Chmura wiedzy

Zablokowane: które firmy internetowe lepiej chronią użytkowników

Electronic Frontier Foundation publikuje coroczny raport „Who's Behind You” na temat tego, jak firmy internetowe reagują na żądania rządu dotyczące danych użytkowników. EFF określa wiarygodność w sześciu punktach: wymóg dostarczenia nakazu informacyjnego, publikacja wniosków od agencji rządowych, publikacja przejrzystych raportów (jak często firmy dostarczały dane - firmy mogą to robić oficjalnie ostatnio), publikacja własnych zasad nadzoru, walka o prywatność użytkowników w sądy, publiczne oświadczenia przeciwko masowej inwigilacji. Celem EFF jest pokazanie, że firmy powinny w jak największym stopniu chronić dane swoich klientów przed hakerami, firmami zbierającymi informacje i państwem.

Wyniki badania okazały się nieoczekiwane. Na przykład samo usuwająca się usługa przesyłania wiadomości Snapchata ma najmniejszy poziom zaufania (otrzymała powiadomienie od Fed o wątpliwym stopniu bezpieczeństwa danych). Amazon również nie należy do najlepszych. Firma broniła praw użytkowników do prywatności w sądzie, ale „zawiodła” w innych kryteriach: brak przejrzystych raportów, powiadomień użytkowników o żądaniach itp. Adobe, AT&T, Comcast, Foursquare, MySpace również znaleźli się wśród tych, którzy nie chronili użytkowników dobrze. i Wikimedia.

Oto lista firm, które otrzymały sześć gwiazdek (najwyższa ocena) od EFF i starają się oprzeć inwigilacji użytkowników.

Apple

W zeszłym roku Apple spełniło tylko jedno kryterium ochrony danych; dziś jego polityka bardzo się zmieniła. Teraz firma wymaga uzasadnienia w celu podania danych klienta. W swoim listopadowym raporcie powiedziała: „Każda agencja rządowa żądająca informacji o użytkownikach musi wydać nakaz sądowy”. Firma obiecuje informować ludzi o żądaniach ich danych, z wyjątkiem przypadków, gdy sąd zabrania ich lub postanawia, że ​​takie zawiadomienie może spowodować ryzyko uszkodzenia lub śmierci grupy osób.

Apple opublikowało swój pierwszy otwarty raport w listopadzie 2013 r. - podał, ile wniosków i od jakich krajów otrzymał. W maju 2014 r. W raporcie pojawiło się oświadczenie: „Kiedy pojawia się pytanie dotyczące zasadności nakazu sądowego, walczymy z tym w sądzie i już spotkałem takie jak w zeszłym roku”.

Apple jest członkiem koalicji anty-inwigilacyjnej, która opowiada się za tym, że „państwa powinny obniżyć poziom inwigilacji, wykorzystywać dane wyłącznie do uzasadnionych celów, a nie gromadzić danych w komunikacji internetowej”.

Credo mobile

Firma pokazuje przykład, w jaki sposób operatorzy telekomunikacyjni mogą być również otwarci i chronić dane osobowe użytkowników. Credo był pierwszym operatorem, który opublikował swoją politykę prywatności.

W przeciwieństwie do AT&T i Verizon, które nie mówią o przychodzących żądaniach rządowych, Credo wymaga nakazu udzielenia informacji. Firma informuje użytkowników o prośbach rządu i jest gotowa walczyć o swoje prawa w sądzie.

Operator jest członkiem koalicji Stopwatching.us, która chce ograniczyć działania amerykańskich władz w zakresie inwigilacji obywateli i zwiększyć ich przejrzystość.

Сredo popiera również uchylenie Ustawy Patriotycznej, nowelizacji ustawy o nadzorze nad zagranicznym wywiadem i innymi oraz sprzeciwia się nagrywaniu rozmów telefonicznych Amerykanów, popierając ustawę o wolności i poprawkę Amasha.

Facebook

EFF osobno odnotowuje obietnicę Facebooka dotyczącą udostępniania informacji o żądaniach od państwa. Firma i osobiście Mark Zuckerberg otwarcie wyrażają zaniepokojenie działaniami rządu. Firma wnioskuje o wydanie orzeczenia sądowego przed przekazaniem informacji władzom, a od 2013 r. Publikuje raporty dotyczące wniosków od państw.

„Naszą zasadą jest powiadamianie osób korzystających z naszych usług o prośbach o informacje, dopóki nie będzie to zabronione przez prawo w szczególnych okolicznościach”, powiedziała firma.

Sieć społecznościowa walczy o prawa użytkowników w sądach, jeśli uzna, że ​​żądania władz są bezzasadne.

Google

Firma zaczęła publikować szczegółowe raporty na temat dostępu rządu do danych przed innymi gigantami IT. Przed ujawnieniem informacji Google żąda orzeczenia sądowego. Ostatnio zaczęła powiadamiać właścicieli danych e-mailem przed ujawnieniem jakichkolwiek informacji na ich temat. Umożliwia to użytkownikowi złożenie pozwu. To prawda, że ​​sąd może zabronić Google informowania o żądaniach - firma nie wyśle ​​powiadomień, jeśli jest to ryzyko śmierci i poważnej szkody fizycznej lub jeśli istnieje powód, by sądzić, że wiadomość nie dotrze do właściciela konta (na przykład, jeśli została ujawniona atak hakera).

Firma publicznie sprzeciwiała się rządowym próbom kontrolowania Internetu i jest koalicją przeciwdziałającą inwigilacji. Zdarzają się przypadki, gdy Google walczyło o prywatność użytkowników, na przykład konfrontacja z Departamentem Sprawiedliwości USA w celu zapewnienia historii wyszukiwania.

Twitter

Firma żąda nakazu przed przekazaniem jakichkolwiek informacji o użytkownikach, sprzeciwia się masowej inwigilacji, publikuje raport i zasady współpracy z organami ścigania. Twitter obiecuje informować użytkowników o żądaniach, które otrzyma od państwa, wysyłając kopię żądania, jeśli nie jest to zabronione. Wiadomo również, że usługa mikroblogowania broniła w sądzie swojego użytkownika Malcolma Harrisa.

Operator internetowy Sonic.net, Microsoft, Dropbox, Yahoo! również uzyskał najwyższą ocenę EFF. - Przydzielono im również sześć gwiazdek pod względem ochrony użytkownika.

Zdjęcie na okładce: Alexandre Piovani

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej