Chmura wiedzy

Kim sprzedaje: jak globalne marki wykorzystują lidera Korei Północnej

Dziś londyński fryzjer M&M Hair Academy pojawił się w wielu światowych publikacjach dzięki wykorzystaniu zdjęcia lidera Korei Północnej Kim Jong-un w reklamie. Jej właściciel zaoferował odwiedzającym fryzurę z 15-procentową zniżką, wieszając plakat z nagłówkiem „Dzień złych włosów?”. i wizerunek lidera Korei Północnej. H&F przypomniał sobie, kto jeszcze wykorzystał żywy wizerunek Kim Jong-un, aby promować swoje towary i usługi.

Kim Jong-un i randki pozamałżeńskie

Ashley Madison, amerykańska pozamałżeńska strona randkowa, znana jest z regularnego wyświetlania oburzających reklam. W 2011 roku uruchomił film z aktorką porno Savannah Samson, którego Fox odmówił nadania podczas finału National Football League. Kiedyś różnymi twarzami stali się różni politycy. Bill Clinton, hiszpański król Juan Carlos, prezydent Meksyku Enrique Peña Nieto, były marszałek Kongresu Newt Gingrich, oraz archiwalne zdjęcia królowej Hiszpanii z półnagimi mężczyznami namalowane podczas instalacji na jego sztandarach. W 2012 r. Na francuskich billboardach firmy były zdjęcia prezydentów tego kraju Francoisa Mitterranda, Jacquesa Chiraca, Nicolasa Sarkozy'ego i Francoisa Hollande'a ze śladami szminki. Przedstawiciele strony wielokrotnie wyjaśniali, że celowo reklamują swój portal w prowokujący sposób, co nie jest zaskakujące: ten serwis randkowy jest przeznaczony dla osób, które są już w związku. Hasło portalu brzmi: „Życie jest krótkie. Masz romans”.

Autorzy kampanii reklamowych Ashley Madison nie mogli zignorować tak błyskotliwej osobowości jak Kim Jong-un, aw 2012 roku stworzyli plakat z jego wizerunkiem i podpisem „Powieść jest gwarantowana. Nawet jeśli wyglądasz jak on”. Plakat musiał zostać szybko wymieniony: publiczność doceniła go dwuznacznie, podejrzewając rasistowski podtekst (czy autorzy bannera chcieliby powiedzieć, że trudno jest mieć powieść, jeśli jesteś Azjatą?) Jednak w komunikacie prasowym towarzyszącym reklamie szef firmy wyjaśnił przesłanie nowego plakatu: „Bez względu na to, czy jesteś najpotężniejszą osobą w Ameryce, Francji, Włoszech czy Korei Północnej - nie ma znaczenia, i tak zmienisz się pewnego dnia. W ten sam sposób, co 15 milionów użytkowników w 25 na całym świecie. Nawet Kim Jong-un może zrobić romans na AshleyMadison.com ”.

Kim jong-un i pistacje

Wonderful Pistachios, producent pistacji, nie mógł nie skorzystać z głośnej historii spotkania znanego showmana z byłą supergwiazdą NBA Dennisem Rodmanem i Kim Jong-un. W 2013 roku Rodman poleciał do Korei Północnej, aby wyprodukować jedną z serii serialu dokumentalnego Vice dla HBO. Podczas tej wizyty wraz z przywódcą Korei Północnej oglądali mecz koszykówki między drużyną pokazową Harlem Globetrotters a drużyną Korei Północnej.

Kilka miesięcy później Wonderful Pistachios uruchomiło film, w którym Dennis Rodman zagrał wraz z aktorem podobnym do Kim Jong-un. Twórcy filmu próbowali wyjaśnić, dlaczego Rodman nie bał się spotkać z liderem, używając słów: „Dennis Rodman robi to, ponieważ jest szalony” („Dennis Rodman robi to, ponieważ jest szalony”). W tym przypadku „orzechy” w języku angielskim oznaczają również „orzechy”, w tym przypadku mamy na myśli pistacje Wonderful Pistachios.

Kim jong-un i wódka

Rok temu amerykańska agencja reklamowa TAMZ umieściła banery w Nowym Jorku polskiej marki wódki WODKA z hasłem „Amerykańska jakość. Ceny w Korei Północnej”. Napój alkoholowy tego producenta naprawdę nie jest w wysokiej cenie, dlatego firma stara się, aby reklama była trudna i zabawna, nie dbając o jakość obrazu. Udaje jej się - jednocześnie kilka pomysłów marketingowych WODKI wywołało ożywioną dyskusję. W centrum plakatu reklamowego o Korei Północnej znajduje się lider kraju, który głaska białego kota. Latają na niego butelki wódki, jak rakiety.

Kampanie marki budowane są na zasadzie łączenia koncepcji związanych z wysoką jakością z tymi związanymi z niską ceną. Tak więc jeszcze przed plakatami z przywódcą Korei Północnej pojawiła się reklama „Jakość świąteczna, ceny w Chanuka” („Jakość świąteczna, ceny w Chanuce”). Następnie plakat z wizerunkiem dwóch psów - w czapce Mikołaja i na beli - został uznany za niepoprawny i obraźliwy. Przedstawiciele amerykańskiej organizacji społeczno-politycznej zajmującej się prawami człowieka przeciwnej antysemityzmowi byli oburzeni faktem, że Chanuka jest „tańsza”, a także stwierdzili, że wykorzystanie tematu „Żydzi i pieniądze” to stara technika antysemitów.

Kim jong-un i media

Masowa angielska gazeta Daily Mail wykorzystała migawkę Kim Jong-un do reklamowania internetowej wersji swojej publikacji MailOnline.com. Plakaty pojawiły się na billboardach, na których harmonijnie współistnieją zdjęcia amerykańskiej gwiazdy rzeczywistości Kim Kardashian i przywódcy Korei Północnej. Hasło reklamowe brzmiało: „Kims. Są na tej samej stronie”.

Daily Mail jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli brytyjskiej żółtej prasy: publikacja znana jest z publikowania głośnych plotek i sensacyjnych wiadomości. Za pomocą reklamy z dwoma znanymi imionami redaktorzy postanowili pokazać swoim czytelnikom, co oświetla życie wszystkich najważniejszych osobistości świata, czy to towarzyskich spragnionych sławy, czy liderów jednego z najbardziej zamkniętych krajów na świecie.

Nawiasem mówiąc, między Kardashian i Kim Jong-un jest coś wspólnego. Wielu uważa prezentera telewizyjnego za dość seksownego, podczas gdy Kim Jong-un został nazwany najseksowniejszym żyjącym mężczyzną w 2012 roku według popularnej publikacji The Onion.

Kim Jong-un i kluby fitness

New York Sports Clubs, sieć amerykańskich hal sportowych, postanowiła udzielić Kim Jong-un kilku wskazówek, jak radzić sobie z agresją. Reklama pojawiła się w kwietniu 2013 r. Wcześniej, w lutym, Korea Północna przeprowadziła trzecią w swojej historii testy broni jądrowej. W rezultacie Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła szereg nowych sankcji wobec Phenianu. Aby nikt nie miał wątpliwości, że autorzy kampanii są dobrze zaznajomieni z agendą, umieścili na plakacie hasło „Kim Jong-un, z fajnym ciałem nie potrzebujesz dużej rakiety”.

Przedstawiciele NYSC przypomnieli liderowi Korei Północnej, że ćwiczenia zmniejszają agresję, „czynią cię bardziej atrakcyjnym dla innych ludzi”, i poprosili go o zapisanie się do jednego z klubów fitness.

Bonus: fałszywa reklama Snickers

Ta reklama Snickers była widziana, jeśli nie wszystkie, wtedy przez wielu. Niemal natychmiast stało się jasne, że jest to podróbka, która z powodzeniem może pasować do kampanii reklamowej producenta tabliczek czekolady. Fabuła tej historii jest prosta i znana każdemu: młody człowiek oferuje Kim Dzong-unowi jedzenie „Snickerów” i zaprzestanie wojny, ponieważ „Nie jesteś sobą, gdy jesteś głodny”. Po zjedzeniu baru przywódca Korei Północnej zmienia się w słynnego południowokoreańskiego artystę PSY, znanego z humorystycznych klipów wideo i jasnych strojów.

Zdjęcie na okładce: TASS

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej