Chmura wiedzy

Instrukcje zaciskania: 5 sposobów czytania zablokowanych witryn

Przeglądarka TOR

Proste rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zrozumieć szczegółów technicznych. Przeglądarka zachowuje anonimowość użytkownika i umożliwia przechodzenie do witryn, w szczególności nielegalnych i dostępnych tylko w TOR (na przykład niesławny Silk Road). Aby zainstalować, musisz kliknąć link i pobrać program, jest też szczegółowa instrukcja. Przeglądarka obsługuje różne języki i system operacyjny. Głównym minusem Tora jest szybkość: karty otwierają się kilka razy wolniej niż w zwykłej Google Chrome.

Klient VPN

Najwygodniejszy sposób na ukrycie adresu IP i dostęp do zablokowanych witryn w Rosji. Istnieje wiele takich sieci; różnią się one krajem pochodzenia i liczbą serwerów, szybkością, kosztami, złożonością instalacji, poziomem bezpieczeństwa (na przykład niektóre sieci VPN przechowują dzienniki, inne nie). Średnia cena rocznie wynosi 50 USD, miesięcznie - 7 USD. Wybierając amerykańską sieć VPN, będzie można korzystać z usług takich jak Spotify lub Netflix, które są zamknięte dla użytkowników z zagranicznymi adresami IP.

Po zainstalowaniu programu komputer połączy się z obcym serwerem i zapewni bezpieczne połączenie. Przełączaj się między krajami za pomocą jednego kliknięcia. Wśród znanych sieci: PureVPN, Witopia, Overplay, HideMyAss, Strong VPN i innych.

Aplikacja na system Android / iOS

Aby uzyskać pełne (w rzeczywistości nie) ratowanie, możesz zainstalować VPN nie tylko na komputerze, ale także na smartfonie. Zwykli klienci często oferują te funkcje, ale istnieją specjalne aplikacje, takie jak HotSpotShield, które wykonują konfigurację VPN dla Ciebie. Różnice tutaj są takie same jak przy wyborze programu na pulpit. Wśród polecanych są darmowe i płatne aplikacje: VPN One Click, VPN Express, Proxy Pal (2,99 USD).

I2P (Invisible Internet Project)

Anonimowa sieć zapewniająca szyfrowanie adresów IP i przesyłanie danych eliminuje potrzebę scentralizowanego przechowywania nazw domen. Działa znacznie szybciej niż TOR i zapewnia większą ochronę, ale jest trudniejszy do zainstalowania, dlatego jest odpowiedni dla zaawansowanych czytników. Aby pobrać oprogramowanie, kliknij link, po upewnieniu się, że Java jest dostępna na komputerze.

Po zainstalowaniu programów musisz zarejestrować serwer proxy, aby działał przez I2P. TOR używa tak zwanego routingu cebulowego, gdy każde łącze usuwa jedną warstwę szyfrowania, a ostatni użytkownik komunikuje się z serwerem otwarcie, powodując w ten sposób niebezpieczeństwo.

Protokół I2P opiera się na routingu czosnku - każdy pakiet podczas transmisji działa jak ząbek czosnku, który jest szyfrowany, a następnie dostaje się do dużego czosnku i jest przesyłany do różnych węzłów. Użytkownik pobiera zaprojektowany dla niego pakiet goździków, a pozostałe goździki idą dalej. Węzły pośrednie nie wiedzą, co będzie dalej z każdym pakietem i czy jest on ostateczny. Z tego powodu trudno jest je przechwycić i zrozumieć, a także określić fizyczną lokalizację serwera. Dodatkowo w I2P możesz skonfigurować bezpieczną pocztę.

Ustawienia przeglądarki i rozszerzenia

Najszybszym sposobem jest wybranie jednego z wielu rozszerzeń, a nawet funkcji w przeglądarce. Opera ma funkcję Turbo (włączoną skrótem klawiaturowym Ctrl + F12) - pozwala przyspieszyć ładowanie strony i jednocześnie anonimowo przesyłać dane. Ta sama opcja jest odpowiednia dla użytkowników Yandex.Browser. Kilka rozszerzeń dla Chrome: ZenMate, Hola, Disconnect.

Inną możliwością (która jednak nie zawsze działa) jest skonfigurowanie dowolnej przeglądarki firmy Immunicity, która zmaga się z cenzurą na całym świecie. Aby się połączyć, serwer proxy musi zostać zastąpiony przez//vulticulus.ignorelist.com/proxy.pac.Szczegółowe instrukcje konfiguracji tutaj.

Zdjęcie na okładce: Fotobank.ru/Getty Images

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej