Chmura wiedzy

Co dalej: Jak firmy przewidują przyszłość

MindMeld i inne klony Google Now

Wydanie aplikacji Google Now w 2012 r. Wywołało falę programów mobilnych próbujących przewidzieć potrzeby użytkownika, zanim zacznie on samodzielnie wyszukiwać informacje - w zasadzie pełniąc funkcję asystentów osobistych. Google Now wyświetla wskazówki na podstawie informacji z Kalendarza Google, poczty, zapytań wyszukiwania i lokalizacji. Jeśli masz zaplanowane spotkanie, usługa wykorzystująca dane o ruchu poinformuje Cię, kiedy najlepiej wyjść z domu. Jeśli przegapiłeś mecz swojej ulubionej drużyny, zgadniesz, aby pokazać wynik na końcu gry. Poinformuje Cię, czy Twój lot jest opóźniony z powodu zamieci, i dostarczy tej informacji prognozę pogody. Najważniejsze jest, aby zrobić to wszystko bez Twojej bezpośredniej prośby. Istnieje wiele podobnych aplikacji pod względem funkcjonalności, a każda z nich ma własny „układ”, który odróżnia go od Google Now.

Nasze gadżety będą słuchać uważnie
i przyjrzyjcie się nam bliżej, antycypując nasze pragnienia
i odpowiadanie na dopiero pojawiające się pytania
w naszej głowie

Na przykład MindMeld zbiera dane użytkownika bezpośrednio podczas rozmów telefonicznych. Jeśli na przykład mówisz o tym, gdzie chcesz zjeść obiad, aplikacja automatycznie pokazuje opcje restauracji znajdujących się w pobliżu. Założyciel MindMeld jest przekonany, że laptopy i smartfony znikną w najbliższej przyszłości, a zostaną zastąpione urządzeniami do noszenia, które nie mają klawiatury: „Nasze gadżety będą uważnie słuchać i patrzeć na nas, przewidując nasze pragnienia i odpowiadając na pytania, które pojawiają się tylko w do naszej głowy. ” Kolejna podobna aplikacja - Osito - oprócz monitów podobnych do Google Now, natychmiast daje użytkownikowi możliwość wyboru, co dalej. Na przykład, gdy tylko samolot wyląduje, sam Osito znajduje telefon do taksówki. Popularna aplikacja 24me, oparta na danych „Kalendarza” i innych źródłach, ma swobodę samodzielnego planowania harmonogramu na przyszłość, mówiąc, kiedy lepiej iść na siłownię, kiedy - iść na spacer, spotkać się z mamą itp. Najtrudniejszą rzeczą jest ustalenie, kto nadal jest tu główny: ty czy to.

Grok

Numenta, który stworzył algorytm do przewidywania zachowań użytkowników i innych wskaźników ważnych dla właścicieli firm, ma bardzo poważne zaplecze naukowe i charyzmatyczny lider Jeff Hawkins. Jest znany ze swojej niezwykłej teorii funkcjonowania mózgu. Prawdopodobnie główna różnica między Numenta a innymi usługami pracującymi z dużymi zbiorami danych polega na tym, że wykorzystuje dane pojawiające się w czasie rzeczywistym w swojej pracy. Według Hawkinsa „stare dane mają sens tylko wtedy, gdy wierzymy, że świat jest statyczny, ale w rzeczywistości świat jest ciągle zmieniającą się strukturą”. Stworzony przez niego system imituje pracę kory nowej, która w ludzkim mózgu odpowiada za percepcję sensoryczną, wykonywanie poleceń motorycznych, świadome myślenie, podejmowanie decyzji i mowę.

Z punktu widzenia Hawkinsa kora nowa jest naszym własnym systemem prognozowania, który dostosowuje się w wyniku ciągłej aktualizacji przychodzących danych. Nie wszystkie informacje są interesujące, nie wszystkie słowa mają ogromne znaczenie - Numenta może teraz określić, co jest ważne, ponieważ jest to system samokształcenia. Głównym produktem Numenta jest Grok, usługa w chmurze, która gromadzi informacje w czasie rzeczywistym ze źródeł zewnętrznych, na podstawie których dokonuje prognoz na określone tematy. W przeciwieństwie do zwykłej osoby, Grok ma dostęp do ogromnej ilości danych, więc jego przewidywania bardzo różnią się od zwykłej ludzkiej intuicji. Sam Grok określa, że ​​w tej ilości danych najbardziej użyteczne w tej chwili, jak obiektywne są, na jakie wskaźniki należy zwrócić szczególną uwagę.

Nauka o rozwoju

O ile łatwiej byłoby żyć przedsiębiorcom, gdyby sukces konkretnego pomysłu na biznes można było przewidzieć na początkowym etapie. Założyciel firmy Growth Science, Thomas Turston, powiedział, że może z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, ile startupów miało szansę na przetrwanie dzięki zastosowaniu rewolucyjnego modelu innowacji, teorii opisanej przez Claytona Christensona w słynnej książce The Innovator's Dilemma. W rzeczywistości firma świadczy usługi modelowania i testowania modeli biznesowych. Przez długi czas startup działał na rynku dużych firm i dopiero niedawno firma była w stanie zautomatyzować ten proces tak bardzo, że teraz jego produkt będzie dostępny dla braci i startupów. Algorytm nauki wzrostu działa z dużymi danymi związanymi z trendami technologicznymi, warunkami rynkowymi, sentymentem użytkowników, poziomem konkurencji i tak dalej. Według Turstona powodzenie nowego modelu biznesowego zależy w 80% od zewnętrznych wskaźników, a tylko 20% przypada na wewnętrzne procesy w firmie (z czego 12% to jakość zespołu). Algorytm został przetestowany na istniejących firmach (na przykład Dropbox i CloudFlare), a wyniki były przekonujące. Na podstawie wyników analizy usługa pokazuje prawdopodobieństwo sukcesu lub niepowodzenia firmy, przewidywane tempo wzrostu, a także daje zalecenia dotyczące zmiany szczegółów modelu biznesowego w przypadku problemów.

Ciemne niebo

Pamiętasz, jak Doc w drugiej serii „Powrót do przyszłości” dowiedział się o godzinie, po ilu minutach skończy się deszcz? Film, który już zaowocował kilkoma pomysłami na prawdziwe towary (takie jak samopowtarzalne trampki i „szybująca” łyżwa), wpłynął na powstanie kolejnej - Dark Sky. Jest w stanie określić pogodę w miejscu użytkownika z dokładnością do minuty. Jego twórcy, inżynierowie Jack Turner i Adam Grossman, wymyślili, jak korzystać z danych radarowych w połączeniu z GPS, aby zapewnić niezwykle dokładne krótkoterminowe prognozy pogody, podczas gdy inne usługi prognostyczne mogą zgłaszać jedynie „40% szans na opady”.

Za jedyne 99 centów można znaleźć datę jego śmierci. Ktoś powie, że tworzenie tego rodzaju projektów to zła forma, a twórca aplikacji uważa, że ​​to motywuje

Jedyną wadą Dark Sky jest to, że może przewidzieć pogodę tylko na następną godzinę, więc planowanie z nim weekendowego wypadu nie będzie działać. Radary odczytują informacje o pogodzie co 5–10 minut, Turner i Grossman opracowali algorytm oparty na metodzie statystycznej (zamiast zwykłej numerycznej prognozy pogody), która pozwoliła im „zakończyć” to, co dzieje się między tymi krokami. Ich zdaniem takie podejście jest skuteczne przez krótkie okresy, w których dynamika atmosferyczna rozwija się liniowo. Dark Sky zebrał niezbędną kwotę, aby stworzyć ostateczną wersję produktu na Kickstarterze i jest już dostępny za 3,99 USD.

Dni życia

Za jedyne 99 centów można znaleźć datę jego śmierci. Ktoś powie, że tworzenie tego rodzaju projektów jest złą formą, ale twórca Days of Life ma wymówkę: „Jest to aplikacja działająca na motywację, zaprojektowana w celu zachęcenia ludzi do bardziej produktywnej pracy, osiągania celów i cieszenia się życiem „Jest to szczególnie cenne dla tych, którzy nie rozumieją ceny czasu i wierzą, że będą żyć wiecznie. Wielu przedsiębiorcom odniosło sukces po uświadomieniu sobie, jak krótkie jest życie. Używaj tej aplikacji każdego dnia, aby nie przegapić ani jednej cennej minuty” - cholera um to w opisie produktu. Pod wieloma względami aplikacja przypomina wszystkim znaną witrynę DeathClock. To prawda, że ​​w przeciwieństwie do niego wymaga jeszcze mniej informacji o użytkowniku: pyta o datę urodzenia, płeć i kraj zamieszkania, ale nie jest zainteresowany poziomem dochodów, nadwagą i złymi nawykami. Na podstawie danych statystycznych aplikacja pokazuje (w formie zwięzłego licznika), ile dni pozostało ci do życia i jaką część życia już przeżyłeś. Możesz ustawić codzienne, tygodniowe lub miesięczne przypomnienia o liczbie pozostałych dni. Mówią, że użytkownicy mają gęsią skórkę, a praca naprawdę staje się bardziej produktywna.

Obejrzyj wideo: The Simpsons Serial Illuminati Przewiduje Przyszłość Przepowiednie Simpsonów (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje
Liczby pierwsze

Pociągi i pokazy: Co mieszkańcy Jekaterynburga wydali na wakacje

Yandex.Money przeanalizował płatności Uralu w kasach kolejowych i lotniczych, biurach podróży, witrynach rezerwacji hoteli, wycieczkach i innych witrynach oraz dowiedział się, ile mieszkańcy Jekaterynburga, Niżnego Tagila i okolicznych miast spędzili na letnich wycieczkach po Rosji i za granicą. Okazało się, że w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017 r. Mieszkańcy regionu wydali na podróże 5,5 razy więcej pieniędzy niż latem 2016 r.
Czytaj Więcej
Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?
Liczby pierwsze

Czym różnią się ceny wizyt u różnych lekarzy?

Według usługi mianowania lekarza DocDoc większość Moskali jest zapisywana do prywatnych klinik w Centralnym Okręgu Administracyjnym, a następnie Południowo-Zachodni Okręg Administracyjny, Północny Okręg Administracyjny i Południowo-Wschodni Okręg Administracyjny. Najbardziej pożądane są usługi otolaryngologów, dermatologów i ginekologów. Na prośbę Life wokół DocDoc obliczył średni koszt płatnej wizyty u specjalisty.
Czytaj Więcej
Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu
Liczby pierwsze

Ile sprzedaje kolekcja H&M x Moschino w Jekaterynburgu

8 listopada Jekaterynburg rozpoczął sprzedaż ograniczonej kolekcji rynku masowego H&M i marki Moschino. W ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia sprzedaży goście wykupili wszystkie dostępne zapasy koszulek, bluz i czapek do współpracy, a przed lunchem rzeczy trafiły do ​​Avito i innych usług sprzedaży. Życie wokół Jekaterynburga porównuje ceny prezentowane na oficjalnej stronie H&M z ofertami dealerów.
Czytaj Więcej