Chmura wiedzy

15 cytatów na temat presji biznesowej na amerykańskie sądownictwo ze strony Hot Coffee

Dokument o amerykańskim systemie prawa cywilnego został zastrzelony przez byłą prawniczkę Susan Saladof. Obraz zadebiutował na festiwalu w Sundance i odniósł ogromny sukces. Saladof opowiada historie czterech powodów, którzy próbowali uzyskać odszkodowanie za szkody przez sądy, ale biznesmeni, międzynarodowe korporacje, najlepsi prawnicy, lobbyści, a nawet amerykańscy prezydenci stanęli im na drodze.

Najwyższa wygrana w sprawach sprawiedliwości, drobnych pozwów, drobnych skarg, loterii procesowej - te etykiety nie były trudne do wprowadzenia do obrotu. Z ich pomocą opinia publiczna została odwrócona od idei silnego wymiaru sprawiedliwości w sprawach cywilnych. Producenci starają się trzymać konsumentów z dala od statków. Stąd wszystkie te sztuczki.

- Spójrz na zdjęcia oparzeń, co powiesz?

- To okropne, gdybym je widział wcześniej, inaczej potraktowałbym tę sprawę. Nie tak, że był w mediach.

Dowiedzieliśmy się, że temperatura przechowywania kawy w całej sieci wynosi 80-82 ° С. Jeśli płyn o tej temperaturze wejdzie w kontakt ze skórą, możesz doznać oparzeń drugiego lub trzeciego stopnia. Proces ujawnił, że McDonald's wcześniej złożył ponad 700 podobnych skarg na oparzenia. Ich własne dane doprowadziły do ​​straty w sądzie. Wiedzieli, że problem istnieje i zignorowali go.

W wyniku tego procesu pani Liebeck otrzymała 160 000 USD na rzeczywiste straty i 2,7 mln USD na rekompensatę. Kwota została zmniejszona do 480 000 USD, amerykańskie media wyśmiały panią Liebeck i ławę przysięgłych, chociaż 12 dobrych i pracowitych obywateli Nowego Meksyku jednogłośnie wydało werdykt.

Prezydent Clinton zawetował ustawę o reformie prawa dotyczącego czynów niedozwolonych, a następnie korporacje znalazły plan B. Apelowali do ustawodawców stanowych o uchwalenie przepisów ograniczających prawa i ochronę osób na różne sposoby.

American Association for Reform of Tort Law zostało utworzone w 1986 r., Zostało założone przez około 300 wiodących korporacji: ubezpieczeniowych, chemicznych, naftowych, farmaceutycznych i innych. Zatrudnili kilka głównych agencji PR, a następnie grupa „Obywatele przeciwko nadużyciom sądowym” zaczęła pojawiać się w Internecie. Tak powstała fałszywa opinia publiczna, w rzeczywistości nikogo nie było w grupach.

 

Kto za to płaci? Jesteśmy! Powiedz swojemu ustawodawcy, że nie możesz sobie pozwolić na 1 milion dolarów gorącej kawy.

Z wielką przyjemnością ograniczam ilość szkód karnych. Ten krok sprawi, że klimat biznesowy będzie bardziej stabilny.

Producenci udzielili Bushowi znacznego wsparcia finansowego w wyborach gubernatora na zwalczanie tzw. Śmieciowych procesów sądowych. Ci ludzie zostali z Bushem, kiedy przeprowadził się do Białego Domu.

Jeśli znajdziesz właściwe słowa, które wpływają na twoją filozofię życia i twoje zrozumienie problemu, i powtarzasz je raz za razem, twoja świadomość zostanie przeprogramowana, łańcuch skojarzeń zostanie odbudowany.

Przedsiębiorcy zdecydowali: skoro prawa nie można przeciągać, potrzebujemy konserwatywnych sędziów. Możliwe było stworzenie franczyzy: mianowanie sędziów republikanów pod warunkiem, że otrzymają wsparcie podczas wyścigu, a firma będzie mogła dyktować swoje interesy w kwestiach odszkodowania za szkody po wyborach.

Podczas kampanii wyborczej usunęliśmy telewizor, nie chcieliśmy, aby dzieci widziały obciążające filmy pokazujące worki z pieniędzmi i spieraliśmy się: sędzia Oliver Diaz nielegalnie zabrał ponad 100 000 $ od prawników na swoją kampanię. Jakoś nasza córka wróciła do domu radośnie i krzyknęła: „Jesteśmy bogaci, jesteśmy bogaci!” Zobaczyła reklamę odwiedzającą przyjaciółkę.

- Kto korzysta ze zmniejszenia liczby roszczeń?

„Wszyscy oprócz prawników”.

- To znaczy, ludzie powinni być pozbawieni prawa do pozywania?

- Istnieją inne sposoby rozwiązania problemu, bardziej skuteczne, na przykład umowa, odwołanie do sądu arbitrażowego.

Umowa zawarta między klientem a firmą, często drobnym drukiem, zabrania klientowi pójścia do sądu cywilnego i zobowiązuje go do złożenia skargi tylko do prywatnego sądu arbitrażowego, który prawie na pewno ma umowę z samymi firmami. Arbitraż w Stanach Zjednoczonych dotyczy wszystkich umów dotyczących umów telefonicznych, kart kredytowych, zakupów w sklepach internetowych i tak dalej.

Jeśli sprawca nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, wszyscy jesteśmy w niebezpieczeństwie. Właśnie tę funkcję pełni jury cywilne. Aby wezwać do odpowiedzialności pozbawionego skrupułów lekarza, producenta niskiej jakości produktów, pozbawiony skrupułów pracodawca może otworzyć tylko uczciwy sąd, tego się boją jak ogień.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej