Chmura wiedzy

Styl nadziei: jak się ubrać na spotkanie biznesowe

Ildar IKSANOV

Stylista

Przedsiębiorcy lub startupy są własnymi mistrzami i mogą sobie pozwolić na wygląd. Przeważnie cenią sobie wygodę, dlatego często widzimy je w tenisówkach, dżinsach, koszulkach. Wyrażają swój wewnętrzny wygląd. Jeśli masz zamiar spotkać się z inwestorem, nie musi on przestrzegać ścisłego biurowego ubioru. Mimo to inwestor najpierw patrzy na pomysły, a dopiero potem na wygląd, ale nie powinieneś o tym zapominać. Przede wszystkim staraj się wyglądać schludnie - na to przede wszystkim zwracasz uwagę. Nie noś jasnych rzeczy i mieszaj kolory, przesadzaj z akcesoriami - ogólnie musisz znać miarę.

Warto zwrócić uwagę na buty. Nawet jeśli twój kostium został kupiony w sklepie masowym, buty powinny być naprawdę dobre. Ale to nie znaczy, że musisz szukać najdroższej pary i kupić. Musisz zrozumieć, jaki rodzaj butów Ci odpowiada: derby, Oxford, brog. Czarne buty będą odpowiednie do wszystkiego. Koszula nie musi być gładka - może też znajdować się w klatce. Najważniejsze jest bez skomplikowanych wzorów i nadruków. Klasyczny kostium jest również opcjonalny. Kurtkę można kupić na jakimś rynku masowym, a spodnie można znaleźć w średniej cenie lub odwrotnie. Możesz również kupić wszystko w niedrogim sklepie - najważniejsze jest, aby elementy odzieży były tego samego koloru, w naszym przypadku jest to niebieski. Akcesoria, wręcz przeciwnie, nie muszą dokładnie pasować do koloru żadnej części - wystarczy jeden ton, aby wszystko wyglądało fajnie.

Ildar Iksanov:

Dla Gregory wybrałem ten obraz, ponieważ jest uniwersalny: nadaje się nie tylko na ważne spotkanie, ale także na spacer z dziewczyną, pójście do restauracji lub innego przyzwoitego miejsca. To połączenie formalnego i nieformalnego stylu, niektórzy nazywają to eleganckim, swobodnym, inni - nowoczesnym biznesem. Najważniejsze, aby zachować równowagę, ścisłe buty, spodnie i kurtkę oraz koszulę - w klatce. Inną opcją są buty i kurtka z gładką koszulą i dżinsami. Zasada jest taka: zastępujemy część oficjalnej garderoby częścią bardziej zrelaksowaną. W naszym przypadku będzie to również służyć jako akcent na obrazie.

Grigorij USPENSKY

Założyciel, Yellow Lightning Taxi Service

Dzisiaj podniosłem dość surowy ukłon. Chodziłam na spotkanie w tenisówkach, ale nie w butach. Być może założyłby cienki krawat, ale osłabiłby piekielną powagę butami sportowymi. Kierownik lub sprzedawca powinien być ubrany pionowo, ale przedsiębiorcy nie potrzebują nadmiernej powagi.

Moja zasada jest taka: ubierz się tak, jak chcesz patrzeć w oczy innym. Nie chcę wyglądać jak łobuziak, ale nie chcę wyglądać zbyt poważnie z ukłonem, który sprawiałby wrażenie wywiadu bankowego. Tak, Zuckerberg, sądząc po filmie „Social Network”, przyszedł na spotkania w szlafroku, ale tylko tym, którzy chcieli szczególnie zawieść - przyszedł na spotkanie z twórcą Napstera w eleganckim stylu casual. Teraz ludzie ubierają się komfortowo i nie popisują się.

Na spotkaniu z inwestorem musisz zwrócić uwagę na mózg. Jeśli startup pojawi się w koszuli Slipknot, w kurtce i ze złamaną twarzą, będzie to dziwne. Inwestorzy czekają na schludny wygląd: uważają, że zamówienie w ubraniach wskazuje na zamówienie w głowie. Jeśli programista nie potrzebuje specjalnej aktywności społecznej, a jego niechlujny wygląd można wybaczyć, przedsiębiorca musi komunikować się z ludźmi, a zatem zadbać o to, jakie wrażenie robi. Dotyczy to bardziej sprzedawców. Przywiązuję dużą wagę do ich ubrań. Nasza firma współpracuje z różnymi segmentami - wśród naszych klientów są bary i banki. Osoba nie powinna wyglądać poważnie w barze i zbyt zrelaksowana w dużej firmie. Miałem sprzedawców, którzy byli gotowi na spotkania, ale ubrani w razdolbaisky - miałem z nimi długą walkę. Sam kupuję ubrania za granicą - głównie we Włoszech. Często wybieram rynek masowy: w takich sklepach można znaleźć dobre rzeczy za dziesiątki, a nie tysiące euro.

Ildar Iksanov:

Kobiety-przedsiębiorcy często boją się wyglądać zbyt seksownie na spotkaniach biznesowych, wierząc, że zbyt atrakcyjny wygląd może odwracać uwagę od istoty rozmowy. Nasz wizerunek jest bardzo dobrym przykładem takiej sytuacji. Jako podstawę wybrałem klasyczną kokardę biurową: ołówkową spódnicę, koszulę i buty na wysokich obcasach. Taki zestaw może wyglądać zarówno strasznie nudno, jak i agresywnie seksownie, dlatego ważne jest również utrzymanie równowagi. Warto trochę rozcieńczyć zwykły strój biurowy o niezwykłych kolorach - i otrzymujemy ciekawy obraz, który ukrywa seksualność, ale jednocześnie podkreśla kobiecość. Ponadto radziłbym dziewczynom, aby nie używały dekoltu na spotkaniach, jasnego makijażu i manicure, wybrały odpowiednią długość spódnicy, nosiły buty na obcasie i nie przesadzały z biżuterią.

Ekaterina Karpova

Producent kosmetyków Pure Love

Dzisiejsza opcja to przykład seksownego stroju biurowego, który odwróci uwagę od istoty rozmowy. Prawdopodobnie nie założyłbym tego. Chociaż lubię buty i koszulę i zapamiętam tę kombinację kolorów.

Na ważne spotkanie nosiłabym sukienkę. Jeśli założę spodnie, będzie to zbyt seksowne. W klasycznym garniturze mogę również wyglądać wyzywająco - nawet na ulicy próbują się poznać. Zwykle chodzę w dżinsach i płaskich butach: w Moskwie przez sześć miesięcy jest zima - głupio jest zakładać sukienkę na zimno. Mam rodzaj działalności, która nie oznacza ubioru. Moi inwestorzy to ludzie tacy jak ja i nie musisz się specjalnie ubierać na spotkania. Nawet jeśli pójdziesz do banku po pożyczkę, jego pracownicy nie patrzą na wygląd, ale na obroty firmy. Ale dziś poszedłem do biura dziekana - znalazłem najprostszą sukienkę, która nie będzie denerwować. Ludzie oczywiście zwracają uwagę na wygląd, ale mnie to nie obchodzi. Jeśli jesteś pewny siebie, nie wpłynie to na wynik spotkania. Ale staram się ubierać starannie i stylowo.

Niczego nie kupuję w Rosji. Czasami chodzę do Topshop, ponieważ jest kontakt. I tak - w całym Internecie lub z podróży zagranicznych. W mojej garderobie mam różnorodność - są zarówno markowe przedmioty, jak i rynek masowy. Zwracam uwagę na buty: buty powinny być wygodne, Marc Jacobs mi odpowiada - te buty idealnie pasują do wysokich wysokości. Uwielbiam także drogie torby. Lubię nietypowe modele i minimalizm w ubraniach. Jednocześnie uważam, że styl biurowy jest na krawędzi. Ołówkowa spódnica i bluzka czasami wyglądają wyzywająco - lepiej jest znaleźć coś prostszego.

Zdjęcia: Alexander Karnyukhin

Wizażystka: Daria Dziuba

Adresy sklepów:
UK Style, Nikitsky Boulevard, 17, +7 (495) 690-21-39

British Shoes.ru, st. Most Kuznetsk. 4/3 strona 1,
+7 (495) 649 07 37 

Uniqlo, st. Zemlyanoy Val, 33, „ATRIUM”, 2. piętro +7 (495) 981-21-31

Fott, Dmitrovsky per., 7, +7 (800) 250-28-60

Obejrzyj wideo: Radzka i TARANKO biurowy DRESS CODE poradnik :- FASONY KOLORY STYLE (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej