Chmura wiedzy

Generacja Snapchat: Dlaczego młodzi przedsiębiorcy z Valley nie chcą zmieniać świata

Dolina Krzemowa jest rozdarta konfliktem związanym z wiekiem: podczas gdy doświadczeni profesjonaliści próbują zmienić świat, młode startupy marnują czas na kolejną aplikację randkową. Jiren Lu, absolwent Uniwersytetu Harvarda, odwiedził Cisco Meraki, firmę telekomunikacyjną i operatora systemu płatności Stripe, aby dowiedzieć się, dlaczego młodzi ludzie wolą znaleźć łatwiejszy sposób na wzbogacenie się niż leczenie raka. H&F przeczytała swój raport dla NY Times i dowiedziała się, jak żyje pokolenie milenialsów.

Młodzi ludzie chcą robić fajne rzeczy

Podczas gdy Intel pokazuje rozczarowujące raporty kwartalne, twórcy Snapchata odrzucają kolejną ofertę zakupu wartą wiele miliardów dolarów - i taka jest norma w dzisiejszej Dolinie Krzemowej, pisze Lu. Szybka penetracja technologii w codziennym życiu, wprowadzona przez Google i Facebook, wypełniła głęboką lukę między „starymi” i „nowymi” firmami technologicznymi. Pierwsze tworzą żelazo (głównie dla innych firm), drugie - oprogramowanie (skierowane do masowego użytkownika). W tej kolejności rzeczy nie ma nic złego. Z wyjątkiem jednej rzeczy: młodzi profesjonaliści, którzy chcą pracować w najbardziej zaawansowanych dziedzinach, wolą tworzyć nowe aplikacje, ponieważ jest to fajne i modne. Rozwój żelaza nie jest.

Technologia nie jest najważniejsza

Moneta ma również wadę. Dzięki technologiom chmurowym i rozwiązaniom „pod klucz” próg wejścia na rynek technologii znacznie się zmniejszył. Aby rozpocząć startup, nie musisz już być Steve Wozniak - twarzą współczesnego przemysłu technologicznego może być osoba, która nie umie w ogóle programować. Taki na przykład jest projektant i założyciel Airbnb, Brian Chesky. Ludzie spoza społeczności technologicznej postrzegają swoje firmy jako coś więcej niż tylko zbiór terminów technicznych - ponadto ich modele biznesowe nie są tak bardzo zależne od konkretnej technologii.

Trwające eksperymenty

Nowoczesny startup nie potrzebuje nawet swojego pierwszego garażu i własnego serwera: każdy korzysta z Amazon Web Services i może pracować z dowolnego miejsca. Swoboda i brak przywiązania do miejsca zmieniają zwykłe schematy działania, a produkt jest stale aktualizowany, co pozwala na ciągłe eksperymentowanie. „Poruszaj się szybko i niszcz rzeczy” to norma, nie tylko motto Facebooka.

Kodowanie to styl życia

Dlaczego młodzi ludzie pracują w Uber lub robią inną aplikację do sekstowania? Choćby dlatego, że chcą współpracować ze swoimi inteligentnymi i odnoszącymi sukcesy rówieśnikami (i nie ma znaczenia, że ​​technologiczne dinozaury, takie jak Microsoft, również mają dużo pieniędzy i dobrych specjalistów - nie jest tam modne). Idealnym startupem jest zgrana grupa przyjaciół, którzy idą do wielkości i nic więcej. Jednak wymarzona praca ma swój minus. Kodowanie powinno stać się powołaniem i stylem życia: domyślnie oczekuje się, że młody specjalista będzie zajmował się programowaniem w wolnym czasie i wykorzystywał swoje możliwości. I nie zapominaj o ciągłym strachu i zazdrości, gdy firma twojego kolegi otrzymała dwukrotnie więcej inwestycji.

Ageizm

Boom startupowy to kult młodości. Jeśli średni wiek pracowników Hewlett-Packard wynosi 39 lat, to Facebook ma tylko 26 lat. Wygląda na to, że chodzi o wiek, dyskryminację dorosłych i doświadczonych pracowników, którzy nie są gotowi na ciągłe eksperymenty. Ale może nie jest to do końca prawda. Młodzi ludzie ciągle chcą być wśród swoich i pracować nad produktami dla swoich przyjaciół. Kiedy masz 50 lat, jest mało prawdopodobne, że wspólne weekendowe imprezy z kolegami są tym, czego potrzebujesz. Czas zrobić coś poważnego i zmienić świat.

Zdjęcie na okładce: Fotobank.ru/Getty Images

Obejrzyj wideo: Pidżama Porno - Twoja Generacja (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej