Chmura wiedzy

Jedz i wzbogacaj się: 7 biznesmenów, zarabiających na chęci odchudzania

Rob REINHART

Sojowy

W zeszłym roku amerykański programista Rob Reinhart opracował wszechstronny koktajl Soylent. Skład mieszanki obejmuje białko ryżu, skrobię, oliwę z oliwek, witaminy i składniki odżywcze - ogólnie wszystko, co zdaniem twórcy powinno zastąpić zwykłe jedzenie. Reinhart nie jest zawodowym chemikiem ani dietetykiem. Aby stworzyć koktajl, musiał przeczytać prace naukowe innych ludzi i eksperymentować z różnymi produktami. W rezultacie udało mu się nie tylko zmniejszyć wydatki na żywność, ale także rzekomo osiągnąć poważną poprawę własnego zdrowia. Obecnie Soylent przechodzi etap udoskonalania smaku i licencji: Reinhart zebrał 2 miliony dolarów na Kickstarter i 1,5 miliona dolarów od inwestorów, aby stworzyć komercyjną wersję produktu. Pierwsi klienci będą mogli spróbować koktajlu pod koniec kwietnia.

Hussein RAHMAN

Jawbone

Firma technologiczna Jawbone kosztuje ponad 3 miliardy USD Nic dziwnego: w 2011 roku CEO Jawbone i współzałożyciel Hussein Rahman zaproponował rozszerzenie linii produktów i zajęcie niszy akcesoriów sportowych. Od tego czasu bransoletka Jawbone UP stała się de facto standardem na rynku monitorów aktywności fizycznej i gadżetów do noszenia. Chociaż na zewnątrz wszystko jest proste: zakrzywiony gadżet noszony na dłoni monitoruje wszystkie ruchy w ciągu dnia, a następnie przesyła dane do smartfona - możesz dowiedzieć się, ile zużyłeś w ciągu dnia, ile spalonych kalorii, a nawet jak głęboko spałeś.

Mike Lee

Myfitnesspal

MyFitnessPal jest również standardem, dostępnym tylko na rynku dla aplikacji odchudzających. Jeśli chcesz schudnąć, prawdopodobnie nie znajdziesz najlepszego licznika kalorii dla trzech głównych platform mobilnych. W ubiegłym roku baza użytkowników usługi przekroczyła 40 milionów i przyniosła 18 milionów dolarów w pierwszej rundzie inwestycji. Jednak plany Mike'a Lee to coś więcej niż tylko wzrost liczby użytkowników: MyFitnessPal otwiera własny interfejs API dla innych programistów aplikacji mobilnych, aby stać się uniwersalnym urządzeniem mobilnym platforma zdrowia.

Mike WELINGS

Aqua-Spark

„Jeśli ludzkość będzie nadal łowić z oceanu w taki sam sposób, jak teraz, zamieniamy morza w pustynie” - powiedział Mike Wellings, założyciel Aqua-Spark. Finansuje startupy zajmujące się zagadnieniami akwakultury. Według inwestora w przyszłości wzrośnie popyt na znacznie zdrowszą i zdrową żywność, a główna produkcja ryb i owoców morza będzie prowadzona w sztucznych i zamkniętych gospodarstwach. W ciągu roku fundusz o wartości 300 milionów USD zainwestuje w co najmniej 15 milionów USD w małe rybołówstwo.

David EDWARDS

Wikicells

David Edwards jest 52-letnim inżynierem z Harvardu, który założył i sprzedał kilka nowych firm, a ostatnio przeszedł na eksperymenty z żywnością. Jednym z jego wynalazków jest urządzenie Le Whif, które pozwala dosłownie wdychać czekoladę: gadżet może zamienić produkt w parę za pomocą ultradźwięków i spryskać go. Wdychanie jedzenia pozwala cieszyć się smakiem i nie dostarczać dużej ilości kalorii. Wśród innych rozwiązań Edwards znajduje się jadalne opakowanie WikiCells, które wygląda jak skórki winogron: jest przyjazne dla środowiska, wszechstronne i pozwala zachować świeżość i zdrowie.

Josh Tetric

Żywność Creek Creek

Kalifornijski startup Hampton Creek od dwóch lat próbuje stworzyć zamiennik jaj na bazie materiałów roślinnych. Ich pierwszy komercyjny produkt, majonez Just Mayo, jest już gotowy, co nie różni się smakiem od zwykłego. Teoretycznie technologia Hampton Creek może zmienić rynek zdrowego odżywiania - przynajmniej wierzcie, że inwestorzy, którzy już zainwestowali 30 milionów dolarów w start-up Josha Tetricka

Ethan BRĄZOWY

Więcej niż mięso

Podczas gdy Sergey Brin inwestuje w tworzenie sztucznie hodowanego mięsa z komórek macierzystych, współzałożyciele Twittera Biz Stone i Evan Williams chcą zmienić przemysł mięsny w znacznie prostszy sposób: inwestują w substytuty materiałów roślinnych. Starcie Ethana Browna Beyond Meat jest najbliżej celu. Jego produkt jest przeznaczony nie tylko dla wegetarian: firma chce stworzyć smaczny, tani i przyjazny dla środowiska zamiennik mięsa z kurczaka. Problemem jest koszt: podczas gdy kurczak jest tańszy w produkcji niż jego wymiana.

Zdjęcie na okładce: Shutterstock

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej