Chmura wiedzy

Ważne informacje: 15 łatwych wskazówek na udaną rozmowę biznesową

Spotkanie z inwestorem, przemówienie na konferencji lub spotkanie robocze z członkami zespołu - przedsiębiorca jest stale zmuszony do komunikowania się z ludźmi, najlepiej - aby to zrobić tak efektywnie, jak to możliwe. Aby osiągnąć taki wynik, ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na słowa wymawiane na spotkaniu. Business Insider opracował listę prostych wskazówek, które pomogą Ci udać rozmowę biznesową. Przetłumaczyliśmy główne.

Ludzie pamiętają tylko pierwszy i ostatnie słowa, często nie zwracając uwagi na to, co się mówi w środku. Rozważ to podczas negocjacji - najpierw wskaż temat, a następnie streść istotę.

Kiedy ludzie się śmieją, instynktownie czują się bliżej siebie - spotkanie biznesowe nie zaszkodzi odrobinie humoru.

Mów tylko o produkcie - nic więcej. Krótka prezentacja, zrozumiałe zdanie - być może ktoś natychmiast odmówi, a ktoś się zgodzi, ale na pewno nie stracisz koncentracji na rozmowie.

Jeśli zadałeś pytanie, ale rozmówca nie odpowiedział mu w pełni, nie przerywaj - po cichu czekaj na odpowiedź. Dzięki temu możesz nie tylko pokazać swoją dobrą hodowlę, ale także lepiej zrozumieć jego punkt widzenia.

Guma do żucia pomaga się uspokoić przed ważnym spotkaniem. Najważniejsze, aby nie zapomnieć wyjąć go z ust po uruchomieniu.

Ludzie często nie pamiętają słówi swoje odczucia ze spotkania - upewnij się, że ogólne wrażenie jest pozytywne.

Wyraz fizyczny w strachu (szybki oddech, puls) jest mniej więcej taki sam jak wdech. W stresującej sytuacji spróbuj zmienić biegun swojego nastroju.

Zwróć uwagęu stóp osoby, z którą rozmawiasz. Często wydaje się, że jeśli odwrócił tułów do siebie, słucha uważnie. Ale czasami można zauważyć, że jego stopy patrzą w bok - pewien znak, że warto ograniczyć rozmowę.

Zaufanie do przedsiębiorców ważniejsze niż wiedza. Podczas rozmowy biznesowej staraj się wyglądać na kompetentnego, nawet jeśli tak nie jest. Nawiasem mówiąc, jeśli nosisz określoną maskę przez długi czas, nabywasz te cechy. Tak więc maska ​​zaufania jest przydatna dla nieśmiałej osoby.

Użyj swojej randki. Nawet piwo z byłym kolegą może doprowadzić do nowego pomysłu i umożliwić znalezienie użytecznych informacji. Zwłaszcza jeśli ten kolega niedawno przeniósł się do pracy w dużej firmie. Nie zapomnij o starych przyjaciołach!

Podczas prezentacji Stań prosto do swojego projektu. Nie chowaj rąk do kieszeni i nie garb się - to naprawdę wpływa na percepcję mowy.

Jeśli się martwisz Przed ważnym spotkaniem posprzątaj swoje mieszkanie lub na pulpicie - pozwoli ci to się uspokoić i poczuć przypływ optymizmu. Ponadto czyszczenie nigdy nie jest zbyteczne.

Nie przychodź na spotkanie niedoświadczony: dowiedz się więcej o swoim rozmówcy, pomoże to uczynić rozmowę bardziej znaczącą.

Metoda odbicia pozy Rozmówca nadal działa. Jeśli twój odpowiednik siedzi ze skrzyżowanymi nogami, zrób to samo. Takie zachowanie tworzy bardziej wygodne środowisko do rozmowy, wpływając na ludzką podświadomość.

Paradoksalnie fakt: jeśli pożyczysz pióro na jakiś czas, jego właściciel jest bardziej skłonny do ciebie współczuć, niż gdybyś mu go dał. Nie bój się prosić o pomoc i ją zaakceptować (oczywiście w rozsądnych granicach).

Zdjęcie na okładce: Andrew B. Myers

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky
Weekend

Tatarska elektronika, koncert IC3PEAK i wystawa El Lissitzky

Koncerty Na zdjęciu: „Chleb” Posh Isolation / Ascetic House / Janushoved gablota Potrójna prezentacja kultowych duńskich marek - Posh Isolation, Ascetic House i Janushoved - odbędzie się jako duża impreza. Gwiazdy wieczoru Lust For Youth wystąpią w zaktualizowanym składzie: miejsce Loke Rabek, który zagra w chorwackim Amorze, zajął Soho Rezanejad.
Czytaj Więcej
Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń
Weekend

Koncert Cold Cave, wyprzedaż w Tsvetnoy, najlepsze ujęcia Elle, turniej Beer Pong i 12 innych wydarzeń

PIĄTEK 24 października Pochmurny dzień: −3 Noc: −7 SOBOTA 25 października Pochmurny dzień: −2 Noc: −5 NIEDZIELA 26 października Pochmurno z polanami Dzień: 0 Noc: −5 24 października, piątek 19:30 Pokaz filmu „Sergey Kuryokhin” B W ramach nowego projektu wystawienniczego „Performance in Russia: Cartography of History” w „Garażu” zaplanowano program edukacyjny na temat wpływu performance na sztukę rosyjską.
Czytaj Więcej
Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio
Weekend

Rave „Nobel 2.2. Epilog”, „Historia niepisanego obrazu” w Ermitażu, wykład Vivian Del Rio

Wystawa „Historia niepisanego malarstwa” Kiedy: 7 maja - 24 lipca Gdzie: Foyer of the Hermitage Theatre (32 Palace Embankment) Koszt: 400 rubli W 1946 r. Rosyjski awangardowy artysta Vladimir Sterligov rozpoczął prace nad obrazem o odbudowie Ermitażu po wojnie. Ale nie dokończył go: dwa lata później rozpoczęła się „sprawa Leningradzka”, sytuacja polityczna stała się napięta, a wyczyn mieszkańców Leningradu uznano za ideologicznie zły.
Czytaj Więcej