Chmura wiedzy

Niech moc będzie z tobą: jak udało się George Lucasowi

Zdecydowałem się na powołanie

„Przeznaczono dla mnie inny los, ale potem stało się to, co się stało”.

George Lucas miał zostać kierowcą przez całą młodość, ale w wieku 18 lat miał wypadek samochodowy i stracił zainteresowanie sportem. Po tym, jak mógł przejść do lotnictwa, ale podczas studiów na uniwersytecie zdał sobie sprawę, że może całkowicie poświęcić się filmowi. Jest mało prawdopodobne, aby Lucas stał się jednym z najbogatszych ludzi w Hollywood z fortuną w wysokości 7 miliardów dolarów bez pasji, którą okazywał swojej pracy. Jednocześnie, paradoksalnie, trudno go nazwać dobrym lub produktywnym reżyserem - bardziej odpowiada mu definicja wielkiego filmowca, scenarzysty i producenta. Lucas nakręcił tylko sześć filmów fabularnych, ale wymyślił dwie świetne serie filmów - Star Wars i Indiana Jones.

Byłem świadomy swoich mocnych i słabych stron

„Jedną z głównych trudności w osiągnięciu sukcesu jest realistyczne ustalanie celów: nie zawsze wiesz dokładnie, gdzie się przenieść, a gdzie nie”.

George Lucas od samego początku wiedział, w czym jest dobry, i nie bał się stosować przepisu win-win na sukces w kółko: „Nie powinieneś unikać klisz. Stały się kliszami, ponieważ działają”. Jednocześnie zdał sobie sprawę, jakie były jego słabe punkty i jakie nowe umiejętności musiał zdobyć, aby je pokonać. Tak więc do kręcenia pierwszej części Gwiezdnych wojen potrzebował innowacyjnych efektów specjalnych. Reżyser zwrócił się do najlepszego specjalisty w branży filmowej - Douglasa Trumbulla, który wymyślił efekty wizualne w Space Odyssey w 2001 roku autorstwa Stanleya Kubricka, ale był zajęty. Następnie Lucas po prostu założył własne studio efektów specjalnych Industrial Light & Magic, które stopniowo przekształciło się w oddzielną dużą firmę.Był uparty, ale zaufany przyjaciel

„Najważniejsze, aby nigdy nie tracić nadziei”.

George Lucas nie tylko pasjonował się swoją pracą, ale był także raczej upartym mężczyzną, który potrafił w razie potrzeby przekazać krytykę swoim uszom. Pomysł „kosmicznego westernu” przyszedł mu do głowy na początku lat siedemdziesiątych, ale mógł go zrealizować dopiero po serii niepowodzeń i ogromnym sukcesie swojego drugiego filmu, American Graffiti. Jednocześnie twórca filmu opracował zasadę: zaufaj swoim bliskim przyjaciołom i przyjmuj od nich konstruktywne komentarze, a po prostu ignoruj ​​opinie innych ludzi. Według powszechnej wersji, podczas pierwszego pokazu szkicowej wersji Gwiezdnych wojen, Steven Spielberg był zachwycony filmem, a Brian De Palma go pokonał. Jednak to De Palma pomógł Lucasowi zakończyć złe chwile.

Działał niestandardowo

„Jestem gawędziarzem, ale kiedy zwykle zaczynam opowiadać historię, rozumiem, że nie mogę się obejść bez technologii”.

Kiedy Gwiezdne Wojny wymagały nowych efektów specjalnych, Lucas nie wycofał się, ale wręcz przeciwnie, postanowił wymusić wydarzenia i wprowadzić niezbędne innowacje technologiczne. Niekonwencjonalne podejście i doprowadziło reżysera do bogactwa.

„Zarobiłem wystarczająco dużo pieniędzy, aby zostać pokonanym do końca życia. Teraz zrobię to teraz”, żartuje Lucas

W 1977 r. Lucas kosztował niewielką opłatę za kręcenie filmu „Nowa nadzieja”: zamiast 500 000 USD otrzymał jedynie 150 000 USD, ale autor zdjęć zachował prawa do całej serii, w tym tworzenie produktów z symbolami filmu i produkcję kontynuacji, które podjęli inni reżyserzy. Ta decyzja wydawała się fantastyczna dla studia 20th Century Fox, a jej zarząd z radością zgodził się na umowę: nikt, w tym sam Lucas, nie spodziewał się specjalnego sukcesu kasowego po filmie. Jednak film stał się hitem, aw ciągu następnych 35 lat świat Gwiezdnych wojen przyniósł 27 miliardów dolarów.

Wyjechał na czas

„Zarobiłem wystarczająco dużo pieniędzy, aby zostać pokonanym przez resztę życia. Więc teraz to zrobię”.

Jesienią 2012 r. Lucas skomentował sprzedaż swojej firmy Lucasfilm Disney za 4 miliardy dolarów Decyzją zabił dwa ptaki jednym kamieniem: z jednej strony był w stanie przejść na emeryturę i oddać swoje dziedzictwo w dobre ręce, z drugiej skoncentrować się na życiu osobistym, charytatywnym i małych projektach co niekoniecznie będzie opłacalne. W zeszłym roku George Lucas poślubił swoją długoletnią dziewczynę Mellody Hobson i mieli córkę. Znalazł nowe powołanie: „Kiedyś bardzo kochałem samochody, potem kino, a teraz moje ranczo”.

Zdjęcie na okładce: Kinopoisk

Obejrzyj wideo: Niech moc świąt będzie z Wami! (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

6 niezwykłych Olivier
Przepisy szefa kuchni

6 niezwykłych Olivier

Ani jeden świąteczny stół nie jest kompletny bez głównej sałatki świątecznej Olivier. Zebraliśmy wybór sześciu niezwykłych przepisów na tradycyjną sałatkę, aby nieco urozmaicić klasyczne danie. Olivier z krabem i czerwonym kawiorem szefa kuchni restauracji Food Embassy Składniki: Kiszony ogórek - 20 g Świeży ogórek - 20 g Jajko kurze - ½ szt.
Czytaj Więcej
Makaron warzywny
Przepisy szefa kuchni

Makaron warzywny

Siergiej Besedin, szef kuchni kawiarni i sklepu Gorod-Sad, urodził się 20 czerwca 1986 r. W mieście Dmitrow w obwodzie moskiewskim. Unlearned w Dmitrov College z dyplomem z mechaniki samochodowej. Ponadto w 2004 roku ukończył kursy w Moskiewskim Kolegium Biznesu z dyplomem kulinarnej czwartej klasy, ale ostatecznie przeniósł się do Moskwy sześć lat temu.
Czytaj Więcej
W okolicy Burger Life
Przepisy szefa kuchni

W okolicy Burger Life

W ubiegłym tygodniu w restauracjach Burger Heroes pojawiło się nasze charakterystyczne życie wokół burgera, którego możesz spróbować do 6 grudnia. Mówimy ci, jak gotować w domu. Burger Life around Burger Heroes przepis szefa kuchni Piotr Rabchevsky Nadzienie grzybowe Składniki Gotowane borowiki - 700 g Rafinowana czerwona cebula - 200 g Olej roślinny - 50 g Śmietanka 22% zawartości tłuszczu - 300 g Świeży rafinowany czosnek - 4 g Sól - 3 g Czarna mielona pieprz - 1 g Przygotowanie Grzyby Porcini oczyścić z piasku, spłukać i gotować w osolonej wodzie przez 30-40 minut, usuwając pianę.
Czytaj Więcej
 Trzy przepisy na chude owsianki
Przepisy szefa kuchni

Trzy przepisy na chude owsianki

Najczęściej przyzwyczajamy się do jedzenia owsianki rano, ale w rzeczywistości może to być pełne i ciekawe danie główne na lunch i kolację. Poprosiliśmy szefów kuchni moskiewskich restauracji o podzielenie się z nami przepisami na różne chude kaszki, z którymi możesz zacząć eksperymentować ze zbożami. Owsianka z soczewicą z warzywami na parze szefa kuchni restauracji Ruski Alexander Volkov-Miedwiediew Składniki na 4 porcje: Soczewica sucha - 250 g Marchew - 70 g Cebula - 70 g Łodyga selera - 70 g Suszone pomidory - 100 g Rukola - 10 g Śmietana: Korzeń selera - 50 g Ziemniaki - 50 g Cebula - 50 g Marchewka - 50 g Bulion warzywny - 100 g Sposób przygotowania: Soczewica jest prawie gotowana do zagotowania w bulionie warzywnym.
Czytaj Więcej