Chmura wiedzy

Zarabiaj tanie: jak zaoszczędzić pieniądze Rozpoczęcie działalności gospodarczej

Uzyskaj dotację

Zaniedbanie przez przedsiębiorców rozpoczynających działalność większości możliwości wsparcia ze strony państwa wiąże się w dużej mierze z uprzedzeniami - wydaje się, że wszystko w tym obszarze jest albo tylko „własne”, albo tak biurokratyczne, że prawie niemożliwe jest uzyskanie dostępu do „darmowych pieniędzy”. Państwo jako partner ma swoje wady: będziesz musiał poświęcić czas na zbieranie papieru i pogodzić się z faktem, że będziesz musiał składać kwartalne kontrole otrzymanych pieniędzy. Jednak zgodnie z doświadczeniem osób, które otrzymały wsparcie państwa, niedociągnięcia te można łatwo pokonać, wykazując cierpliwość i chęć przekazania darowizny na miesiąc w celu przygotowania dokumentów i wzięcia udziału w konkursie. Często okazuje się, że normalni ludzie pracują w organach wsparcia, których głównym zadaniem jest rozdzielenie budżetu otrzymanego przez ich organizację między tych, którzy tego chcą. Ze względu na względną niepopularność tego rodzaju finansowania, pieniądze czasami po prostu kłamią i czekają na przedsiębiorców, którzy chcą je wziąć.

Ze względu na względną niepopularność tego rodzaju finansowania, pieniądze czasami po prostu kłamią i czekają na przedsiębiorców, którzy chcą je wziąć

Kwota kwoty, którą możesz otrzymać bezpłatnie od państwa, zależy od regionu, w którym znajduje się Twoja firma, jakiego rodzaju działalność była zaangażowana i jak długo istniała. Dość wygodną i stale aktualizowaną wyszukiwarkę środków odpowiednich do określonych warunków wsparcia państwa można znaleźć tutaj. Na przykład, jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą z Moskwy, masz możliwość otrzymania dotacji w wysokości 500 000 rubli, rekompensaty kosztów leasingu (5 milionów rubli), dotacji na spłatę odsetek od pożyczki (5 milionów rubli), zwrotu części kosztów udziału w wystawach (300 000 rubli).

Fundusz Pomocy Kredytowej dla Małych Firm może udzielać zabezpieczeń (poręczeń) w ramach umów pożyczek, jeżeli przedsiębiorca otrzyma pożyczkę od jednego z banków partnerskich Funduszu. Firmy innowacyjne mają uprzywilejowaną pozycję i są uprawnione do otrzymania dotacji (do 20 milionów rubli) na zwrot wydatków związanych z organizacją lub rozszerzeniem produkcji, tj. Zakupem sprzętu, licencji, oprogramowania, podłączeniem do sieci elektroenergetycznych itp. Fundacja Promocji Rozwoju Małych Form Przedsiębiorstw w Sferze Naukowej i Technicznej pomaga młodym przedsiębiorcom (do 28 lat). Udział w ich programie „U.M.N.I.K.” pomoże uzyskać dotację w wysokości 200 tysięcy rubli przez dwa lata z rzędu, aw programie START - 6 milionów rubli, rozłożonych na trzy lata.

Outsourcing wtórny

Zatrudnianie każdego nowego pracownika w personelu znacznie zwiększa obciążenie początkowej działalności, dlatego warto rozważyć współpracę z firmami outsourcingowymi w celu oszczędzania zasobów. Firma, która odmawia zorganizowania własnego działu księgowości, oszczędza pieniądze na podatkach i składkach z wynagrodzeń tych pracowników. Ponadto nie ma potrzeby płacenia urlopowym i księgowym szpitalom, ubezpieczeniom medycznym. Nie trzeba wydawać pieniędzy na komputery i ich konserwację, na zakup, konserwację i aktualizację programów księgowych i prawnych, na artykuły biurowe. Nie ma potrzeby wynajmowania dla nich biura, wydawania pieniędzy na usługi rekrutacji pracowników w przypadku zwolnienia księgowego lub jego odejścia na urlop macierzyński.

Jeśli księgowy w stanie popełni błąd, będziesz musiał zapłacić grzywny i kary. W przypadku współpracy z firmą outsourcingową umowa określa odpowiedzialność wobec klienta za jakość świadczonych usług, abyś mógł odzyskać te straty. Podobne korzyści występują w obszarze outsourcingu IT: zamiast płacić pracownikowi wynagrodzenie (plus podatki) i kupować licencjonowane oprogramowanie, możesz zapłacić za określony wynik.

Udostępnij biuro znajomemu

Tak długo, jak to możliwe, pracuj z domu, spotykaj się z kolegami i partnerami biznesowymi w kawiarni. Sekretarka outsourcingowa może również pracować z domu, przekierowując wszystkie połączenia na telefony pracowników. Możesz skorzystać z biura wynajmu godzinowego lub wynająć mały pokój - dla niektórych pracowników, na przykład kierownictwa i księgowych, którym często trudno jest przechowywać całą dokumentację w domu. Możesz kupić subskrypcje dla całego zespołu w coworkingu lub w kawiarni.

Cena takich biletów okresowych w Moskwie zaczyna się od 8000 rubli. Koszt wyposażonego miejsca do pracy w parku technologicznym i inkubatorze biznesu zwykle kosztuje 20–60% taniej niż w przypadku zwykłego wynajmu na rynku. Na przykład w moskiewskim parku technologicznym Strogino w pierwszym roku działalności mieszkaniec płaci za wynajem lokali tylko 40% stawki rynkowej, w drugim roku - 60%, w trzecim - 80% (ogólnie firma może wydawać w ramach murów Strogino ponad trzy lata). Dodatkowymi zaletami są interesujący sąsiedzi, mentorzy, tanie usługi prawne i przytulna atmosfera. Mówi się, że dzielenie powierzchni biurowej z innymi firmami typu start-up chroni przed poczuciem samotności i moralnego wsparcia.

Uzyskaj pomoc od dużej firmy

Firmy takie jak Intel, Google i Microsoft od dawna opracowują własne programy wsparcia dla firm rozpoczynających działalność. Na przykład Intel koncentrował się na komponencie edukacyjnym - prowadzi specjalne kursy w celu zwiększenia umiejętności korzystania z komputera i „przedsiębiorczości” w szkołach i na uniwersytetach. Google w Rosji organizuje konkursy dla początkujących. Microsoft poszedł jeszcze dalej. Najbardziej interesującymi programami firmy są BizSpark i granty z Microsoft Seed Fund. W pierwszym przypadku uczestnicy programu otrzymują bezpłatny dostęp do technologii MS, hostingu w chmurze Windows Azure, a także do sklepu z aplikacjami mobilnymi. Jeśli jesteś studentem, możesz nauczyć się wolnego oprogramowania za pośrednictwem programu DreamSpark.

Firmy takie jak Intel, Google i Microsoft od dawna opracowują własne programy wsparcia dla start-upów.

MS seed seed zapewnia bezpośrednie wsparcie finansowe rosyjskim startupom uczestniczącym w programie BizSpark, zapewniając im dotacje na rozwój od 10 000 do 100 000 USD, a także możliwość współpracy z mentorami i bycia prezentowanym inwestorom, pomagając przyciągnąć ekspertów technologicznych. Firma ma prawo do otrzymania tego wszystkiego, jeśli tworzy produkty oparte na technologiach Microsoft. Do tej pory Fundusz wspierał już 35 rosyjskich projektów o łącznej wartości ponad 1,4 miliona USD, a ponad połowa stypendystów to regionalne startupy. Fundusz współpracuje ze Skolkovo, RVC, Runa Capital i Almaz Capital, więc udział w programie zapewnia taką widoczność rynku inwestycyjnego, który jest tak ważny dla firm rozpoczynających działalność.

Mieszkaj w samochodzie

Na stronie Quora znajduje się jeden interesujący wątek poświęcony przedsiębiorcom, którzy w momencie tworzenia start-upu postanowili skorzystać z ostateczności - życia w samochodzie, aby nie wydawać pieniędzy na wynajem mieszkania. Możesz także przeczytać o jednym z nich w magazynie Inc. Z opisu codziennego życia bezdomnych przedsiębiorców wynika, że ​​po pierwsze nie jest to tak trudne, jak się wydaje, a po drugie prawda pozwala zaoszczędzić nie tylko na czynszu, ale także ogólnie dzięki temu, że życie w Takie warunki pomagają skoncentrować się na głównym celu. Wydatki „bezdomnych” były zwykle rozdzielane w następujący sposób: płacili za miejsce w coworkingu, subskrypcję klubu fitness (który służył również jako miejsce do umycia) i jedzenie. Wszystko inne poszło „do biznesu”.

Zdjęcie na okładce: Chris Turner

RVC

Obejrzyj wideo: Fundusze unijne. Dotacje unijne (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji
Chmura wiedzy

Moc umysłu: 5 sposobów na rozwój inteligencji

Ilościowy umysł Na mózg, jak każda inna część naszego ciała, wpływają czynniki zewnętrzne. Jeśli na przykład spowalniasz oddychanie lub boisz się czegoś, możesz natychmiast zauważyć zmianę w postrzeganiu. Twórca Quantified Mind, Johnny Donner, zasugerował, że wielu chciałoby wiedzieć dokładnie, które czynniki pozytywnie lub negatywnie wpływają na ich zdolności poznawcze.
Czytaj Więcej
Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim
Chmura wiedzy

Republika Cypryjska: 3 sposoby optymalizacji podatków na byłym obszarze morskim

Listy stref przybrzeżnych zostały zaktualizowane: Ministerstwo Finansów Rosji wyrzuciło z nich Republikę Cypryjską. Oficjalną datą wykluczenia Cypru z offshore będzie 1 stycznia 2013 r., Ale teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie tym krajem w zakresie optymalizacji podatkowej ponownie gwałtownie wzrośnie. Cypr pozostanie atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, którzy nadal mogą włączać spółki na Cyprze, wykorzystując je do optymalizacji podatkowej swojej działalności.
Czytaj Więcej
5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones
Chmura wiedzy

5 rodzajów przedsiębiorców z Game of Thrones

Czwarty sezon sagi telewizyjnej Game of Thrones, opartej na powieści George'a Martina Song of Ice and Fire, dobiega końca. Producenci ogłosili, że zostaną wydane jeszcze trzy sezony epickiego dramatu o kandydatach na żelazny tron ​​Siedmiu Królestw. Wiadomo, że George Martin, choć nie ukończył prac nad najnowszymi książkami, już przemyślał losy głównych bohaterów i ujawnił je twórcom serialu.
Czytaj Więcej
Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity
Chmura wiedzy

Business Geek: Pinterest dla Firm, Wskazówki absolwentów LinkedIn i inne cotygodniowe hity

Inc.: Jak korzystać z Pinteresta w biznesie Aaron O'Hanlon, dyrektor wykonawczy Footbridge Media Marketing Agency, mówi o tym, jak sieć społecznościowa zdjęć i zdjęć może pomóc w promocji Twojej firmy. Na początek radzi, aby nie postrzegać go jako bezpośredniego kanału zwiększającego ruch: na Pinterest możesz zwrócić uwagę tylko na swój produkt lub portfolio (oczywiście, jeśli wyglądają dość estetycznie).
Czytaj Więcej