Chmura wiedzy

Najbardziej OK: Wpływowe liczby internetowe poniżej 30 lat

Dzisiaj założyciel Facebooka i Mark Mark Zuckerberg ma 30 lat. Wielokrotnie przewodził listom najbardziej wpływowych i najbogatszych młodych biznesmenów na świecie. Niedawno Business Insider opublikował listę 30 najlepszych młodych przedsiębiorców w branży IT. H&F wspominał młodszych sąsiadów Zuckerberga w wielu rankingach i sporządził listę młodszych niż ojciec Facebooka.

 

Dustin MOSKOVITS, 29 lat

Współzałożyciel Asana

Były współlokator Zuckerberga i jeden z założycieli Facebooka będą mogli przez chwilę pozostać na tej liście: 22 maja przedsiębiorca skończy 30 lat. W 2008 roku wraz z Justinem Rosensteinem założył nową firmę - Asana, firmę zajmującą się oprogramowaniem do współpracy przy projektach.

Aby aktywnie zaangażować się w ten projekt, w tym samym roku opuścił zespół największej światowej sieci społecznościowej. Asana zatrudnia 80 osób i przyciągnęła około 38,2 mln USD inwestycji. Moskowitz pracuje także nad innym projektem, Vicarious Systems, który opracowuje programy komputerowe, które badają pracę ludzkiego mózgu. Ponadto założył fundację charytatywną Good Ventures, która wspiera projekty humanitarne.

W 2013 roku Forbes dał Moskowitzowi pierwsze miejsce w rankingu najmłodszych miliarderów - dziś jego fortunę szacuje się na 6,8 miliarda dolarów.

 

Evan SPIEGEL, 23 lata i Bobby MURPHI, 25 lat

Współzałożyciele Snapchat

Młodzi przedsiębiorcy stworzyli bardzo popularną aplikację do udostępniania znikających zdjęć wśród amerykańskiej młodzieży. Facebook zaoferował zakup firmy za 3 miliardy dolarów kilka miesięcy po tym, jak fotoreporter przyciągnął 50 milionów dolarów inwestycji. Spiegel i Murphy odrzucili ofertę. Łącznie firma otrzymała 123 miliony dolarów i szacuje się na 2 miliardy dolarów, a teraz w Snapchacie pracuje 56 pracowników.

 

Adam D'Angelo, 29 lat

Współzałożyciel Quora

Inny członek zespołu Zuckerberga, D'Angelo, opuścił Facebooka w 2008 r. Dla własnego projektu - został współzałożycielem i dyrektorem generalnym serwisu wymiany pytań i odpowiedzi Quora. Od kilku lat projekt urósł do rangi globalnej usługi pytań i odpowiedzi. Teraz jego firma jest wyceniana na 900 milionów dolarów, zatrudnia 75 osób, i zebrała 141 milionów dolarów w kilku rundach.

 

John ZIMMER, 29

Współzałożyciel Lyft

W kwietniu tego roku usługa połączeń ze smartfona Lyft w czwartej rundzie inwestycji przyciągnęła inwestycje o wartości 333 mln USD. Firma zatrudnia 250 osób i jest uważana za głównego konkurenta swojego bardzo popularnego odpowiednika Uber. W przeciwieństwie do profesjonalnej usługi taksówkarzy Uber, Lyft zrzesza właścicieli samochodów, którzy chcą pomóc innym dotrzeć do celu. Kilka lat temu usługa Zimmera była dostępna tylko w San Francisco, a teraz działa w 30 amerykańskich miastach. Sama firma jest szacowana na 700 milionów dolarów.

 

David CARP, 27

Założyciel tumblr

David Karp założył jedną z najbardziej znanych platform blogowych - Tumblr. Wiosną 2013 roku sprzedał swoją firmę za 1,1 miliarda dolarów firmie Yahoo !, ale jednocześnie nie stracił pozycji lidera. Fortunę Karpia szacuje się obecnie na 200 milionów dolarów.

 

Mike Krieger, 28 lat

Współzałożyciel Instagram

Wraz ze swoim starszym przyjacielem, Kevinem Sistromem (miał już 30 lat), Krieger założył Instagram w 2010 roku. Dość szybko młoda firma została kupiona przez Facebook - portal społecznościowy zwrócił w 2012 roku miliard dolarów na platformę społecznościową do udostępniania zdjęć. W tym czasie był to największy zakup Zuckerberga.

 

Lisa FALZONE, 28 lat

Współzałożyciel Revel Systems

Lisa Falzoun była początkiem jednej z najbardziej obiecujących usług płatniczych dla iPada - Revel Systems. Razem jej firma zebrała około 14 milionów dolarów i zatrudniła 134 osoby. Ostatnie inwestycje miały miejsce w 2013 r. I wyniosły 10 mln USD. Do tej pory firmy mają wspaniałą przyszłość.

 

Arash FIRDOUSI, 28 lat

Współzałożyciel Dropbox

Firdowsi stworzył chmurową hurtownię danych Dropbox z Drew Houston (obecnie 31) w 2007 roku. Co pięć minut użytkownicy zapisują na Dropbox ponad milion plików, firma zatrudnia prawie 700 osób, a podczas swojego istnienia przyciągnęła ponad miliard dolarów. W styczniu 2014 r. Firma została wyceniona na 10 mld USD W tym samym roku towarzysz Firdowsy - Houston - po raz pierwszy znalazł się na liście najmłodszych miliarderów Forbesa z fortuną 1,2 mld USD.

 

Patrick i John COLLISONS, 25 lat i 23 lata

Współzałożyciele Stripe

Bracia Collison założyli usługę płatności online Stripe iw ciągu czterech lat od założenia firma była w stanie zebrać 120 milionów dolarów, a według niektórych ekspertów ich firma szacowana jest na 1,75 miliarda dolarów. Collinsons zatrudnił ponad 80 pracowników. Firma szybko się rozwija i już zdobyła tytuł jednego z głównych konkurentów PayPal.

 

Kelsey FALTER, 24 lata

Założyciel PopTip

Młoda dziewczyna założyła serwis analizujący treści w mediach społecznościowych za pomocą ankiet internetowych. Jej projekt PopTip opuścił inkubator przedsiębiorczości Techstars w Nowym Jorku w 2012 roku. Dziś firma współpracuje z wieloma dużymi firmami i organizacjami, w tym z National Football League, CNN i Budweiser. Zespół Falter ma teraz 11 osób. Dziewczyna zebrała około 2,4 miliona dolarów. Kelsey często pojawia się w rankingach najpiękniejszych i najseksowniejszych startupów na świecie. Porzuciła studia w wywiadzie, aby założyć własną firmę, Kelsey uwielbia opowiadać historię o tym, jak w wieku ośmiu lat chciała mieć własną domenę (i zaoszczędzić na tym pieniądze), podczas gdy jej rówieśnicy marzyli o kucyku.

Zdjęcie na okładce: Chris McVeigh

Obejrzyj wideo: EUROMANIA - full documentary on the EU - by Peter Vlemmix (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego
Chmura wiedzy

Bariera językowa: wygodne sposoby nauki angielskiego

Początek Jeśli z jakiegoś powodu nie uczysz się angielskiego w szkole i na studiach, warto zacząć od kilku podstawowych kursów. Na przykład najpierw posłuchaj kursu opracowanego zgodnie z metodologią słynnego amerykańskiego językoznawcy Paula Pimslera, a następnie przejdź przez kilka poziomów kursów Assimil. Dzięki wstępnemu kursowi audio Pimslera możesz nauczyć się 500 podstawowych słów niezbędnych do codziennej komunikacji (łącznie 2000), położyć podwaliny pod poprawną wymowę i przyzwyczaić się do techniki powtarzania interwałów, której prawie wszystkie usługi używają do nauki języka.
Czytaj Więcej
Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat
Chmura wiedzy

Jak stopiła się sieć: 5 podejść twórców Internetu, którzy zmienili świat

Dokładnie 25 lat temu, w marcu 1989 roku, specjalista techniczny CERN Tim Berners-Lee, pracując nad wewnętrznym systemem wymiany danych instytutu naukowego, zaproponował koncepcję rozproszonego systemu hipertekstowego, który zapewnia dostęp do powiązanych dokumentów na różnych komputerach. Ta technologia, która później zostanie nazwana World Wide Web, radykalnie zmieniła nasze pomysły dotyczące dostępu do informacji, komunikacji, prowadzenia działalności gospodarczej i po prostu życia we współczesnym świecie.
Czytaj Więcej
15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”
Chmura wiedzy

15 cytatów o grze na giełdzie z filmu „Oszustwo”

Wspomnienia o oszustach napisane w więzieniu są idealnym materiałem do scenariusza filmowego. Jest tu wszystko: spowiedź „małego człowieka” i refleksje na temat prawdziwej natury „ciasta” oraz kpina z iluzorycznej stabilności systemu gospodarczego. Wszystko to doprawione jest naprawdę intensywną akcją w postaci chaotycznego ruchu indeksów giełdowych w górę i w dół.
Czytaj Więcej