Chmura wiedzy

10 cytatów o kryzysie finansowym z filmu „Napad na kasyno”

Reżyser Andrew Dominic nakręcił film o tym, jak działa Ameryka, w którym każdy obywatel wie, że będzie musiał sam odpowiedzieć, i tak naprawdę nie liczy na pomoc państwa.

Każdy z nas jest odpowiedzialny za kryzys finansowy, ponieważ od tego zależy dobro każdego Amerykanina.

Świat jest gównem. I wszyscy w nim wiosłują samotnie.

Patrzymy w przyszłość, wypełniając ją jasnym światłem odpowiedzialności.

Jedni ludzie? Dobrze jest mi ukraść bzdury. To wszystkie opowieści Thomasa Jeffersona.

Jefferson został mianowany świętym, ponieważ zapisał zdanie: „Wszyscy ludzie są równi”. Dla niego była pustą frazą, jej własne dzieci były niewolnikami. Był po prostu pompatycznym pijakiem, który nie chciał odpiąć udziału Brytyjczyków.

Ameryka pozwala być zawsze wyjątkowym. Gwarantuje wolność. Wolność życia tak, jak chcemy.

Mieszkam w Ameryce To nie jest kraj, to tylko biznes.

Płaczą, żebrzą, piszą ze strachem i wzywają matki. Wszystko to jest bardzo niezręczne. Zabijam ich delikatnie. Z odległości wystarczającej, by nie wyczuć zmysłów.

„Powiedzieli, że teraz muszę iść do faceta, którego przysłał Dylan.” Czy to ty

„Nie widzę tu nikogo, kto mógłby cię poznać.” A ty

Myślę, że ci faceci chcą po prostu iść do więzienia. Może po to, żeby poczuć się jak w domu.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?
Ludzie w mieście

„Jesteś chory, czy co?”: Jak żyją Urale, którzy zrezygnowali z alkoholu?

Dzisiaj alkohol jest tradycyjnym składnikiem życia, który towarzyszy zarówno radości, jak i smutkowi. Kieliszek wina podczas kolacji i kilka koktajli w piątek wieczorem są dla kogoś uważane za zwyczajne - wydaje się, że nie będzie nic oprócz przyjemnego relaksu przy niewielkiej ilości alkoholu. Ale w sierpniu 2018 r. Eksperci ONZ doszli do wniosku, że nawet najmniejsze porcje alkoholu powodują poważne szkody zdrowotne i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnej śmierci z powodu chorób serca, raka i wypadków.
Czytaj Więcej
„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie
Ludzie w mieście

„Kim jesteśmy, gdzie, dokąd jedziemy”: Życie wokół Jekaterynburga mówi o sobie

Według teorii Marshalla McLuhana świat staje się globalną wioską. W Moskwie, Nowym Jorku lub Berlinie ludzie są zjednoczeni na poziomie idei i znaczeń, a nie na podstawie geograficznej. Życie w Jekaterynburgu, dużej wiosce, podczas drugiej jesieni gromadzi ludzi o ograniczonych umysłach, opowiadających historie o obywatelach i ich projektach, ich wartościach i marzeniach.
Czytaj Więcej
Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie
Ludzie w mieście

Dzieci o swoich ulubionych miejscach w Moskwie

Ponad półtora miliona dzieci mieszka w Moskwie, ale ich obecność w mieście jest prawie niezauważalna: nie jeżdżą transportem publicznym w dni powszednie, docierają do centrum w rzadki weekend, nie wolno im chodzić samotnie przez długi czas nawet na własnym podwórku, nie wspominając o samodzielnych spacerach dzielnica w firmie na dziedzińcu.
Czytaj Więcej
Gram w zespole coverowym
Ludzie w mieście

Gram w zespole coverowym

Jednym z założeń sukcesu firmy jest: skorzystanie z najlepszych doświadczeń, aktualizacja, udoskonalenie na swój sposób i wdrożenie. W rzeczywistości takie podejście dotyczy nie tylko firm i przedsiębiorców, ale także świata show-biznesu. Faktem jest, że dziś popularność grup osłaniających rośnie i stopniowo zastępują oryginalne grupy autorów z imprezy Olympus.
Czytaj Więcej