Chmura wiedzy

Business Geek: założyciel Bitcoin, startupów typu killer i innych hitów tygodnia

Newsweek: Bitcoin Cryptocurrency Creator

Korespondentka Newsweek Leah Goodman zdołała wyśledzić twórcę Bitcoin. Okazało się, że jest to 64-letni Amerykanin pochodzenia japońskiego Satoshi Nakamoto, który mieszka w San Bernardino niedaleko Los Angeles. Przyznał, że kryptowaluta to jego sprawa, ale podkreślił, że nie ma już z tym nic wspólnego. Nakamoto unika uwagi prasy pod każdym względem, a po opublikowaniu artykułu w Newsweek już udało mu się obalić, że jest tym samym Nakamoto.

Dziennikarz został ostrzeżony o możliwości takiego zachowania przez Arthura Nakamoto, młodszego brata Satoshi Nakamoto. Arthur powiedział jej, że jest genialnym inżynierem i inżynierem komputerowym, ale nigdy nie przyznał, że stworzył Bitcoin.

Biografia Nakamoto jest tajemnicą. Wiemy tylko, że przez długi czas pracował z tajnymi informacjami w korporacjach i armii amerykańskiej. Jego hobby to kolekcjonowanie modeli pociągów.

Konstantin Kalinov: Marketing w RuNet - nudne gówno

Pod koniec lutego założyciel usługi wyszukiwania biletów lotniczych Aviasales, Konstantin Kalinov, w tym tygodniu zszokował Runeta swoimi lampartowymi stringami - swoją ostrością w komunikacji z wnioskodawcą na stanowisko marketera. Sam Kalinov opublikował zrzut ekranu korespondencji na Facebooku. Spowodowało to ożywione dyskusje w Internecie, często nie opowiadały się za Kalinowem.

Furfur: włoska mafia (Ndrangheta)

Furfur opublikował historię o potężnym, ale mało znanym włoskim syndykacie kryminalnym - Ndranghecie. Jego dochód wynosi 53 miliardy euro rocznie, kontroluje około 80% całego handlu narkotykami w UE. W sercu związku krwi Ndrangheta. Wciąż trwają tam wojny klanowe: w 2013 r. Konflikt zakończył się, trwając 5 lat, uczestniczyło w nim 9 rodzin, zmarło 25 osób. Punkt rozlewu krwi został ustalony dzięki serii operacji policyjnych.

Ale narkotyki to nie wszystko, co interesuje członków Ndranghety. Bardzo sprytnie inwestują w nieruchomości, małe przedsiębiorstwa, a nawet akcje dużych firm.

„Plakat. Miasto”: Wielkopostne menu w gastronomii - zło

Współwłaściciel moskiewskiej restauracji Delikatesy Ivan Shishkin napisał kolumnę, w której skrytykował sieci żywności wprowadzające wielkopostne menu. „Poszedłem do restauracji - marnotrawnego miejsca - bądź więc konsekwentny: jedz mięso i walnij!” - woła Shishkin. Podkreśla, że ​​restauratorzy, podążając za tłumem, negatywnie wpływają na cały biznes.

„Post w restauracji wypacza wypaczone rozumienie sezonowości: wszyscy wściekle jedzą makaron, płatki zbożowe i mąkę - warzywa są nadal plastyczne, jednak ze względu na wzrost popytu ceny bakłażanów, papryki i boczniaków potroją się. Przy pozornej taniej płatków śniadaniowych i surowych warzyw, szczupłe menu nie jest opłacalne dla biznesu - przedsiębiorca jest oburzony.

Business Insider: Marissa Mayer - Startup Killer

Business Insider o imieniu CEO Yahoo! Marissou Mayer to niszczyciel startupów. W tym tygodniu firma dokonała kolejnej akwizycji: usługa wizualizacji danych Visify. Publikacja ma złe wieści dla zespołu projektowego. Od lipca 2012 r., Kiedy Mayer kierował korporacją, zakupiono 38 startupów, ale 31 z nich już zakończyło działalność. Niektóre z nich są w pełni osadzone w Yahoo !.

„Po zawarciu umowy z Yahoo !, konsumenci usługi pozostają bez produktu, którego używali, a założyciele bez projektu”, podsumowuje publikacja.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku
Biznesmenów

Syfony, radiola i masło orzechowe: Jak działa sklep „pchli targ” w Irkucku

„Twoja półka” to przestrzeń, która łączy ręcznie robioną galerię, sklep z antykami i pchli targ: to słowo nie jest nieśmiałe, przechodząc do szyldu i wspierając najlepsze tradycje europejskich pchli targ. Właściciel sieci Irkuck Nikita Chibiskov powiedział Life wokół, skąd pochodzą towary i klienci, dlaczego taka przestrzeń nie jest możliwa w Internecie i co kupuje większość mężczyzn i turystów.
Czytaj Więcej
Jak Busfor zmienia rynek autobusów
Biznesmenów

Jak Busfor zmienia rynek autobusów

„100 rubli za bilet autobusowy Busfor między Petersburgiem a Moskwą” - wygląda na to, że wszyscy napisali o tym wiadomości (i nie byliśmy wyjątkiem). Chociaż wszystko oczywiście nie jest do końca prawdą: tak, koszt to naprawdę 100 rubli, ale są tylko cztery bilety na każdy autobus. I sztuczki na tym się nie kończą: kampania rozpoczyna się w wyznaczonym czasie (albo o 10:00, a potem o 21:30), bilety są sprzedawane jeden po drugim i trzeba za nie zapłacić w 15 minut.
Czytaj Więcej
Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego
Biznesmenów

Pościg: jak Lamoda walczy o kupującego

Pozostawienie bez zakupu w sklepie internetowym Lamoda nie jest takie proste. Rzecz na stronie, którą odwiedził potencjalny nabywca, wyprzedzi go w reklamach w przeglądarce i biuletynach ze zniżkami. Kilka wiadomości e-mail z różnymi promocjami, osobistymi ofertami i kodami promocyjnymi może pochodzić z Lamody dziennie, a oglądany produkt pojawia się na stronach e-mail, na Facebooku i Instagramie.
Czytaj Więcej