Chmura wiedzy

Czas do pracy: 5 zasad idealnej codziennej rutyny

Różni eksperci udzielają bardzo wielu wskazówek na temat poprawy wydajności, często zaprzeczając sobie nawzajem. Dziennikarz Eric Baker przeprowadził wiele wywiadów z osobami odnoszącymi sukcesy i wydedukował niektóre z zasad, którymi się kierują, aby nadążyć za wszystkim. Według jego obserwacji najważniejsze jest skorelowanie znaczenia zadania z wydatkowaną na nie energią. Przetłumaczyliśmy inne ważne wskazówki z artykułu o Business Insider.

Wykonuj poranne rytuały

Badaczka Laura Vanderkam przestudiowała harmonogramy odnoszących sukcesy ludzi i odkryła, że ​​łączy je jedno - najczęściej tacy ludzie wstają wcześnie, zanim zacznie się zamieszanie i ogólne szaleństwo. Ponadto przestrzegają określonych rytuałów, robiąc to samo dzień po dniu rano. W szczególności warto zastanowić się, jakie cele należy osiągnąć dzisiaj i w przyszłości. Ten nawyk pomaga dostroić się do nastroju w pracy i skoncentrować się na ważnych rzeczach.

Nie daj się rozproszyć drobiazgom

Często, gdy przychodzą do pracy, ludzie natychmiast chwytają pilne listy lub zaczynają rozmawiać ze swoimi kolegami w ostatni weekend, odkładając najważniejsze na później. To wielki błąd. Według badań, w ciągu pierwszych 2-4 godzin po przebudzeniu mózg działa najbardziej produktywnie - po co marnować ten czas na bzdury? Nie rozpraszaj się nim, jak tylko przyjdziesz do pracy - zrób najważniejsze.

Pomyśl o wynikach

Po lunchu szczególnie ciężko jest zacząć od nowa. Aby wrócić do pracy, możesz powtórzyć poranny rytuał w skróconej wersji: pomyśleć o tym, co już zostało zrobione. Myśli o osiągniętych wynikach dobrze motywują do dalszej pracy.

Odbywaj spotkania po południu

Jeśli poranek jest idealny do rozwiązywania złożonych problemów, to popołudnie jest rutyną. Twórca Gilberta, Scott Adams mówi: „Przed lunchem tworzę, a potem - kopiuję”. W tej chwili przejście z jednej skrzynki do drugiej zrobi ci dobrze. Według badań najlepszy czas na spotkania to 15 godzin. Nawiasem mówiąc, często ludzie, którym trudno jest skoncentrować się na rozwiązaniu jednego problemu, pracują wydajniej, jeśli w pobliżu jest ktoś inny.

Zostaw wieczór wolny

Tim Ferris, specjalista ds. Zarządzania czasem, radzi ci zapisać rzeczy, które chcesz zrobić jutro przed kolacją, a następnie odłączyć się od pracy i odpocząć. Ale to nie znaczy, że powinieneś całą noc siedzieć w domu przed telewizorem. Spotykanie się z przyjaciółmi, chodzenie na siłownię i twoje ulubione hobby znacznie poprawiają odzyskanie siły.

Zdjęcie na okładce: Noelia Lozano

Obejrzyj wideo: PODCAST #49 Marta Kucińska o ajurwedzie, rytuałach piękna i naturalnym odmładzaniu (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Młodzi arystokraci
Ludzie w mieście

Młodzi arystokraci

Alexander Shatohin Dyrektor Departamentu Relacji z Klientami W oddziale ze strony matki jestem potomkiem Kutuzowa z jednej linii, a Golenishchev-Kutuzov z drugiej. Michaił Illarionowicz Golenishchev-Kutuzov jest również względnym, ale bardzo odległym siedmio kuzynem. Jako dziecko moja mama powiedziała mi, że jej dziadek został zastrzelony za swoje szlachetne narodziny w 1937 roku.
Czytaj Więcej
Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?
Ludzie w mieście

Jakie trudności napotykają teraz Ukraińcy w Moskwie?

Miliony obywateli Ukrainy mieszkają w Rosji. Pracują, komunikują się, żenią i rodzą się bez względu na rewolucje i zmiany obywatelstwa. Ale ostatnie wydarzenia znacznie skomplikowały ich życie. Ktoś nie może uzyskać pozwolenia na pracę w kraju, w którym mieszka od kilkunastu lat. Kto boi się, że nie będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny.
Czytaj Więcej
Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga
Ludzie w mieście

Okres retrogradacji rtęci: jak działają astrolodzy Instagram z Jekaterynburga

Astrologia, paranonauka, która bada wpływ planet na losy ludzi, ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości: w starożytnej Mezopotamii była zaangażowana w przewidywanie wydarzeń o zasięgu ogólnokrajowym. Główną metodą aktywności astrologicznej jest konstruowanie i interpretacja wykresów astrologicznych - schematyczne obrazy lokalizacji ciał niebieskich w pewnym momencie.
Czytaj Więcej