Chmura wiedzy

Business Geek: Steve Jobs Reguły targowania, dowcipy Oculus i inne hity tygodnia

Inc.: Jak handlował Steve Jobs

W latach 80. Heidi Rosen była współwłaścicielem firmy T / Maker IT, która współpracowała z NeXT Steve'a Jobsa. Kiedyś musiała podpisać umowę ze swoim przyszłym ojcem iPhone'em i było to bardzo niezwykłe doświadczenie. Zażądał, aby umowa zawierała 50% tantiem dla jego firmy - w przeciwnym razie współpraca nie będzie możliwa. Ale Rosen mógł sobie pozwolić tylko na 15%. Musiałem wyjść i upewnić się, że niezbędna liczba jest w umowie, ale warunki były wykonalne. Później zrozumiała, że ​​to właśnie obiecał swoim programistom, więc nie mogła się zgodzić. Rozumiejąc zasady Jobsa, Rosen zaczął łatwo z nim zgadzać się na warunki, które pasowałyby do obu.

Business Insider: Soczi po igrzyskach olimpijskich

Publikacja publikuje wybrane zdjęcia postolimpijskiego Soczi, które wydaje się być miastem opuszczonym przez mieszkańców z powodu Apokalipsy. Wszędzie jest brud, zepsute drogi i śmieci. Być może jednak fotograf wybrał najbardziej opuszczone i zadbane miejsca.

Mashable: How Facebook Did Paper

Okazuje się, że niedawno wydana aplikacja Paper z Facebooka nie została stworzona do czytania wiadomości, ale dla ułatwienia użytkownikom publikowania własnych treści i udostępniania ich. Dopiero pod koniec ubiegłego roku jego koncepcja wreszcie się ukształtowała. Publikacja mówi o tym, jak wyglądał proces tworzenia aplikacji od wewnątrz.

Tydzień biznesowy: kryzys żywnościowy - nowe zagrożenie dla Ukrainy

Według szefa Klubu Biznesu Rolnego Alexa Lissitsy Ukraina stanie w obliczu kryzysu żywnościowego po kryzysie politycznym. Z powodu dewaluacji hrywny importowane nawozy i paliwo wzrosły w cenie - może to prowadzić do awarii upraw w kraju, który w ubiegłym roku był trzecim co do wielkości na świecie w eksporcie kukurydzy, a szósty - w pszenicy. Aneksja Krymu do Rosji przyczyniła się również do problemów agrarnych: stracili sześć portów głębinowych, przez które ich produkty wysyłano za granicę.

Przewodowe: Internet wyśmiewa zakup Oculus

Pewnego dnia Facebook ogłosił zakup dewelopera okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus. Niektórzy fani gier komputerowych z entuzjazmem witali wiadomości, inni obawiali się, że nowy właściciel może negatywnie wpłynąć na produkt. Odpowiedzieli na wiadomości wieloma dowcipami o przyszłości Oculusa pod rządami Zuckerberga. Publikacja publikuje najśmieszniejsze zdjęcia. Wśród nich jest demotywator, który naśmiewa się z firmy, która zebrała 2,5 miliona dolarów na Kickstarter i natychmiast sprzedała Facebooka za 2 miliardy dolarów.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu
Chmura wiedzy

Mind Games: 5 książek o kultywowaniu geniuszu

„Genius: The Natural History of Creativity” Brytyjski naukowiec Hans Eisenck, autor testu IQ, balansuje na granicy psychopatologicznych cech twórczych osób i geniuszy. Hans przeprowadził wiele badań i doszedł do pewnych wniosków. Po pierwsze, tylko w 15% przypadków genialność wiąże się ze zmianami fizjologicznymi.
Czytaj Więcej