Chmura wiedzy

15 cytatów o japońskim modelu kontrolnym z filmu „Entuzjasta”

„Entuzjasta” znajduje się na liście trzydziestu obowiązkowych filmów dla studentów szkół biznesu. Dla Japończyków praca jest główną wartością w życiu. Amerykanin uwielbia relaksować się, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Obie strony nie mogą się zgodzić, dopóki ich wspólna przyczyna nie będzie bliska zamknięcia.

Teraz rozumiem, dlaczego byłem ubrany w szmaty wstydu. Ponieważ zacząłem myśleć jak Amerykanin! Wszyscy jesteście samolubni, a to czyni cię słabym!

„Nie mówiłeś o Japonii”. Jak poszło

„Pamiętasz dzień, w którym spotkałem twojego ojca?” Cóż, kiedy ścigał mnie piłą łańcuchową ...

- tak

„W Japonii było coś podobnego”.

Mamy dalekosiężne plany. Przepraszam, nie jestem tak dobrym mówcą jak osoba, którą nam przysłałeś. Gdzie jest Mr Stevenson? To dzięki jego mowie tu byliśmy.

Przestań krzyczeć już na każdym rogu, jakim wspaniałym narodem jesteśmy. Gdybym był liderem, powiedziałbym to kilka miesięcy temu, a ja wciąż karmiłem historie koszykówki.

- Jestem dyrektorem generalnym firmy.

„Och, widziałem cię w Tokio”. Krzyczałaś, pluć, dlaczego to było potrzebne? Oszalałeś?

- Program szkolenia przywódców. Dla niedbałych szefów.

- Chcemy zainspirować Cię do pracy, mamy jeden cel - aby wszyscy myśleli tylko o firmie. Zacznijmy od porannych ćwiczeń!

- To nie jest dobry początek. Nie są przyzwyczajeni do tak wczesnego wstawania.

Przepraszam, ale nie ma muzyki i cygar. Tylko praca.

Każdy uczy się własnego biznesu. Wszyscy są równi w zespole. Nie ma żadnych specjalnych.

- Zrozum, jesteś teraz w Ameryce. Amerykanie uwielbiają czuć się wyjątkowo.

- Tą fabryką można zarządzać tylko na własny sposób.

- To jest małżeństwo.

- Pozwól dealerom się tym martwić. Nie ma idealnych samochodów.

- W Japonii, jeśli pracownik zezwala na małżeństwo, wstydzi się. Zostaje na noc i wszystko poprawia. W Japonii każdy ma 0% odrzucenia.

- Powiem szczerze: słyszałem wiele rozmów o tym, jak dobrze Japończycy robią interesy. Ale tego nie widziałem, nie doceniłem jednego jota.

- Jesteś zwolniony.

Nie rozumiem amerykańskich pracowników. Przybywają pięć minut później, wychodzą dwie minuty wcześniej, siedzą w domu, gdy są chorzy. I jesteś taki jak oni.

- Skończyłem! Zrujnowałem moją karierę!

„Czy to koniec ciebie?” To koniec 2000 ludzi w tym mieście, a ty jesteś po prostu szalony.

W Japonii, gdy jest dużo pracy, wszyscy pozostają w pracy do późna. Robią to nie ze względu na pieniądze, ale dla firmy.

 

„Ponieważ wszyscy jesteśmy zgromadzeni, chciałem ci powiedzieć”. Czy wiesz, czego nam brakuje? Programy motywacyjne.

- Nie potrzebujemy żadnych programów. Potrzebujemy szybkich rąk.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej