Chmura wiedzy

To jest ogień: dlaczego w szortach nie ma miejsca w biurze

Daria CHERKUDINOVA

Edytor H&F

Na szczęście nie pracujesz w korporacji. Nie musisz czytać przewodnika po bawełnianych koszulach, nie musisz szukać jedwabnego krawata w jasnych kolorach, a obejdziesz się bez letniej beżowej kurtki. Jeśli jesteś kobietą, nie musisz pocić się w pończochach i rygorystycznych łodziach w drodze do pracy, ani rano nakładać specjalnego sprayu na stopy z efektem noszenia rajstop.

Przychodzisz do swojego przytulnego biura w szortach Bermudy, a pracownicy jeżdżą na rowerach i deskorolkach. To jest jak z plaży dla surferów - bardzo krótkie spodenki, bardzo rozciągnięte koszulki, spalone włosy i czapki. Poczuj się w Dolinie Krzemowej? Teraz włącz klimatyzator. Pracownicy w zwiewnych sukienkach z gipiury ściągają swetry babci i owijają nogi w kratę, pracownicy zaciskają nosy - po pierwsze od częstego spadku temperatury, ponieważ idą palić na zewnątrz, a po drugie od zabrania ze sobą swetra latem.

Kolejny problem z klimatyzacją jest na zimno, w przeciwieństwie do popularnego mitu, ludzie myślą gorzej. Zostało to udowodnione przez naukowców z Cornwall Institute, gdy przeprowadzili eksperymenty z termoregulacją. Gdy tylko temperatura powietrza w pomieszczeniu spadnie do 20 stopni lub niżej, pracownicy tracą koncentrację i popełniają o 44% więcej błędów niż w cieplejszym otoczeniu.

Gdy tylko temperatura spadnie do 20 stopni, pracownicy popełniają o 44% więcej błędów

Pracownicy zajmują o 10% więcej czasu na wykonywanie zadań, co nie jest zaskakujące, ponieważ ich organizmy spędzają więcej energii na rozgrzewce. Zwłaszcza, jeśli przyszli do pracy w krótkich spodenkach.

Jednak ciepło i duszność w biurze również nie przyczyniają się do wzrostu wydajności. Kiedy pomieszczenie ma więcej niż 28 stopni, ciało, podobnie jak na zimno, zaczyna odczuwać stres, ale teraz stara się wcale nie marnować energii - po prostu mieszaj tak mało, jak to możliwe i nie myśl, że nie zrobi się jeszcze cieplej.

Wyobraź sobie teraz, że twój potencjalny partner przyszedł odwiedzić biuro i poprosił o wycieczkę. Komu pokażesz mu w te gorące letnie dni? Półnagie surferzy ociężali od upału? Lub owinięty w kraciaste zimne nimfy? Zarówno ci, jak i inni raczej nie wywrą wrażenia na ludziach pracujących i wytrwałych.

Oczywiście poważny kodeks ubioru obejmujący garnitur, krawat i buty nie jest dla ciebie, ale dla banków i firm ubezpieczeniowych. Obowiązek noszenia kurtki w każdą pogodę uspokaja kreatywnego ducha. Ale możesz i powinieneś zwrócić uwagę na fakt, że lepiej ubrać się w biurze i na plaży na różne sposoby.

Skomponuj dyskretny list polecający. Zwróć uwagę na fakt, że klimatyzatory znajdują się w pobliżu miejsc pracy, co oznacza, że ​​zawsze wieje mniej więcej. Przypomnij sobie, że poważni ludzie często Cię odwiedzają - klienci i potencjalni partnerzy, których przedstawiasz zespołowi. Poproś rowerzystów i łyżwiarzy, aby przebierali się po podróży po mieście, a dziewczyny przynieś do pracy piękne kurtki, odpowiednie na zawijanie ich sukienek. Przyjazny ton listu pozostawi troskę o zdrowie pracowników i nie sprawi, że podejrzewają cię o chęć ograniczenia swobód osobistych.

Zdjęcie na okładce: Fotobank / GettyImages

Obejrzyj wideo: Wielkie Konflikty - Odc. 28 "Judasz vs Szatan" (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej