Chmura wiedzy

I rysuję: gwiazdy, które zarobiły na swoich obrazach

Wystawa głównej osoby zaangażowanej w sprawę Oboronservis, Evgenia Vasilyeva, zostanie otwarta 14 kwietnia. Publiczność zaprezentuje 20 z 60 obrazów byłego szefa Departamentu Stosunków Majątkowych Ministerstwa Obrony.

Szczególnie interesujący dla tych, którzy oczekują tego wydarzenia kulturalnego, jest portret byłego ministra obrony Anatolija Sierdiukowa. Już teraz są tacy, którzy chcą go kupić i kilka innych obrazów. Jak pokazuje praktyka, działanie Vasilieva może być opłacalne finansowo - warto sięgnąć po słynną osobę, ponieważ jej praca kosztuje kilkadziesiąt tysięcy dolarów, niezależnie od ich wartości artystycznej. H&F przypomniał sobie celebrytów, którym udało się sprzedać swoją pracę za przyzwoitą kwotę.

Vladimir PUTIN

Dmitry MEDVEDEV

Valentina MATVIENKO

Polityk-artysta

Koszt: 37 milionów rubli

Przez kilka lat coroczny jarmark bożonarodzeniowy odbywał się w Petersburgu, w ramach którego odbyła się aukcja charytatywna. Podczas wiecu zwanego „alfabetem Puszkina” znane osoby rysowały na perkalu intrygi związane z różnymi literami alfabetu i sprzedawały je podczas aukcji. Wpływy zostały przesłane do placówek medycznych dla dzieci w mieście. Przez kilka lat wielu rosyjskim celebrytom udało się narysować i sprzedać swoje obrazy. Większość pieniędzy pochodziła z pracy polityków.

W 2009 roku płótno ówczesnego premiera Władimira Putina „Uzora” trafiło pod młotek za 37 milionów rubli i podniosło rekordową kwotę na targi w Petersburgu. Zdjęcie premiera zostało zakupione przez Moskiewską Galerię Nowej Sztuki znajdującą się we wsi Borki przy Rublevo-Uspenskoye Shosse.

Rekord Putina został pobity w następnym roku, kiedy wystawili na sprzedaż zdjęcie Kremla Tobolskiego wykonane przez byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Michaił Zingarevich, członek zarządu spółki „ILIM-Group”, zapłacił 51 milionów rubli za zdjęcie i obiecał zawiesić je w swoim biurze.

Jednak rola głównej artystki targów należy do gubernatora Petersburga Walentyny Matwienko: sprzedała kilka swoich obrazów jednocześnie w różnych latach. Pierwsza praca - „Jeż pod choinką” - przyniosła funduszowi charytatywnemu ponad dwa miliony rubli. W 2008 roku jej obraz Mishka oszacowano na 11 milionów rubli, w 2009 roku zapłacili 11,5 miliona rubli za jej Blizzard, w 2010 13 milionów rubli za Marble Bridge, aw 2011 za Sylwester - 6 milionów rubli.Aleksiej Kudrin

Andrey Kostin

Niemiecki gref

Artysta finansowy

Koszt: 100 000 EUR

W 2009 roku obrazy zostały namalowane i sprzedane za imponującą kwotę przez byłego ministra finansów Aleksieja Kudrina, szefów Sberbanku i niemieckiego Grefa Vneshtorgbanku i Andrieja Kostina, a także biznesmena Michaiła Prochorowa.

Kudrin narysował pionki na szachownicy. Kostin stworzył smutne płótno na temat kryzysu finansowego - pusty szklany słoik z parą monet i samotnym banknotem na dole. To nie było pierwsze doświadczenie bankiera: wcześniej sprzedał swój drugi obraz na Jarmarku Bożonarodzeniowym za 3,4 miliona rubli. Gref przedstawił chłopca trzymającego Cheburashkę za łapę. Z kolei Prochorow napisał Więźniowie Courchevela: zdjęcie przedstawiające kilka dziewcząt w kajdanach.

Płótno Kudrina wyceniono na 100 000 euro (4,4 miliona rubli), ale informacje o tym, ile pieniędzy zebrano na aukcji, pozostały zamknięte.


Vladimir KLichko

Sebastian Vettel

Artysta sportowca

Koszt: 55,000 €

W 2010 r. Pojawiły się doniesienia, że ​​bokser Władimir Kliczko bierze lekcje rysunku. W tym samym roku bracia Kliczko zorganizowali pierwszą galę charytatywną Fundacji Braci Kliczko, w której sprzedano obraz Włodzimierza. Płótno nazywało się Księżyc („Księżyc”) i zostało wykonane przy pomocy rękawic bokserskich. Kliczko przyznał wtedy, że uwielbia sztukę współczesną, więc postanowił eksperymentować - naciągnij płótno na gruszkę i zastosuj kilka pociągnięć. W rezultacie obraz oszacowano na 55 000 euro.

Kolejnym sportowcem, który próbował swoich sił jako artysta, jest niemiecki kierowca wyścigowy Formuły 1 i czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel. Jego obraz został wystawiony na aukcji charytatywnej w Australii w 2012 roku i był w stanie zarobić tylko 16 000 euro. Zdjęcie pokazuje samochody Vettel i Michaela Schumachera w rogu Eau Rouge na belgijskim torze Francorchamps.


George Zimmerman

Oskarżony artysta

Koszt: 100 000 USD

Sprawa George'a Zimmermana stała się jedną z najbardziej głośnych w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku. Zimmerman był amerykańskim patrolem ochotniczym. W lutym 2012 r. Podczas patrolowania ulic Sanford na Florydzie zastrzelił 17-letniego Afroameryka Travona Martina, ponieważ nastolatek wydawał mu się podejrzany. W wyniku audytu wewnętrznego nie stwierdzono żadnych naruszeń popełnionych przez Zimmermanna; jury uznało go również za niewinnego. Mimo to incydent wywołał masowe protesty. Protestujący oskarżyli Zimmermana i przysięgłych o uniewinnienie rasizmu.

Następnie media podały, że Zimmerman zgromadził około 2,5 miliona dolarów długu. W grudniu 2013 r. Umieścił swoje pierwsze zdjęcie na aukcji internetowej eBay, która przedstawiała fragment amerykańskiej flagi w niebieskich tonach z napisem „Bóg, jeden naród, wolność i sprawiedliwość dla wszystkich” („Bóg, jeden naród, wolność” i sprawiedliwość dla wszystkich. ”) Początkowa cena partii wynosiła 99 centów, ale ostatecznie nieznany nabywca podarował na płótno ponad 100 000 USD.

Kilka miesięcy temu Zimmerman postanowił ponownie zarobić dodatkowe pieniądze na swoim talentu artystycznym. Tym razem aukcja na eBayu była portretem specjalnej prokuratury, Angeli Koury, która prowadziła oskarżenie na jego procesie. Zimmerman nie zmienił swojego stylu i ponownie umieścił napis na zdjęciu: „Tyle szacunku mam dla amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości”. W tym samym czasie Courie ściska palce lewej dłoni, jakby trzymał w rękach coś małego.

Wkrótce amerykańskie publikacje zaczęły aktywnie publikować materiały zatytułowane „George Zimmerman nie umie nawet malować bez kłopotów” („George Zimmerman wpada w kłopoty, nawet po prostu malując”). Prawa do oryginalnego zdjęcia Kouri, przemyślane przez artystę, należą do agencji prasowej Associated Press, którą jego przedstawiciele pośpieszyli poinformować Zimmermana. Jak ta historia się zakończyła, wciąż nie jest znane.


Kate Moss

Artysta wzorcowy

Koszt: 33 000 £

W 2008 roku na aukcji Lyon & Turnbull w Londynie nałożono autoportret brytyjskiej topowej modelki Kate Moss, używając szminki na serwetce i krwi jej byłego chłopaka, Pete'a Doherty'ego. Podczas aukcji najwyższa oferowana kwota była niższa niż minimalny poziom ustalony przez właściciela działki - londyńską Bankrobber Gallery, która kupiła ją od Doherty. W rezultacie dla obrazu palącego Mossa z podpisem „Kto potrzebuje krwi, jeśli jest szminka?” po aukcji nieznany miłośnik sztuki dał 33 000 funtów.

Sylvester Stallone

Aktor-artysta

Koszt: 40 000 $

Sylvester Stallone przez lata poważnie zajmował się malarstwem i zorganizował kilka wystaw indywidualnych. W jednym z wywiadów aktor przyznał, że lubi rysować bardziej niż w filmach. Prace Stallone'a podróżowały nawet do Rosji - w ubiegłym roku mieszkańcy Petersburga mogli odwiedzić jego wystawy w Muzeum Rosyjskim, gdzie prezentowane były obrazy aktora w latach 1975–2013.

Prace Stallone przynoszą mu nie tylko radość, ale także pieniądze. Na przykład w 2009 roku sprzedał swoją pracę jednemu z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy biznesmenów na rynku hazardowym, Steve'owi Wynnowi za 40 000 USD.

Ilustracja na okładce: Sylvester Stallone

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej