Chmura wiedzy

Kursy online: 5 programów prawa ekonomicznego

 

Przedsiębiorczość w przejściowej gospodarce

koszt kursu

Za darmo

kiedy rozpocząć trening

28 kwietnia

kurs

Coursera

Na rynkach wschodzących rząd, sponsorzy i przedsiębiorcy stosują różne sposoby poprawy otoczenia biznesowego. Autor wykładu zabierze głos biznesmenom z Grecji, Wietnamu, Argentyny i Chin, którzy rozpoczęli produkcję szerokiej gamy towarów - od sprzętu medycznego po whisky.

Tematy kursu: wsparcie państwa, filantropia i sponsoring, organizacje pośredniczące, kluczowe firmy, akceleratory, anioły, dostęp do kapitału wysokiego ryzyka. Zalecane tło - myślenie przedsiębiorcze.

Autorem programu jest profesor Michael Goldberg, współzałożyciel Bridge Investment Fund, który inwestuje w izraelskie usługi medyczne. Wcześniej Goldberg był zaangażowany w przedsięwzięcia partnerskie dla AOL, rozwój biznesu w Microsoft i International Management Group.

Zasady mikroekonomii

koszt kursu

Za darmo

kiedy rozpocząć trening

Poczekaj na przyszłe sesje

kurs

Coursera (HSE)

Każde wydarzenie gospodarcze można wyjaśnić działaniami osób i organizacji. Zachowanie ludzi i firm jest głównym przedmiotem badań w ramach mikroekonomii. Kurs ma na celu nauczyć studentów ich analizy i zrozumienia.

Ekonomista Konstantin Sonin opowie o głównych narzędziach analizy ekonomicznej, które pozwalają badać wzorce zachowań ludzi i firm.

Tematy kursu: czym jest mikroekonomia, podaż i popyt, zachowania konsumentów, ekonomia firmy, analiza rynku konkurencyjnego, siła rynkowa, konkurencja strategiczna, dobra publiczne, ryzyko i rynki finansowe, aukcje.

Autor - Konstantin Sonin, pracujący w Harvard, był pracownikiem Institute for Advanced Study w Princeton, profesorem w Kellogg School of Management na Northwestern University w Stanach Zjednoczonych. W latach 2001–2013 wykładał w NES, a od sierpnia 2013 r. Był profesorem i prorektorem HSE.

Międzynarodowa ekonomia

koszt kursu

Za darmo

kiedy rozpocząć trening

Postępuj zgodnie z kalendarzem, oglądaj materiały

kurs

MIT

W pierwszej części kurs mówi o teorii, w drugiej - o praktyce handlu międzynarodowego.

Studenci poznają konkurencyjne gospodarki i produkty, funkcje regulacyjne w poszczególnych krajach. Kurs bada różne modele handlu międzynarodowego, metody pomiaru kosztów handlu i wpływ polityków na rozwój gospodarek.

Autorzy kursu, profesorowie Arno Kostino i Dave Donaldson zadają sobie pytanie: czego należy się spodziewać w najbliższej przyszłości, jeśli politycy będą działać we własnym interesie i wprowadzą ograniczenia takie jak WTO?

Sieci, ludzie i rynki

koszt kursu

Za darmo

kiedy rozpocząć trening

Zapisz się na następną sesję

kurs

edX

Kurs bada pytanie, w jaki sposób realia społeczne, ekonomiczne i technologiczne są ze sobą powiązane we współczesnym świecie.

Studenci poznają teorię gier, rozprzestrzenianie się siły społecznej i bałaganu informacyjnego. Kurs został przygotowany przez Cornell University i stał się podstawą książki „Sieci, tłumy, rynki: dyskusje na temat świata ściśle związanego”.

Po ukończeniu studiów studenci będą mogli korzystać z narzędzi teorii grafów do analizy struktury sieci społecznościowych i procesu wyszukiwania w Internecie. Teoria gier pomoże zrozumieć strategiczne zachowanie w sytuacjach związanych z marketingiem, reklamą, relacjami sprzedawca-kupujący.

Ekonomia behawioralna w działaniu

koszt kursu

Za darmo

kiedy rozpocząć trening

Stań na liście oczekujących

kurs

edX

Korzystając z zasad ekonomii behawioralnej, możesz rozwijać swój biznes i tworzyć lepsze produkty. Ten kurs koncentruje się na podstawach.

Zostało ono przygotowane przez University of Toronto, wśród odwiedzających wykładowców - profesorów z Harvardu i University of Colorado, a także praktyków - szefów agencji Ogilvy Group i innych.

Uczniowie nauczą się interpretować zasady podejmowania decyzji, porównywać różne podejścia, korzystać z eksperymentów i zobaczyć techniki manipulacji.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars
Chmura wiedzy

House of Cards: Historia powstania i upadku największej witryny pokerowej PokerStars

Pewnego dnia rosyjski rząd zastanawiał się nad zalegalizowaniem pokera online. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie hazard jest również zabroniony, kilka stanów zniosło zakaz pokera online. PokerStars, największy na świecie poker room online, zdecydował się na skorzystanie z tego, ale się nie udało. Na początku czerwca okazało się, że mała kanadyjska firma Amaya Gaming kupuje PokerStars, które nie wróciły na rynek amerykański.
Czytaj Więcej
Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Dobry czas na publikowanie w sieciach społecznościowych, błędach mózgu i innych hitach tygodnia

Przedsiębiorca: Najlepszy czas na publikowanie w sieciach społecznościowych LinchpinSEO opracowało infografikę, która wyraźnie pokazuje, kiedy najlepiej publikować w sieciach społecznościowych dla różnych firm. Co dziwne, najwięcej polubień w wiadomościach otrzymano w niedzielę, użytkowników najbardziej interesuje sport i technologia w poniedziałek, a finanse w sobotę.
Czytaj Więcej