Chmura wiedzy

Na cześć siebie: 5 znanych marek krajowych gwiazd

W zeszłym tygodniu Boris Akunin mówił o wspólnym projekcie z eBook Applications LLC - pierwszym elektronicznym fanbookiem pisarza. W czytelniku użytkownik może znaleźć wszystkie prace autora, a także dodatkową zawartość - aktualizacje Akunin w sieciach społecznościowych. Akuninbuk będzie kosztował fanów pisarza 7000 rubli.

H&F pamiętał, kto jeszcze z rosyjskich celebrytów użył swojego nazwiska, by stworzyć markę.

Anastasia Volochkova i dzieciszkoła tańca

Przychody za 2013 r .: 1 mln USD *

W 2011 roku baletnica otworzyła Centrum Kreatywne Anastasia Volochkova dla dzieci w centrum handlowym Lotte Plaza w Moskwie. Na swoim blogu na LiveJournal i na osobistej stronie internetowej artystka ogłosiła potrzebę stworzenia dodatkowej edukacji dla dzieci nowej formacji - powinna ona nie tylko dać dzieciom nową wiedzę, ale także kształtować ich światopogląd. Jednym z zadań ośrodka Volochkova było wychowanie i rozwój harmonijnej osobowości. Koszt szkolenia dla 12 lekcji wahał się od 6 000 do 9 000, w zależności od wybranego programu. Anastasia planowała otworzyć sieć centrów kreatywnych w regionach, ale nie wszystko poszło dobrze. Ani telefon, ani strona centrum nie działają, najnowsze aktualizacje na szkolnej stronie na Facebooku pojawiły się w 2012 roku, a media rozeszły się pogłoski, że baletnica nie mogła zapłacić czynszu i musiała zamknąć szkołę.

Niemniej jednak Volochkova nie jest zniechęcona. Ostatnio opowiedziała o swoim nowym osiągnięciu - artystka wzięła udział w rozwoju projektu aplikacji mobilnej iQube, która zapewnia możliwość zdalnego obsługiwania klientów za pośrednictwem komunikacji głosowej i wideo. Szczegóły dotyczące udziału baleriny w projekcie są nadal nieznane.

* Dalej - dane Forbesa.

Maria Sharapova i cukierki do żucia

Przychody w 2013 r .: 29 mln USD

W 2012 roku najsłynniejsza tenisistka świata Maria Sharapova rozpoczęła własną działalność gospodarczą. Sportowiec wprowadził markę słodyczy do żucia Sugarpova. Na każdym dużym turnieju Maria stara się organizować prezentacje i promocje wspierające jej produkt. Podczas turnieju US Open 2013 rzekomo zmieniła nazwisko na Sugarpova.

Produkcja do żucia znajduje się w Hiszpanii. Sharapova jest wyłącznym właścicielem firmy - na wprowadzenie marki wydała 500 000 USD, a paczka słodyczy w postaci butów, serc, piłek tenisowych, ust kobiet i innych figurek kosztuje około 175 rubli.

 

Nikita Mikhalkov i kolekcja win

Przychody za 2013 r .: 2,5 mln USD

W ubiegłym roku Nikita Mikhalkov zaprezentował swoją kolekcję win pod marką „12” (po włosku „dodici” - dwanaście), nazwaną na cześć jednego z jego filmów. Wino produkowane jest w Toskanii, na terenie farmy Tenuta La Madonna. Lista win obejmuje dwie odmiany z włoskich winnic Mikhalkov: białe wino Solo Dodici i czerwone Dodici Maremma.

Ci, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich latali samolotami Aeroflot do Soczi iz powrotem, mogli spróbować powstałego napoju. Wkrótce wino powinno pojawić się w rosyjskich sklepach i restauracjach. Cena detaliczna produktu wyniesie od 900 do 2000 rubli.

 

Natasha Koroleva i salon kosmetyczny

Przychody za 2013 r .: brak danych

Piosenkarka Natasha Koroleva otworzyła pierwszy salon kosmetyczny Natasha Koroleva w 2009 roku na Garden Ring. Koroleva brał udział w tworzeniu wnętrza i osobiście wybranych pracowników. Według jej opowieści wszystko w kabinie jest ułożone według Feng Shui, a obfitość żab we wnętrzu powinna przynieść bogactwo odwiedzającym.

Prawdopodobnie wszystko poszło dobrze w salonie - w 2011 roku artysta otworzył kolejny salon w Moskwie. Strzyżenie od Korolevy kosztuje prawie 2000 rubli, a masaż - 4000.

 

Grigory Leps i Tina Kandelaki:spersonalizowane restauracje

Przychody Leps 2013: 15 milionów USD
Przychody Kandelaki 2013: 3,3 miliona USD

Gospodarstwo restauracji Ginza Project od dawna rozumie, że przyciągnięcie celebrytów do udziału w projekcie jest dobrym sposobem na stworzenie udanej restauracji. Tak więc firma otworzyła wspólne projekty z Ksenią Sobchak („Bagel”), Alexandrem Tsekalo, Ivanem Urgantem („The Garden”) i wieloma innymi. Innymi partnerami Ginzy byli Tina Kandelaki, która otworzyła restaurację nazwaną jej „Tinatin”, oraz Grigory Leps z barem karaoke Leps.

Leps w wywiadzie dla Forbes powiedział, że chce otworzyć klub, ale ostatecznie „odkąd to się stało”, stał się współwłaścicielem osobistego baru karaoke. Jak przyznał artysta, jego kompozycje są często wykonywane w tym barze na Krasnej Prenii. Różne publikacje online twierdzą, że Leps brał udział w tworzeniu wnętrza instytucji - umeblował bar prawie jak swoje mieszkanie.

Gruzińska restauracja „Tinatin” została otwarta w 2010 roku na Plyushchikha. Według doniesień medialnych prezenterka telewizyjna brała czynny udział w tworzeniu restauracji - opracowała menu, sama wymyśliła niektóre przepisy, a niektóre rodzinne przepisy kulinarne w Gruzji zostały jej przekazane przez jej rodzinę.

Obejrzyj wideo: Mateusz Ziółko - W płomieniach Official Music Video (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej