Chmura wiedzy

Warriors on the Rainbow: The Startup Movie jako High-Tech Fantasy

Yuri BOLOTOV

Edytor H&F

Powiedzmy po prostu: to nie jest „Sieć społecznościowa”, z którą ktoś na pewno spróbuje porównać ten film. Jeśli Fincher zmienił postać z college'owej komedii w bohatera o gigantycznych proporcjach, a olej zmienił epickie proporcje w formie rozmowy z prawnikami w klaustrofobicznej przestrzeni i atmosferze thrillera (i obrócił to wszystko z uściskiem entomologa), to w przypadku „Startupu” stawka była duża mniej

Ten projekt wydawał się dziwny od czasu jego premiery latem 2012 roku. Pierwszy rosyjski film o biznesie technologicznym, zainspirowany przez szefa funduszu Almaz Capital Aleksandra Galitskiego i założyciela ABBYY, Davida Yana. Budżet wynosi 2 miliony USD, z czego połowa została przekazana producentowi Irinie Smolko przez RVC i rząd Moskwy. Nie film startowy, ale film startowy, który wydaje się być stworzony przez ludzi z hangouta technologicznego dla siebie i dla siebie. Wzmianka o załodze była całkowicie wtórna: scenariusz pochodzi od autora Ostrowa; w fotelu reżysera - Roman Karimov, który nakręcił dobry melodramat „Nieadekwatni ludzie”, ale ogólnie rzecz biorąc, początkujący. Do czasu zakończenia filmowania nazwisko reżysera zniknie całkowicie, co ma charakter orientacyjny.

Zamieszanie zostało dodane przez fakt, że twórcy wyraźnie kierowali się historią Yandex, ale sama firma odmówiła wsparcia projektu pod każdym względem. Nazwisko zmarłej Ilyi Segalowicz jest na pierwszym miejscu na liście podziękowań, a producent filmu w swoich wywiadach często wspomina o długich rozmowach z nim, ale Segalowicz był bardziej niż suchy w komentarzu do Look At Me dwa lata temu: „Mamy oderwany związek z tym projektem i nie chcemy się z nim kojarzyć. Czy poszedłbym na taki film? Nie wiem. Szczerze mówiąc, nie wiem, boję się być rozczarowany ”.

Projekt Iriny Smolko wciąż ma wiele wprowadzających - na przykład, że wraz z produkcją filmu przeprowadzili serię wywiadów z dużymi przedsiębiorcami i inwestorami. Albo że kierował nim dobry pomysł - „pokazać młodym widzom, że w Rosji wciąż jest zapotrzebowanie na pracę intelektualną”. Ale w końcu, jeśli chodzi o „Startup”, wystarczy powiedzieć tylko jedno: szum wokół informacji był bardziej interesujący niż film - i przepraszam, okazał się to film, który wywołuje uczucie niezręczności.

żadne dobre intencje nie uchronią cię przed faktem, że jest to półtorej godziny motywacyjnego filmu z YouTube.

Tak, jest to pierwszy, tak, najwyraźniej został stworzony przez ludzi, którzy kochają i znają temat, i tak, skracając rogi, nie wchodząc w szczegóły i nie przeskakując otworów montażowych, krótko opowiada historię firmy podobnej do Yandex (jest nawet krótka wzmianka o złotej akcji kupionej przez Sberbank). Ale żadne dobre intencje nie uchronią nas przed faktem, że jest to półtorej godziny motywacyjne i niezwykle pozbawione emocji wideo z YouTube, które z powodu pewnych nieporozumień zostanie uruchomione w kinach od początku kwietnia.

„Startup” jest pozbawiony intryg. Jest dwóch studentów: jeden jest idealistycznym programistą Borisem, który chce poprawić otaczający go świat poprzez szukanie i bardzo cierpi z powodu niemożności mówienia po angielsku. Inny - Seva - nie rozumie nic w kodowaniu, ale z urodzenia przedsiębiorca. Stworzą firmę, a następnie będą poruszać się w linii prostej, nadepną na wszystkie progi gatunku.

Historia ich systemu wyszukiwania, Holmes, to zestaw odcinków z jedynym możliwym rezultatem. Czy będą potrzebować pieniędzy na nowy sprzęt? OK, jeden wywiad z inwestorami, a firma przenosi się do nowego biura. Czy firma ma problemy z zarobkami? Pewnego wieczoru szef wyszukiwarki zostanie sam z pracownikiem, który pisze dyplom z reklamy kontekstowej, a to wszystko zmieni. W pewnym momencie będą trudności w rodzinie i spory między partnerami o pieniądze? Cóż, zdarza się, że idziemy dalej. A na samym końcu opowieści odważny Borys nawet się pokona i po udanej ofercie publicznej wygłosi inspirującą mowę po angielsku.

Przepraszam, ale to trochę jak życie. „Siedząc na tęczy, robiąc startup”. Nawet motywacyjny gwiazdor YouTube Michaił Kotow wygląda bardziej świeżo i pouczająco.

Nie, nie ma w tym nic złego - czasem konieczna jest również bezpretensjonalna propaganda, a ich gatunek zakłada opowiadanie pozytywnych historii, jeśli nie tylko „ale”. Na alarmującą wiosnę 2014 r. Startup raczej nie będzie inspirował nikogo.

Bohaterowie filmu najwyraźniej nie mieszkają w Rosji przez ostatnie 20 lat. Poruszają się w przestrzeni pozbawionej powietrza i po raz pierwszy otaczająca rzeczywistość ostatecznie włamuje się do kina, wydaje się, że byłoby lepiej, gdyby tak się nie stało.

W najbardziej intensywnej - ale wciąż tej samej, pozbawionej emocji - scenie filmu twórcy wyszukiwarki Holmes znajdują się w administracji prezydenta. Zaproponowano im oddanie firmy w ręce doskonale wytrawnych biznesmenów. „Sprawiamy, że życie jest akceptowalne i wygodne dla wszystkich” - mówi z uśmiechem zwykły urzędnik.

Bohaterowie próbują się wydostać, ale robią to nieprzekonująco. A potem - punkt kulminacyjny - interweniuje wysokiej rangi bóg z kremlowskiej maszyny i radzi urzędnikowi szukać innego rozwiązania, pozostawiając wyszukiwarkę w rękach twórców. Dzięki towarzyszom Strugackim, którzy zasiali nadzieję w filmie „Zamieszkana wyspa” oraz szefom autorów filmu, że nawet w zacofanej Sarakszy istnieje nieszczęsny kozacki cywilizator, dzięki któremu społeczeństwo stopniowo migruje do demokracji. Innymi słowy, jest to wiara w dobrego króla, jedynego Europejczyka.

Jednak w wersji dla dzieci w wieku szkolnym, która została również opracowana przez autorów Startupu, w ogóle nie ma linii politycznej. Nowy chłopiec nie dorośnie dla mnie, draniu, do walki.

Obejrzyj wideo: Top 10 Overused Songs In Movies And TV (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej