Chmura wiedzy

Business Geek: Straszne rzeczy do projektowania, usługi rzucania palenia i inne cotygodniowe hity

Inc.: Mess pomaga w pracy

Nauczyciel marketingu z University of Minnesota, Kathleen Vohs, przeczytała w zeszłym tygodniu wykład na Yale na temat korzyści z bałaganu, aby stworzyć kreatywną atmosferę w biurze. Przeprowadziła eksperyment, podczas którego 48 pacjentów umieszczono w dwóch pokojach, jeden był w porządku, a chaos panował w drugim. Wszyscy zostali poproszeni o wymyślenie nowych sposobów wykorzystania piłki do ping-ponga. Następnie wyniki zostały ocenione przez niezależne jury - uznało pomysły osób pracujących w bałaganie za bardziej kreatywne. Oczywiście bedlam w pokoju nie zawsze jest skuteczny. Taka atmosfera nadaje się do burzy mózgów, a decyzje operacyjne lepiej podejmować w schludnym pomieszczeniu.

Business Insider: Satya Nadella zmienia Microsoft

Nowy dyrektor generalny korporacji niedawno objął urząd, ale w niektórych sprawach udało mu się całkowicie zmienić politykę firmy. Po pierwsze, ogłosił Office dla iPada. Po drugie, ogłosił, że system operacyjny Windows będzie bezpłatny dla smartfonów. Ponadto zreorganizował strukturę firmy. Publikacja opisuje zalety nowego CEO i jednocześnie zauważa, że ​​Nadella nie jest tak charyzmatyczna jak jego poprzednik Steve Ballmer. Ale nie wszystkim menedżerom udaje się wyglądać spektakularnie w świetle reflektorów.

Mashable: Internet pomógł mi rzucić palenie

Redaktor publikacji, Brian Coberber, przyznaje, że zaczął palić, jak wielu innych - z głupoty. Potem nawyk zaczął pomagać mu przezwyciężyć stres i poznać nowych ludzi. W wieku 22 lat palił paczkę dziennie. W wieku 24 lat postanowił odejść, ponieważ wysokie ceny papierosów zaczęły powstrzymywać go przed spłaceniem pożyczki na szkolenie. Potem zobaczył post w aplikacji Timehop, który pomaga ci zapamiętać to, co zrobiłeś rok temu - jego przyjaciel powiedział, że już rzucił palenie rok temu. Zainspirowany tym przykładem, Coerber zaczął szukać informacji w sieci, subskrybując grupę osób rezygnujących z Reddit. Następnie pobrał bezpłatną aplikację Quitit, która mówi o zagrożeniach związanych z paleniem. Ostatecznie dzięki nowym technologiom redaktor mógł rzucić palenie. Niedawno napisał zwycięski tweet, którego nie palił przez rok i dwa miesiące, co pozwoliło mu zaoszczędzić ponad 4000 $.

Tydzień biznesowy: Rękawiczki dla zwierząt domowych

Niedawno tajlandzka policja odkryła setki skór psów i ich kości w lesie na północy kraju. Władze sugerują, że mięso zwierzęce może być nielegalnie wywożone do Chin lub Wietnamu, gdzie jest spożywane. Skóra może trafić do chińskich fabryk - tam używana jest do produkcji bębnów i rękawiczek do gry w golfa i wielu innych. Zwolennicy zwierząt sugerują, że wśród martwych psów były nie tylko bezdomne (są dość trudne do złapania), ale także skradzione właścicielom. Publikacja mówi o brutalnym nielegalnym biznesie: przemytnicy przewożą sto psów w jednej klatce i usuwają skórę z żywych zwierząt.

Przewodowe: 15 przykładów strasznego projektu zwykłych rzeczy

Na stronie pojawiła się selekcja zdjęć dziwnych obiektów projektowych, które całkowicie straciły swoje właściwości funkcjonalne. Wśród nich - konewka, która może tylko podlewać jej właściciela, gruby guzik, którego nie można zszyć, i inne cuda dotyczące projektowania.

Szybka firma: Dlaczego musisz sam google

Przyznaj się, że czasami wbijasz swoje imię w Google, by znaleźć informacje o sobie, a potem czujesz się winny? Producent Pam Klier uważa, że ​​nie ma powodu do zawstydzenia. Przeciwnie - musisz aktywnie rozwijać swoją osobistą markę. Podobnie jak w przypadku produktu, musisz określić swoje cele, przeprowadzić analizę SWOT mocnych i słabych stron oraz stale monitorować swoją pozycję w Internecie. Googlowanie się jest pomocne.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze
Skrzynie

Mały ptaszek poleciał: 7 ważnych faktów na temat IPO na Twitterze

Usługa mikroblogowania przeprowadziła wczoraj IPO. Inwestorzy rzucili się na zakup papierów wartościowych, akcje wzrosły o 73%, a założyciele zmienili się w miliarderów. Chociaż rentowność firmy wciąż nie wchodzi w rachubę, Twitter spełnił wiele oczekiwań. Zakup mobilnej sieci reklamowej MoPub na krótko przed IPO i 70% przychodów z reklam z telefonu komórkowego zainspirowało przekonanie, że można skutecznie zarabiać na Twitterze.
Czytaj Więcej
„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety
Skrzynie

„Zacznij od głównego”: jak ustalać priorytety

Jay PAPAZAN Keller Williams Realty Wiceprezes Gary KELLER Przedsiębiorca Porzuć długie listy rzeczy do zrobienia Zasada Pareto mówi, że niewielki procent przyczyn, zainwestowanych pieniędzy lub wysiłku jest odpowiedzialny za dużą część wyników, otrzymanych produktów lub wynagrodzenia. Niewielka część przyczyn powoduje lwia część konsekwencji.
Czytaj Więcej
„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem
Skrzynie

„To nie będzie łatwe”: jak zostać dobrym liderem

DOM PUBLIKACJI: Mann, Iwanow i Ferber, 2014 Pamiętaj o śmierci Jest jedna cecha, która odróżnia odnoszących sukcesy prezesów od przeciętnych - mogą się skoncentrować i dokonać właściwego wyboru, gdy wydaje się, że nie ma wyboru. Właśnie w tym momencie najbardziej chcesz się ukryć lub umrzeć, i decydujesz, którym jesteś CEO.
Czytaj Więcej