Chmura wiedzy

Kto zamiast iPhone'a: ​​5 najlepszych smartfonów na Mobile World Congress 2014

Od 24 do 27 lutego w Barcelonie odbędzie się wystawa Mobile World Congress 2014, jedno z głównych światowych wydarzeń poświęconych rozwojowi rynku mobilnego. Podczas konferencji Samsung, Nokia i inni producenci gadżetów zaprezentowali swoje nowe produkty. H&F wybrał najciekawszy z nich.

Nokia x

co to jest

Pierwszy (i ostatni) smartfon Nokia na Androida

cena

€89-109

Plotki zostały potwierdzone: przed zakończeniem transakcji sprzedaży działu mobilnego Microsoft, Nokia wypuściła trzy modele smartfonów z Androidem - czterocalowe X, X + i XL. Nie staną się jednak konkurentami Lumii: wszystkie modele są budżetowe, mają słabe wypełnienie i są przeznaczone do niszy między linią Asha a smartfonami z WP8. Nokia podążyła ścieżką Amazon i radykalnie zmieniła powłokę, aby dopasować ją do swoich potrzeb: system wygląda bardziej jak Windows Phone, a wszystkie usługi Google zostały zastąpione usługami Nokia i Microsoft. W sprzedaży Nokia X pojawi się za kilka miesięcy.

 

 

ZTE Open C

co to jest

Smartfon oparty na Firefox OS 1.3

cena

$100

2014 MWC stało się zaletą platformy Firefox OS 1.3: kilku chińskich producentów wprowadziło jednocześnie nowe smartfony systemowe. Te gadżety raczej nie będą miały poważnego wypełnienia, ale nie jest to konieczne. Podobnie jak linia Nokia X, są one przeznaczone dla rynków wschodzących, a cena jest decydującym czynnikiem przy tworzeniu tych smartfonów. Tak więc sama Mozilla wraz z chińskim producentem układów scalonych Spreadtrum wprowadziła projekt smartfona, którego cena może wynosić nawet 25 USD.

Blackphone

co to jest

Najbezpieczniejszy smartfon
na świecie

cena

$629

Na MWC 2014 zamówienia wstępne na wspólny projekt uruchomienia Geeksphone i Silent Circle, firmy specjalizującej się w zapewnianiu bezpiecznej komunikacji, zostały ufundowane przez hiszpańskiego inżyniera maniaka Javiera Aguero. Ich rozwój jest urządzeniem dla tych, którzy nie lubią NSA, nie chcą ujawniać swoich tajemnic i stawiać prywatności na pierwszym miejscu. Blackphone to standardowy nowoczesny smartfon oparty na wysoce przeprojektowanej wersji Androida, w której użytkownik ma do dyspozycji zaawansowane ustawienia prywatności, a wszystkie podstawowe aplikacje są zastępowane usługami Silent Circle. Bezpieczeństwo kosztuje: w rok po zakupie użytkownicy będą musieli płacić dodatkowe 10 USD miesięcznie za korzystanie z bezpiecznych usług.

 

 

YotaPhone 2

co to jest

Zaktualizowana wersja pierwszego rosyjskiego smartfona

cena

Nieznany

Rosyjska firma Yota Devices wprowadziła prototyp drugiej wersji YotaPhone, przygotowując się do wydania pod koniec 2014 roku. Smartfon otrzyma nową zaokrągloną konstrukcję, a czarno-biały ekran z tyłu oparty na papierze elektronicznym stanie się całkowicie wrażliwy na dotyk i może być używany nie tylko do wyświetlania alertów, ale także jako główny wyświetlacz. Ponadto ekran drugiego telefonu YotaPhone stanie się ostrzejszy, a jego rozmiar wzrośnie do 5 cali.

Samsung Galaxy S5, Galaxy Gear 2 i Gear Fit

co to jest

Nowa linia gadżetów od głównego gracza na rynku

cena

Nieznany

Nowy flagowiec Samsunga przypomina iPhone'a 5S w porównaniu z poprzednim modelem. Koreański producent poważnie poprawił nadziewanie urządzenia (jest nawet aparat 16 MPix), zoptymalizował zużycie energii, dodał czujnik odcisków palców i czujnik tętna. Ponadto teraz smartfon stał się wodoodporny. Wszystko się zmieniło, ale jednocześnie nic nie zmieniło się radykalnie: Galaxy S3 i S4 i tak odniosły sukces i odniosły sukces smartfony.

Z kolei inteligentne zegarki Samsung były bardziej prawdopodobne, a firma skoncentrowała się na gadżetach do noszenia. Już w kwietniu 2014 r. Trzy nowe modele zegarków trafią do sprzedaży. Gear 2 i Gear 2 Neo wyglądają jak poprzedni model, ale mają wbudowany monitor pracy serca, zamiast Androida są one kontrolowane przez system operacyjny Tizen, działają dłużej i są mniej zależne od smartfona. Jednak najciekawszą nowością był ultralekki Gear Fit z zakrzywionym ekranem. Gadżet wygląda imponująco i bardziej przypomina zaawansowany monitor fitness. To prawda, że ​​musiałem poświęcić kamerę i mikrofon.

 

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej