Chmura wiedzy

Business Geek: Secrets of Airbnb, portal społecznościowy dla zakupoholików z rosyjskimi korzeniami i innymi hitami tygodnia

Inc .: Jak pracować z ludźmi w trudnych czasach

Carry Kerpen, współzałożyciel agencji marketingowej Likeable Media, pisze o tym, jak budować relacje z pracownikami w trudnych sytuacjach. W szczególności radzi, aby nie zwalniać pracownika z niewłaściwego postępowania (zdając sobie sprawę z błędu, stanie się bardziej lojalny), aby nie złościć się na tych, którzy porzucają siebie, i dawać ludziom siłę, której potrzebują.

Business Insider: Miejsca filmowe w Google Street View

Czy wiesz, gdzie kręcono tę scenę na ławce od Forresta Gumpa? I usługa Google Street View wie. To jest mały plac w mieście Savannah w stanie Georgia. Biuro Ghostbusters mieściło się na North Moore Street w Nowym Jorku, a Home Alone kręcono w Chicago (swoją drogą właściciel sprzedał słynną rezydencję dwa lata temu za 1,5 miliona dolarów).

Businessweek: Rosjanka, która uruchomiła sieć dla zakupoholików

Nowy numer Businessweek poświęcony jest sukcesowi. A na okładce jest Rosjanka Dina Varshavskaya, która w 2012 roku uruchomiła portal społecznościowy dla zakupoholików Wanelo (od „chcę, potrzebuję, kocham” - „Chcę, potrzebuję, kocham”). Jej firma ma teraz 11 milionów użytkowników, którzy publikują zdjęcia rzeczy, które lubią. Założycielka firmy urodziła się na Syberii, ale w wieku 16 lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, zaczęła studiować programowanie, ale porzuciła studia dwa lata przed ukończeniem studiów i wyjechała do Nowego Jorku, aby uruchomić swój pierwszy startup - usługę ReelAct dla prób zdalnych aktorów - która zakończyła się niepowodzeniem. Potem postanowiła zrobić usługę dla tych, którzy są szaleni na zakupy. Wanelo zebrał 14 milionów dolarów na inwestycje i nie zamierza się zatrzymać.

Przewodowe: Jak działają Airbnb i inne popularne usługi

Pomysł dzielenia się gospodarką w ciągu kilku lat stał się niezwykle popularny. Ludzie wynajmują mieszkania od prywatnych właścicieli za pośrednictwem Airbnb, łapią samochody Lyft, Sidecar i Uber, a także znajdują ludzi, którzy chcą je zjeść na kolację w Feastly. Publikacja mówi o tym fenomenie i przedsiębiorcach, którzy na nim zarabiają. W szczególności Airbnb wdraża jednolite standardy jakości na całym świecie, a także monitoruje osoby, które faktycznie dokonują rezerwacji mieszkań: jeśli ten sam najemca przyjdzie do właściciela, prawdopodobnie zdarza się, że pisze fałszywe recenzje. System próbuje także wyłapać pranie pieniędzy i inne formy oszustw.

Mashable: najmądrzejszy kubek na świecie

Kubki z zabawnymi rysunkami i napisami były już dość, więc fiński ekspres do kawy Paulig wraz z agencją reklamową TBWA wydał specjalny produkt. Ten kubek jest wyposażony w wyświetlacz e-Ink, który wyświetla różne obrazy - za każdym razem, gdy napełnisz go kawą. Mogą to być zdjęcia z sieci społecznościowych lub inspirujące cytaty. Zapisz się na test beta inteligentnych potraw tutaj.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu
Chmura wiedzy

Przyjemny z przydatnymi: 10 zasad dobrego interfejsu

Plato DNEPROVSKY Współzałożyciel i CEO firmy użyteczności publicznej UIDG Bądź prostszy Nikt nie anulował reakcji fizjologicznych. Złożone interfejsy przeciążają psychikę i mózgowi trudno jest przetwarzać informacje. Gdy tylko stanie Ci się coś trudnego, nieświadomie przekształca się w negatywne emocje.
Czytaj Więcej
Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”
Chmura wiedzy

Nikołaj Kononow o nowej książce Malcolma Gladwella „David and Goliath”

Nikołaj KONONOV redaktor naczelny H&F, autor książek „Kodeks Durowa” i „Bóg bez samochodu: opowieści o 20 szalonych ludziach, którzy załatwili interesy od zera w Rosji”. Z początku wydaje się, że kpi z niego i ogólnie rzecz biorąc jest to uzasadnione. Nikt nie poda ręki pisarzowi ze 100 najlepszych wpływowych ludzi Czasu za rzucanie kartkami na stół, mówiąc: tak, oszukuję was, mali miłośnicy literatury faktu.
Czytaj Więcej
Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji
Chmura wiedzy

Co raporty spółki publicznej mówią o Rosji

Często duże rosyjskie firmy mają zwyczajowe zwroty, odpowiadając na prośby mediów, prosząc je o komentarz na temat nowego prawa, komplikacji sytuacji geopolitycznej lub innych delikatnych kwestii. Możesz dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli duży biznes, jest możliwe na podstawie raportów kwartalnych i rocznych, które firmy przygotowują wspólnie z niezależnymi audytorami dla SEC (amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych) i inwestorów.
Czytaj Więcej