Chmura wiedzy

Business Geek: „Photoshop” do randek, przydatne SMM-box, niebezpieczne „Tetris” i inne hity tygodnia

Inc.: Jak wynająć SMM-box i zapisać

Niektóre firmy zatrudniają bardzo drogich blogerów, podczas gdy inne przyjmują kilku stażystów i zrzucają na nich konta społecznościowe. Skuteczność obu tych metod jest wątpliwa. Współzałożyciel firmy DigitalRelevance, firmy zajmującej się marketingiem internetowym, Aaron Anders opowiada o tym, jak wybrać specjalistę SMM i nie marnować pieniędzy. Ten pracownik nie wystarczy, aby mieć interesujący Instagram, Twitter lub Tumblr - musisz umieć pisać teksty dla docelowych odbiorców, rozumieć strategie marketingowe i analizować dane. Nie trzeba szukać specjalisty z dyplomem marketingowym - odpowiedni jest filolog, dziennikarz lub specjalista ds. PR. Najważniejsze, że osoba jest piśmienna.

Business Insider: Jak cudowne dziecko otrzymało 30 milionów dolarów i spieprzyło

W tym tygodniu publikacje zachodnie aktywnie dyskutowały o niepowodzeniu uruchomienia Clinkle. Jego twórca, Lucas Duplan, wynalazł tę usługę w wieku 19 lat. Przybywając z Europy do Londynu, pomyślał, że ma dość wymiany pieniędzy - fajnie byłoby stworzyć aplikację, która pozwala płacić za kanapkę bezpośrednio z telefonu komórkowego. W ciągu trzech lat swojego istnienia firma Duplan zebrała 30 milionów dolarów od inwestorów, w tym Richarda Bransona. Mówi się, że startup żył na wielką skalę: zapłacił za usługi pokojówki i drogiego osobistego trenera, traktował swoich asystentów jako bohaterkę filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. Jednak aplikacja nie działała. Teraz Duplan zwolnił część personelu i nadal ma nadzieję na uruchomienie projektu.

Businessweek: Dlaczego Tetris jest bardziej niebezpieczny niż brutalne gry wideo

 

Naukowcy z uniwersytetów w Oksfordzie i Rochester stwierdzili, że gwałtowne gry wideo nie prowadzą do zwiększenia agresywności. Podczas gdy awaria w Tetris lub innej grze logicznej może poważnie rozgniewać gracza. Naukowcy twierdzą, że negatywne emocje są spowodowane złożonością gry, a nie jej zawartością.

Szybka kompania: Reguły życia Arianny Huffington

Arianna Huffington nie tylko stworzyła imperium medialne nazwane jej imieniem, ale także stała się wzorem dla wielu biznesmenów. Publikacja mówi o zasadach, według których żyje przedsiębiorca. W szczególności dokładnie monitoruje swoje zdrowie, czerpie mądrość ze starożytnych traktatów filozoficznych i stara się być hojna.

Adweek: Spam i Photoshop pomagają przyciągnąć 2000 kobiet

 

Blake Jamieson postanowił wykorzystać technologię spamerów do randkowania na stronie Tinder i ostatecznie przyciągnął uwagę 2000 kobiet. W tym celu dodał do zdjęcia plakietkę „Wybór dnia”, a następnie polubił profile użytkowników w wieku powyżej 18 lat w promieniu 100 km. Następnie na zdjęciu umieścił transparent „Najgorętszy znajomy”, a także dodał fakty i cytaty do kwestionariusza, który skłonił go do rozpoczęcia dyskusji. Czy gra była warta świeczki? Oczywiście: poszedł na pierwsze pięć dat, z których jedna trwała druga i trzecia.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Najdziwniejsze patenty znanych firm
Skrzynie

Najdziwniejsze patenty znanych firm

Pewnego dnia największy producent samolotów Airbus opatentował foteliki rowerowe do samolotów. Jednocześnie kierownictwo firmy przyspieszyło, aby zapewnić wystraszonych pasażerów, że nie zamierza jeszcze wprowadzić nowego produktu do produkcji. Airbus opatentował wynalazek w rezerwie, próbując przewidzieć, które technologie będą poszukiwane w przyszłości.
Czytaj Więcej
Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”
Skrzynie

Alexander Auzan „Ekonomia wszystkiego”

Alexander AUZAN Doktor nauk ekonomicznych, profesor, publicysta, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Moskiewskiego MV Łomonosow Człowiek W wyniku cudzołóstwa wielkiego filozofa i ekonomisty Smitha z francuskim Oświeceniem okazał się Homo economus - wszechwiedzącym egoistycznym dranem, który ma nadprzyrodzone zdolności racjonalizacji i maksymalizacji swojej użyteczności.
Czytaj Więcej
Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia
Skrzynie

Maniak biznesu: sekrety na Instagramie, interesy kobiet i inne hity tygodnia

Fast Company: Jak właściwie opisać siebie i swoją pracę W czasopiśmie Fast Company opublikowano artykuł, w którym bardzo ważne jest, aby używać właściwych słów w odniesieniu do swojej pracy. Jeśli zastąpisz wyrażenie „muszę” słowem „chcę”, życie będzie lśniło nowymi kolorami, jak napisano w publikacji. Amber Re, założyciel i dyrektor generalny Centrum Psychologicznego Bold Academy, opracował Słownik niekonwencjonalny, który zawiera nowe definicje najczęstszych słów.
Czytaj Więcej
Eugene napisał „System Kudrina”
Skrzynie

Eugene napisał „System Kudrina”

H&F czyta jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej interesujące punkty. Tym razem czytamy książkę dziennikarza Jewgienija Pismennaya na temat centralnej postaci polityki gospodarczej Putina, Aleksieja Kudrina. Opowiadając historię byłego Ministra Finansów, autor odtwarza przełomowe wydarzenia rosyjskiej polityki ostatnich 20 lat z punktu widzenia ich bezpośredniego uczestnika.
Czytaj Więcej