Chmura wiedzy

Business Geek: Życie po Soczi, niebezpieczeństwa związane z aplikacjami mobilnymi i innymi hitami tygodnia

Business Insider: China Toy Factory

Około 75% zabawek sprzedawanych w USA produkuje się w Chinach, w fabrykach, w których pracownicy otrzymują 240 USD miesięcznie. Niemiecki fotograf Michael Wulf odwiedził jedną z nich i napisał fotoreportaż „Prawdziwa historia zabawek” - publikacja publikuje zdjęcie smutnych Chinka wśród stosów plastikowych półfabrykatów.

Businessweek: najbezpieczniejsza przeglądarka internetowa

Brandon Spikes przez jakiś czas współpracował z Elon Musk dla PayPala i SpaceX, aw 2012 roku stworzył własną firmę Spikes Security, która opracowuje przeglądarkę, która pozwala użytkownikom aktywnie korzystać z Internetu bez obawy przed hakerami i wirusami. W przeciwieństwie do innych przeglądarek działających na komputerze lub urządzeniach mobilnych, jego AirGap jest powiązany z centrum bezpieczeństwa firmy. „Strona witryny jest ładowana do chmury i wydaje się, że widzisz o niej film” - mówi Spikes o swoim produkcie. Pracownik publikacji, który ją przetestował, twierdzi, że nie wpływa to na szybkość ładowania stron, a odwiedzanie podejrzanych witryn odbywa się bez konsekwencji.

Przewodowe: aplikacje mobilne zmieniają ludzi w socjopatów

Nauczyciel filozofii Evan Selinger, zajmujący się kwestiami etycznymi w dziedzinie nowych technologii, napisał o tym, jak aplikacje wpływają na zachowanie ludzi. Jego zdaniem użytkownicy coraz częściej zlecają im ludzkość. BroApp pozwala więc nie wymyślać codziennie nowej wiadomości przyjacielowi lub kochankowi, ale powierzyć ją programowi, który obiecuje uczynić ją najbardziej uduchowioną. Ale odbiorca raczej nie będzie zachwycony, gdy dowie się, że komputer do niego pisze. Wniosek - nowe technologie mogą pomóc w utrzymaniu relacji międzyludzkich, ale nie należy zapominać o komunikacji na żywo.

Szybka firma: Co, jeśli dorośli są dziećmi?

Haribo wydało zabawny film o tym, co by się stało, gdyby dorośli zachowywali się jak dzieci. Na filmie uczestnicy warsztatów robią śmieszne miny i bawią się słodyczami tej marki.

Plakat: Życie po Soczi

Tematem nowego numeru magazynu był los Rosji po igrzyskach olimpijskich. Uczestnicy grupy Pussy Riot, politolog Gleb Pawłowski, przedsiębiorca kultury Marat Gelman, twórcy Look At Media, Apostol, Sports.ru i Russian Ventures Foundation, a także redaktor naczelny H&F zaprosili go do dyskusji na ten temat z różnych perspektyw - rozmawia o biznesie ze startupem Eugenią Kuidoy.

Inc.: Jak się skupić

Długie zimy i pochmurna pogoda zasmucają nas nie tylko Rosjan, ale także mieszkańców Zachodniego Wybrzeża USA. Publikacja zawiera kilka wskazówek, które mogą pomóc tym, którzy chcą skupić się na pracy w takich warunkach. W szczególności warto wymyślić sobie codzienne rytuały, być samemu, a potem szukać wsparcia od przyjaciół.

Obejrzyj wideo: D-Geek-Business Official Video shotEdited @Ca$hLyFe (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej