Chmura wiedzy

Załóż firmę: Lombard

Lombardy to te same organizacje mikrofinansowe. Tutaj o wiele łatwiej jest uzyskać pożyczkę, ponieważ nie są potrzebne żadne gwarancje, a pracownicy lombardu nie są zainteresowani historią kredytową. Zasadniczo nie obchodzi ich, czy pożyczka została zwrócona, jeśli została wydana na zabezpieczenie majątku ruchomego.

W czerwcu 2014 r. Wejdą w życie poprawki do ustawy federalnej „O lombardach”. Społeczność zawodowa była w stanie utrzymać swój punkt widzenia w wielu kwestiach. Na przykład wymagania dotyczące powierzchni podłogi nie są określone przez prawo, chociaż przyjęto ograniczenie co najmniej 50 m2. Po drugie, autoryzowana stolica lombardu nadal wynosi 10 000 rubli, a nie 50 milionów rubli, jak planowali posłowie. Ale wymagania dotyczące lombardów stały się jeszcze większe. Prawo regulowało czas pracy - lombard może zabierać rzeczy do przechowywania i udzielać pożyczek zabezpieczonych ruchomością tylko od ósmej rano do 20:00, zanim będzie można pracować przez całą dobę. Jednak nawet teraz w nocy lombardy mają prawo do udzielania pożyczek jako organizacja mikrofinansowa.

Uważa się, że lombardy akceptują biżuterię i antyki, ale ostatnio wzrosła liczba organizacji przyjmujących sprzęt, wyroby futrzane, drogie meble, dzieła sztuki, samochody. Im więcej profili aktywności, tym więcej klientów. Z drugiej strony w każdym obszarze potrzebny jest dobry ekspert, poza tym potrzebne będą duże pomieszczenia do przechowywania mebli i sprzętu, a dla samochodów - parking strzeżony. Tak więc koszty również wzrosną. Aby zdecydować, którą nieruchomość wziąć, warto ocenić rynek. Dowiedz się, jakie lombardy są bardziej w Twoim mieście lub okolicy i dowiedz się, czego brakuje klientom.

Lombard przyjmuje rzeczy do przechowywania na okres nieprzekraczający jednego roku, ale zwykle udziela pożyczek na znacznie krótszy okres w wysokości od 0,3% do 1,5% dziennie. Majątek dłużnika staje się własnością lombardu po upływie okresu kredytowania i miesiąca karencji, podczas którego lombard jest zobowiązany wysłać klientowi zaproszenie do spłaty długu. Przez cały okres przechowywania rzeczy pożyczkobiorcy lombard musi ubezpieczyć je na wypadek utraty lub uszkodzenia na własny koszt.

Lombard może być zarejestrowany wyłącznie jako osoba prawna, bez indywidualnych przedsiębiorców. Według rosyjskiej bazy danych kontrahentów w Rosji prawie 8500 organizacji świadczy usługi lombardowe, ale uczestnicy rynku uważają, że około połowa z nich nie działa. Wielkość rynku lombardowego wynosi około 40-50 miliardów rubli. Tradycyjnie, w czasach kryzysu, liczba lombardów rośnie, a ich sprawy kwitną. Jednak w 2013 r., Wbrew oczekiwaniom, tempo wzrostu uległo spowolnieniu - liczne organizacje mikrofinansowe, które udzielają mikropożyczek na krótki czas, konkurują teraz z lichwiarzami. W tej sytuacji lombardy z rozległą siecią oddziałów czują się pewniej, ponieważ mogą oferować klientom programy rabatowe, łagodniejsze warunki kredytowania i inne bonusy. Niemniej jednak lombard pozostaje dochodowym biznesem. Przy średnim koszcie otwarcia wynoszącym 1 milion rubli może się spłacić w ciągu dwóch lat. Średnia kwota pożyczki wynosi zwykle 5000 rubli, więc 30-40 klientów dziennie uważa się za dobry wskaźnik.

Pokój

W dużych miastach lepiej jest otworzyć lombard w części sypialnej: zwykle rzeczy są przenoszone z domu i raczej nie idą z nimi do centrum. Przeciwnie, w małych miasteczkach sensowne jest otwieranie się w centrum, gdzie wszyscy są.

Lepiej jest umieścić go w pierwszej linii: marginalny kontyngent przyjdzie do lombardu na podwórku. Za dobre miejsce uważa się lokale w pobliżu głównych centrów handlowych.

Lombard przyjmujący wyłącznie biżuterię może znajdować się na powierzchni 10 m2z 6 m2 zgodnie z prawem zostanie zarezerwowane dla miejsca pracy odbiornika, resztę zabierze sejf. Tymczasem większość lombardów znajduje się w odległości 30 metrów.2a lombardy przyjmujące wynajem sprzętu o powierzchni 100 m2. Czynsz za metr kwadratowy w mieszkaniowej dzielnicy Moskwy wynosi od 3000 do 15 000 rubli rocznie.

Naprawa

Prawo nie nakłada specjalnych wymagań dotyczących projektowania i dekoracji pomieszczeń, z wyjątkiem standardowych dla wszystkich organizacji świadczących usługi dla ludności. Podczas naprawy zwracaj szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Nie wydawaj pieniędzy na kuloodporne szkło, żelazne drzwi, systemy alarmowe, wymyśl sposób, aby szybko odizolować pracowników lombardu i magazyn z hali, aby przyjąć gości w przypadku napadu. Rozsądne jest instalowanie kamer w hali, przy wejściach, w magazynie i w miejscu pracy pracowników. Pomogą tobie i organom ścigania odzyskać zdarzenia, jeśli coś pójdzie nie tak.

Sprzęt wszelkimi środkami bezpieczeństwa może przelecieć całkiem niezły grosz. Instalacja systemu bezpieczeństwa może kosztować do 15 000 rubli, a także wymagać dodatkowych miesięcznych opłat subskrypcyjnych. Metr szkła pancernego może kosztować od 5000 do 20 000 rubli.

Dokumenty

Działalność lombardów nie wymaga licencjonowania, ale zbiór dokumentów do otwarcia różni się od standardowej procedury.

Po pierwsze, jeśli Twoja firma będzie zajmować się biżuterią, należy ją zarejestrować w Federalnej Służbie Monitorowania Finansowego (w urzędzie terytorialnym w miejscu rejestracji firmy) oraz w Państwowej Inspekcji Inspekcji Państwowej Izby Probierczej.

Musisz złożyć wniosek do usługi monitorowania finansowego w ciągu 30 dni od daty rejestracji państwowej osoby prawnej. Musisz mieć przy sobie następujące dokumenty:

a) wniosek o rejestrację (w dowolnej formie), podpisany przez kierownika i poświadczony pieczęcią organizacji; sporządzony na papierze firmowym.

b) poświadczona notarialnie karta rejestracyjna w formie zatwierdzonej przez Federalną Służbę Monitoringu Finansowego (Formularz 2-KPU). W paragrafie 16 formularza 2-KPU urzędnik odpowiedzialny za przestrzeganie zasad kontroli wewnętrznej musi posiadać wyższe wykształcenie prawne lub ekonomiczne.

Decyzja zostanie podjęta w ciągu 10 dni.

Wszystkie dokumenty uzyskane podczas rejestracji państwowej, a także wniosek o rejestrację powinny być zawarte w komorze testowej. Przegląd odbywa się również do dziesięciu dni. Co pięć lat certyfikat rejestracji konta specjalnego będzie musiał zostać ponownie zarejestrowany.

Przepływ środków jest rejestrowany w ścisłych formularzach sprawozdawczych. Ich forma jest zatwierdzona przez Ministerstwo Finansów. Twoje relacje z hipoteką zostaną zapisane w dokumencie zwanym biletem zabezpieczającym.

W nim należy między innymi wskazać możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki lub jej nieobecność, zgodę lub brak zgody pożyczkobiorcy na fakt, że w przypadku niewypełnienia obowiązku egzekucja z hipoteki odbywa się bez egzekucji notarialnej. Bilet zabezpieczający musi również zawierać informację, że pożyczkobiorca ma prawo otrzymać różnicę pieniężną, jeżeli rzecz jest sprzedawana po cenie przekraczającej kwotę zabezpieczenia. Bilet bezpieczeństwa jest wystawiany w dwóch egzemplarzach.

Drugi dokument, który klient otrzyma od ciebie i zostawisz kopię dla siebie, nazywa się „pokwitowaniem konserwacyjnym”. Jeśli formy ścisłego raportowania są tworzone metodą drukowania, muszą koniecznie zawierać dane drukarni i zamówienia. Pomoże to w księgowości. Rejestracja ścisłych formularzy sprawozdawczych w urzędzie skarbowym nie jest zapewniona. Lombard jest zobowiązany do stworzenia warunków zapewniających bezpieczeństwo papieru firmowego, należy je przechowywać w sejfach.

 

Inne wydatki

Personel

Aby oszacować koszty personelu, konieczne jest określenie rodzaju lombardu. Jeśli przyjmiesz tylko biżuterię, musisz wezwać osoby oceniające metale szlachetne i kamienie, mogą to być zarówno mężczyźni, jak i kobiety bez ograniczeń wiekowych. Usługi rzeczoznawców, w zależności od kwalifikacji, kosztują do 50 000 rubli miesięcznie. Specjaliści od antyków i dzieł sztuki będą kosztować więcej - do 100 000 rubli miesięcznie. Najtańsi rzeczoznawcy to technicy, ale będą musieli zatrudnić przeprowadzki, aby pomóc.

Każdy lombard powinien mieć zabezpieczenia. Możesz korzystać z usług firm zewnętrznych.

Sprzęt i oprogramowanie

Lombardy oceniają rzeczy na podstawie ich wartości rynkowej w momencie odbioru.

Do pracy potrzebujesz: komputer i drukarkę, wagi elektroniczne (na biżuterię) - ich koszt, w zależności od modelu, wynosi od 15 000 do 40 000 rubli. Do oceny biżuterii potrzebny będzie zestaw odczynników i narzędzi handlowych: kamień testowy, igły testowe, odczynniki do złota różnych próbek, odczynnik srebrny, probówki, karatometr itp.

Aby otrzymać sprzęt, musisz nabyć dużą liczbę przedłużaczy do jego przetestowania, a także narzędzia testowe - kasety, dyski, karty flash itp.

Będziesz musiał zainstalować specjalny program CRM, który będzie śledził spłacone długi, otrzymane rzeczy, ich stan itp.

Promocja

Z usług lombardów korzystają głównie kobiety w wieku od 35 do 47 lat. Co więcej, są to zamożne kobiety, które pilnie potrzebują pieniędzy. Jak każda firma, najlepsza reklama to jasny znak na pierwszej linii. Możesz rozdawać ulotki, umieszczać reklamy w centrach handlowych i podejmować podobne kroki.

Zwróć uwagę na branding. Tylko słowo „Lombard” nie pomoże ci zbudować lojalnej publiczności. Wymyśl oryginalne i chwytliwe imię.

Ilustracje: Natalya Osipova

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiału: pierwszy lombard samochodowy w Moskwie, VDBG Soft, Smart Lombard i rosyjska liga lombardowa.

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia
Chmura wiedzy

Krajowy sprzedawca: 7 sztuczek do kupienia

Lustrzane neurony Specyfika działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego często nieświadomie naśladujemy zachowanie innych ludzi. Mechanizm działania neuronów lustrzanych wyjaśnia, dlaczego się uśmiechamy, gdy widzimy radosną twarz, lub wykrzywiamy się, gdy widzimy kogoś, kto odczuwa ból fizyczny. Nawet gdy tylko obserwujemy czyjeś działania innych ludzi lub czytamy o nich, nadal mentalnie je popełniamy.
Czytaj Więcej
Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia
Chmura wiedzy

Business Geek: Problemy z Airbnb, biznesem w Dniepropietrowsku i innymi hitami tygodnia

Inc .: Jak zostać dobrym słuchaczem Autor książek o motywacji Brenda Bens uważa, że ​​dobry sprzedawca powinien nie tylko pięknie mówić, ale także uważnie słuchać. Daje siedem wskazówek tym, którzy chcą się tego nauczyć. W szczególności musisz dostroić się poprawnie, wybrać dobre (niezbyt głośne) miejsce do rozmowy, skoncentrować się na najważniejszej rzeczy i spróbować zrozumieć, jak się czuje rozmówca.
Czytaj Więcej
Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Najgorsze reklamy na Facebooku, wycieczki do Game of Thrones i inne cotygodniowe hity

Rosyjski reporter: jakie rosyjskie firmy przeżyły w ciągu pierwszych 25 lat Publikacja obchodzi 25. rocznicę przyjęcia ustawy o współpracy, która położyła podwaliny pod rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Założyciele Almaz Capital Partners Alexander Galitsky, były warsztat, który później otworzył Wimm-Billa-Danna, Davida Yakobashvili, szefa ru-Net i jednego z pierwszych inwestorów Yandex Leonida Bogusławskiego i innych, dzielą się swoimi wspomnieniami o tym, jak to wszystko się zaczęło.
Czytaj Więcej