Więcej
Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia
Skrzynie

Business Geek: wizy dla startupów, 104-letni bloger, skandal z Durovem i inne hity tygodnia

Nikolay Durov: Relacje byłego rzecznika VKontakte Vladislava Tsyplukhina z bratem Kremla założyciela VKontakte Pavlem Durovem Nikolayem na jego stronie w mediach społecznościowych, komentując publikację w VKontakte na temat współpracy VKontakte z Vladislavem Surkovem, zasugerował, że poprzedni rzecznik spółki Vladislav Tsyplukhin mógł prywatnie współpracować z Kremlem.
Czytaj Więcej
„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki
Skrzynie

„Yandex.Book”: 7 powodów udanego uruchomienia wyszukiwarki

Dmitry SOKOLOV-MITRICH Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Russian Reporter” stał się centrum władzy Czy wiesz, jak rodzi się tajfun? Jest punkt wirowy, a następnie ziarnko piasku na ziarnko piasku, kropla na kroplę, zamienia się w huragan wielkiego podnoszenia. Oto typowa historia o tym, jak pierwsze strzały pojawiły się w przyszłym imperium poszukiwań, jak stwierdziła Ilya Segalovich: „Jeden chłopiec pracował w Akapit i miał bezdomnego przyjaciela, Wołodię Iwanow.
Czytaj Więcej