Chmura wiedzy

Business Geek: Rosjanie w tajemnicy, najbogatsi gracze i inne hity tygodnia

Buzzfeed: Rosjanie w tajemnicy

W tym tygodniu anonimowa aplikacja do wymiany wiadomości ze znajomymi Secret stała się bardzo popularna w Rosji. Dominacja prowokacyjnych postów w cyrylicy zaskoczyła zachodnich użytkowników - Buzzfeed sporządził listę najdziwniejszych „tajemnic”, którymi Rosjanie postanowili się podzielić.

Inc.: Co pomaga Ci produktywnie myśleć

Publikacja mówi o tym, co powinno się koncentrować na tych, którzy chcą być bardziej produktywni w swojej pracy. Ścieżka do wielozadaniowości składa się z pięciu kroków. Najpierw musisz ustalić sobie jasne cele i nie rozpraszać się sieciami społecznościowymi. Następnie naucz swoich przyjaciół, krewnych i współpracowników, że nie zawsze jesteś gotowy do komunikowania się z nimi. Przestań się więc rozpraszać rzekomo pilnymi drobiazgami, wyłącz powiadomienia dla aplikacji społecznościowych i ustaw licznik czasu, aby ukończyć pracę na czas.

Business Insider: najwyżej opłacani gracze na świecie

Podczas gdy spędzasz cały swój wolny czas grając w gry komputerowe, ktoś na nie zarabia. Publikacja opracowała listę najbogatszych profesjonalnych graczy. Na jej czele stoi Lee Jae Dong, który zarobił ponad pół miliona dolarów grając w StarCraft na 52 turnieje.

Businessweek: Investment Banker w Apple

Ostatnio Apple przeprowadził wiele dużych transakcji. Jednocześnie główni uczestnicy negocjacji z reguły pozostawali w cieniu. Według publikacji były pracownik Goldman Sachs Adrian Perika jest jednym z głównych negocjatorów korporacji. Kulminacją jego czteroletniej kariery w firmie była umowa warta 3 miliardy dolarów na zakup Beats Electronics. Nawiasem mówiąc, Apple zdołał uzyskać rabat w wysokości 200 milionów dolarów - prawdopodobnie nie bez udziału byłego bankiera inwestycyjnego.

Wired: jaka seria do obejrzenia tego lata

Lato nie jest najgorętszym okresem w telewizji: nie ma tak wielu programów telewizyjnych, często kanały pokazują powtórki. Aby nie zasmucić fanów, publikacja przygotowała listę programów telewizyjnych, które pokażą swoją nową serię tego lata. Na liście znajdują się nasze popularne Orange Is the New Black, Masters of Sex i The Bridge.

Obejrzyj wideo: Kamila Sidor - Geek Girls Carrot w Business Misja - Inspirujące wywiady z ludźmi sukcesu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy
Skrzynie

Mad Men: 10 udanych pomysłów biznesowych, które nie przychodzą Ci do głowy

Dog Cleaning Matthew Osbourne stworzył Pooper-scooper.com w 1987 roku, a Matt Boswell, który otworzył Pet Butler w Kolumbii, podjął swój pomysł. Matthew pisze na swojej stronie, że zawsze interesowały go nowe pomysły biznesowe. „To zabawne, że kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że ktoś zaoferował psom gówno za określoną tygodniową kwotę, śmiałem się” - wspomina przedsiębiorca.
Czytaj Więcej
Susan Kane „Introwertycy”
Skrzynie

Susan Kane „Introwertycy”

H&F studiuje jedną książkę biznesową tygodniowo i wybiera z niej najbardziej odkrywcze fragmenty. Tym razem czytamy książkę Susan Kane, konsultanta biznesowego, którego prezentację można było zobaczyć na TED. Książka jest taka, że ​​wbrew powszechnemu przekonaniu skromni introwertycy mogą tworzyć wielkie firmy i wymyślać pomysły, które mogą zmienić świat.
Czytaj Więcej
Mihai Chiksentmihayli „Stream”
Skrzynie

Mihai Chiksentmihayli „Stream”

Każdego tygodnia H&F czyta jedną książkę biznesową i wybiera z niej interesujące fragmenty. Tym razem czytamy książkę słynnego psychologa Mihai Chiksentmihaii poświęconą idei przepływu - optymalnym warunkom pracy i sposobom jej osiągnięcia. Mihai CHIKSENTMIKHAYA Amerykański psycholog, autor 20 książek Co to jest przepływ Nasze postrzeganie życia jest wynikiem różnych sił, które kształtują nasze doświadczenia, wpływając na to, czy jesteśmy dobrzy, czy źli.
Czytaj Więcej