Chmura wiedzy

Pokaz masek: 6 napadów sklepowych z kostiumami

Dziś zamaskowani przestępcy Barack Obama i Guy Fawkes obrabowali sklep spożywczy Kurochka Ryaba w Krasnodarze: zabrali z sejfu 20 000 rubli. Wcześniej ktoś w tych samych maskach przyniósł biżuterię o wartości 1 miliona rubli ze sklepu jubilerskiego. H&F pamiętał, kogo napastnicy lubią się ubierać, gdy wyruszają do rabowania sklepów.

Baba Jaga na Krymie

Mężczyzna w garniturze Baby Jagi wpadł do sklepu spożywczego i grożąc sprzedawczyni pistoletem pneumatycznym, wyjął z kasy 320 hrywien (nieco ponad tysiąc rubli). Ta historia wydarzyła się w Symferopolu w 2013 roku. Kostium głównego złoczyńcy rosyjskich bajek nie pomógł przestępcy - sprzedawczyni niemal natychmiast wezwała policję, a nieuprzejmy rabuś został szybko znaleziony.

Święty Mikołaj w Moskwie

Podejmowanie działalności w garniturze Świętego Mikołaja (lub Świętego Mikołaja) jest w pewnym sensie tradycją. Uważa się, że jedna z pierwszych napadów na kostiumy miała miejsce w 1927 r. - wtedy Texan Marshall Ratliff w stroju Świętego Mikołaja wraz ze wspólnikami obrabował Pierwszy Bank Narodowy w Cisco. Przestępcy ukradli 12,400 USD.

31 grudnia salon telefonów komórkowych w Moskwie doznał podobnego ataku. Przestępca w stroju Świętego Mikołaja prawdopodobnie wyszedł prosto z świątecznej imprezy firmowej. Grożąc sprzedawcy bronią, wziął pieniądze z kasy i kilku telefonów komórkowych. Łączna kwota szkód wyniosła 158 000 rubli (78 000 rubli w gotówce i gadżetach w wysokości 80 000 rubli).

Zombie w Meksyku

Święta w kostiumach są wygodną ochroną za popełnienie przestępstwa. Do tego nadaje się nie tylko Nowy Rok, ale także na przykład Halloween. W listopadzie 2013 r. Złodzieje w maskach zombie obrabowali sklep jubilerski w meksykańskiej stolicy Meksyku.

Oprócz spektakularnych masek przestępcy mieli także karabiny maszynowe i pistolety. Udało im się zrobić biżuterię o wartości 76 500 $ W dniu rabunku w Meksyku obchodzony był Dzień Zmarłych, więc nie było trudno zagubić się w tłumie innych świętujących zombie.

„Krzyk” w Rasskazovo

Młody człowiek z Rasskazovo zdecydował, że w masce legendarnego miłośnika filmu będzie mógł łatwo wyczyścić sklep. Prawdopodobnie złodziej planował zbrodnię na kilka lat: pracował jako ładowacz w tym sklepie spożywczym i rzucił dzień przed przestępstwem. Wiedział, kiedy obliczano przychody i kiedy przybyli kolekcjonerzy.

Młody mężczyzna pobił kasjera, ale nie mógł zmusić go do otwarcia drzwi do kasy. W rezultacie zniknął z miejsca zbrodni bez niczego. Wkrótce znaleziono dowody jego udziału w zamachu na kasjera, a pseudo-maniak został oskarżony o rozbój - teraz grozi mu do 15 lat więzienia. Być może rozbój mógłby zakończyć się większym sukcesem, gdyby maskę Krzyku uzupełniał spektakularny strój, a nie dres.

Napady na maski z krzykiem są powszechne w Stanach Zjednoczonych. Tak więc przypadek jest znany, gdy w 2010 r. „Krzyk” nie był w stanie obrabować sklepu ze słodyczami, ponieważ sprzedawca oblał go wrzącą wodą, aw 2009 r. Kasjer okazał się silniejszy, a także odpędził złodzieja.

Catwoman w Nowym Jorku

Przestępca w stroju kotki postanowił potwierdzić stereotyp uzależnienia kobiet od butów i obrabował kilka sklepów z butami w Nowym Jorku. Później okazało się, że złodziej śpiewał w death metalowym zespole o nazwie „Divine Shame” i nosi pseudonim „Purgatory”.

Podczas jednego z napadów dziewczyna zmieniła kostium Catwoman na burkę. Potem mówiła również z fałszywym arabskim akcentem. Za liczne sztuczki 28-letni piosenkarz został skazany na dziesięć lat więzienia.

Amerykańska rolka papieru toaletowego

W 2010 r. Napastnik z Lincoln w stanie Nebraska postanowił zaoszczędzić na przygotowaniu zbrodni i użył papieru toaletowego owiniętego wokół głowy jako maski. W tej formie okradł sklep z narzędziami i zniknął ze sceny. Grożąc nożem sprzedawcy, wziął wszystkie pieniądze z kasy. Ta historia jest dość typowa dla Ameryki. Doświadczeni rabusie w Stanach Zjednoczonych wielokrotnie używali tekturowych pudeł, taśmy izolacyjnej i skrzynek po piwie, aby się ukryć.

Bonus

Kangur przebrany za kangura w Pilsner

Niektórzy przestępcy wcale nie muszą myśleć o pozwie. Nie ma nic łatwiejszego niż rabowanie sklepu, jeśli jesteś kangurem. Tak więc kangur z czeskiego miasta Pilsner w 2013 roku uciekł od swojego mistrza, aby ukraść jedzenie z lokalnego sklepu. Właściciel zwierzęcia szukał go przez kilka godzin, ale napastnik był nieuchwytny. Kangur wpadł w ręce policji, gdy przeniósł do torby jogurty, sery, jajka i wędzonego kurczaka z półek sklepu. Przestępcy udało się uniknąć kary - właściciel musiał zapłacić rachunek za kangura.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Jak i ile Rosjan odpoczywało
Liczby pierwsze

Jak i ile Rosjan odpoczywało

Wczoraj serwis OneTwoTrip opublikował badanie na temat tego, ile czasu Rosjanie spędzają na zagranicznych podróżach - czas wakacji jest skrócony czwarty rok z rzędu. Życie w okolicy pokazało, jak i ilu Rosjan odpoczywa tego lata. 50% zagranicznych wyjazdów letnich trwało 7 dni, w 2014 r. Ich udział wyniósł 33%.
Czytaj Więcej
Najdroższe i najtańsze świeże gazety
Liczby pierwsze

Najdroższe i najtańsze świeże gazety

Gazety biznesowe Kommersant, Vedomosti i RBC z 10 czerwca ukazały się na pierwszej stronie pod hasłem „I / We Ivan Golunov”. W wielu kioskach kopie już się wyczerpały, na internetowych tablicach ogłoszeń pojawiły się pierwsze oferty dealerów. Życie wokół mówi, ile możesz kupić rzadkie liczby.
Czytaj Więcej
Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu
Liczby pierwsze

Najdroższy i najtańszy burger w Petersburgu

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sankt Petersburgu otwarto ponad 10 nowych domów z burgerami, a obecnie istnieje ponad 40 niesieciowych placówek specjalizujących się w super popularnych fast foodach. Ponadto burgery są gotowane w wielu innych kawiarniach i restauracjach, w tym drogich, ponieważ zakres ich cen może być bardzo duży.
Czytaj Więcej
O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów
Liczby pierwsze

O ile wzrosły ceny mieszkań dla fanów

Zostały około dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w 11 miastach Rosji. Eksperci Avito Real Estate oszacowali krótkoterminowe ceny wynajmu w tych miastach dzięki Mistrzostwom Świata w 2018 r. I dowiedzieli się, ile wzrosły w przeddzień świątecznego futbolu. 250 tysięcy rubli dziennie to najdroższe mieszkanie dla fanów.
Czytaj Więcej