Chmura wiedzy

Usuń z pamięci: testuj aplikacje randkowe

Przemawiając na forum Street Fight Summit West 2014 w San Francisco w zeszłym tygodniu, jeden ze współzałożycieli aplikacji randkowej Tinder, Jonathan Badin, powiedział, że firma zaczęła myśleć o sposobach zarabiania. Być może pojawi się reklama lub płatna subskrypcja.

Wcześniej wielu ekspertów sugerowało, że Tinder mógłby zarobić dobre pieniądze, gdyby zaczął sprzedawać informacje o swoich użytkownikach. Redaktorzy H&F postanowili przypomnieć, jakie inne metody monetyzacji stosują twórcy aplikacji randkowych. I poszedłem na kilka randek w tym samym czasie.

Tinder

pieniądze: kampanie reklamowe

Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych w USA. Serwis ma ponad 20 milionów użytkowników - każdego dnia powstaje w nim ponad 1,5 miliona par. Współzałożyciele Tinder, Sean Rad i Justin Matin, stworzyli go w 2012 r., Aw 2014 r. Znaleźli się na liście Forbes „30 przedsiębiorców w wieku poniżej 30 lat w dziedzinie technologii”. Pomimo ogromnej publiczności i niewątpliwego sukcesu aplikacja nadal jest platformą bez reklam.

Aplikacja zaczęła ostatnio eksperymentować z monetyzacją. Pierwsze doświadczenie - współpraca z amerykańskim serialem telewizyjnym „The Mindy Project” (The Mindy Project). W lutym tego roku na Tinderze pojawili się fałszywi bohaterowie serialu Fox. Po utworzeniu par między użytkownikami i postaciami bohaterowie serialu zasugerowali, że ich rozmówcy lepiej ich poznają, oglądając kolejną serię programów telewizyjnych.

kobiece doświadczenie

Tutaj spędza czas śmietanka społeczeństwa ze świata singli, siedząca w aplikacjach randkowych. Tinder stał się znany dopiero w Rosji, więc przez długi czas można było w nim spotkać tylko obcokrajowców i zaawansowanych użytkowników Moskwy, którzy lubią wszystko, co modne i obce. Naprawdę kocham Tindera, bez względu na to, co mówią. Nie wiem, czy możesz tu znaleźć swoją miłość, ponieważ w zasadzie nie wiem, czy jest to w ogóle możliwe. Ale tutaj znalazłem grupę fajnych facetów, kilka przewodników w różnych krajach, a także pracę (w dziennikarstwie, jeśli to).

Niedawno zjadłem kolację z jednym z moich nowych znajomych - Australijczykiem Davidem o oszałamiających kręconych włosach i zmysłowych ustach. Pisze o australijskim magazynie podróżniczym o różnych krajach i uwielbia Rosję, choć tutaj często mylony jest z gejem. David był zaskoczony, jak mało jest dziewcząt Tindera, ale dodał, że było to prawdopodobnie logiczne, ponieważ było w nim tak mało rosyjskich mężczyzn. „Nie sądzę, by któraś z tych kobiet miała nadzieję poślubić obcokrajowca” - powiedział naiwny Australijczyk.

męskie doświadczenie

Rok temu w Tinderze prawie nie było Rosjan, a dziś można w nim znaleźć prawie całą młodość Moskwy. A nawet przypadkowo natkną się na znajomych: okazuje się, że ten brzydki i histeryczny sąsiad z biura z prostym hukiem szuka jej miłości, a jeden przyjaciel przyjaciół, nieustannie obnoszący się ze swoją męskością, jest gejem (choć w gruncie rzeczy jest to różnica).

Tinder to przede wszystkim rozrywka, a ocena kart tutaj jest równie ekscytująca jak zabijanie czasu w TwoDots. I w nim możesz grać razem z dziewczyną, wybierając dla siebie partnerów. Idealna aplikacja do zwiększania samooceny: 100 dziewcząt w koszyku, 10 zapałek w skrzynce odbiorczej, euforyczna radość z tego, co się dzieje - dalsza komunikacja jest ogólnie możliwa, ale nie konieczna.

Okcupid

pieniądze: dane użytkownika i usługi premium

Ta aplikacja zmusza użytkownika do udzielenia odpowiedzi na milion pytań, aby wybrać mu parę zainteresowań. Aby „wypromować” swoje konto lub dowiedzieć się, kto cię polubił, musisz zapłacić. Aplikacja zarabia na najbardziej interesujących: użytkownik zaczyna się denerwować komunikatem „100 osób cię polubiło” i rozdaje około 100 rubli, aby dowiedzieć się, kim są wszyscy ci ludzie, którzy ocenili jego zdjęcie i dowcipne biografie.

Główną pozycją przychodów OkCupid są dane. Podobnie jak wiele bezpłatnych aplikacji randkowych, sprzedaje informacje o użytkownikach zebrane reklamodawcom. Umowa użytkownika stanowi, że OkCupid zbiera wszystkie opublikowane informacje, w tym zainteresowania osobiste, wiek, wykształcenie, płeć, miejsce pracy, preferencje seksualne, a nawet adres e-mail, zdjęcia i imię i nazwisko. Aplikacja wyjaśnia, że ​​przechowuje wszystkie informacje opublikowane raz, nawet jeśli profil zostanie usunięty.

kobiece doświadczenie

OkCupid pomaga znaleźć użytkowników w pobliżu, ale umożliwia także wyszukiwanie kogoś według określonej lokalizacji. Otrzymałem kilka wiadomości od mężczyzn z USA i Wielkiej Brytanii, którzy powiedzieli mi, że wkrótce zamierzają pracować w Moskwie i wcześniej szukają dziewczyny.

OkCupid postanowił wysłać szczegółowe wiadomości, więc kilka razy dostałem prawie przedślubne umowy: „Dziewczyny w Rosji są bardzo piękne, miłe i dobrze gotują. Zarabiam dobrze i dbam o moją dziewczynę. Mam nadzieję, że nie palisz i umiesz gotować barszcz” . Nie udało mi się spotkać tutaj kogoś naprawdę interesującego, ale w zasadzie jest to możliwe i wielu się udaje.

męskie doświadczenie

OkCupid to najmądrzejsza i najskuteczniejsza usługa randkowa, jeśli oczekujesz długiego związku. Spośród osób w pobliżu znajduje tych, z którymi najmniej się kłócisz o drobiazgi, i natychmiast wskazuje, które tematy najlepiej omijać w rozmowie.

Historia kalifornijskiego matematyka Chrisa McKinleya jest znana: w desperacji, by spotkać swoją ukochaną w życiu, włamał się do OkCupid, zebrał dane o dziewczynach, które lubił - okazało się, że należą one do kilku ogólnych typów - a następnie opracował idealną strategię randkową. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy odnalazł swoje szczęście. Mam podobną sytuację: OkCupid regularnie pokazuje dziewczyny, które zbyt przypominają te pierwsze. Ktoś jest niepoprawny.

Zang

pieniądze: połączenia płatne

Rosyjska aplikacja Zang od twórcy „Budisty” Hrachika Ajamyana i byłego dyrektora produktu do serwisu randkowego „Mamba” Siergiej Sigitow oferuje użytkownikom możliwość nawiązywania połączeń.

Nie można wysłać wiadomości do osoby, którą lubisz w Zang. Przez pierwszą minutę nie będą pobierać od ciebie pieniędzy, a każda następna będzie kosztować od 7 do 10 rubli, w zależności od metody płatności. Ponadto w Zang istnieją losowe połączenia (sama aplikacja przejmuje parę aktywnych użytkowników w tym momencie), są one wykonywane za darmo. Jeśli wrażenie rozmowy jest przyjemne, możesz zobaczyć profil swojego rozmówcy.

kobiece doświadczenie

Po zdobyciu Zanga ciągle się martwię, bo boję się, że ktoś do mnie zadzwoni. I dzwonią do mnie podczas spotkań w pracy lub podróży metrem. Aplikacja ma ciekawy i odważny pomysł, ale nie lubię rozmawiać przez telefon: wielu moich znajomych od dawna nauczyło się, że lepiej pisać niż dzwonić (jeśli jestem w złym humorze, zdecydowanie nie podniosę telefonu). Co możemy powiedzieć, że decyzja o połączeniu jest jeszcze trudniejsza.

Kilka razy odpowiadając na telefon, usłyszałem ospałe „Cześć, jak się masz?” (wiesz, mężczyźni mówią takim tonem przed potraktowaniem cię koktajlem i zawołaniem do domu, aby obejrzeć kolekcję znaczków) i był bardzo przestraszony. Nie wiem, czy jestem gotowy kontynuować takie kontakty z nieznajomymi. Ale śmiały i chłodny powinien to lubić.

męskie doświadczenie

Zainstalowałem Zanga wkrótce po uruchomieniu usługi: redakcja magazynu Big City przygotowała materiał o seksie w Moskwie i pośpiesznie wymyśliła ocenę najwygodniejszych aplikacji randkowych, testując je na sobie nawzajem i na pobliskich dziennikarzach (czyli u mnie).

Eksperyment zakończył się niepowodzeniem: jakość komunikacji była tak niska, że ​​połączenie zostało przerwane po kilku sekundach. Nadal nie udało mi się zdobyć serca redaktora naczelnego „BG” Kseni Chudinowej, chociaż dzieliło nas dziesięć metrów. Aplikacja została natychmiast odinstalowana. No cóż, w każdym razie, wybrany jest żonaty.

Czysty

pieniądze: Płatne bilety

Po zarejestrowaniu się w aplikacji partnera Pure Sex po prostu prześlij swoje zdjęcie. Pokażą profile pobliskich mężczyzn i kobiet, którzy są zainteresowani intymnością seksualną bez zobowiązań. Początkowo zakładano, że użytkownik powinien kupić „bilet” za 9,99 USD, co pozwala na umieszczenie profilu w aplikacji na 24 godziny. Dla początkujących siedem takich „biletów” zostało podarowanych w prezencie. Po upływie płatnego czasu ankieta i korespondencja z innymi członkami społeczności znika.

Jednak w Pure było niewielu użytkowników, a twórcy aplikacji musieli tymczasowo anulować opłatę za „bilety”. Jak powiedział założyciel Pure Roman Sidorenko H&F, firma najpierw przetestowała hipotezę monetyzacji: przez dwa miesiące sprzedawała „bilety” i subskrypcje. „Głównym zadaniem było sprawdzenie, czy taki model będzie w zasadzie działał. Eksperyment wykazał konwersję 12,6% klientów skłonnych do zapłaty. W rezultacie postanowiliśmy uwolnić zarówno nasze Tak, jak i Aplikacje Pure do końca roku, aby szybko zyskać masę krytyczną użytkowników” wyjaśnił Sidorenko.

kobiece doświadczenie

Jak dotąd Pure ma naprawdę niewielu użytkowników. Niemniej jednak jest kilka. Mógłbym narzekać, że moi rozmówcy okazali się bardzo leniwi i nie chcieli wychodzić z domu, aby „napić się gdzieś w centrum”, i zamiast tego wezwali ich na herbatę. Ale to nie ma sensu, ponieważ aplikacja została stworzona specjalnie dla tych, którzy nie mają z kim dzielić się filiżanką herbaty.

Moje doświadczenie byłoby prawdopodobnie bardziej skuteczne, gdyby nie moje wewnętrzne więzi duchowe. Dla znajomych bez zobowiązań musisz być bardziej zrelaksowany, dlatego zanim wydasz pieniądze na „bilety” w Pure, musisz szukać psychoterapeuty, który wyjaśni, że kobieta ma takie samo prawo do przyjemności jak mężczyzna (cóż, lub co należy zrozumieć, zacząć uprawiać seks z nieznajomymi przez Internet).

męskie doświadczenie

Przed wydaniem Pure wydawało się, że usługa przeznaczona wyłącznie dla seksu może być bombą. Brak przywiązania do Facebooka i obstawianie połączeń społecznościowych - po prostu naturalny wybór tych, którzy są teraz gotowi iść spać. Spoko Teoretycznie tak, w praktyce - niezupełnie.

Po pierwsze, w Pure jest zbyt mało ludzi i prawie nie ma z kim umawiać się na randki: nadmierna emancypacja odstrasza wielu użytkowników, a najbliższy zbieg okoliczności może być dziesięć kilometrów od Ciebie. Po drugie, pomysł biletów godzinowych - szybko znalazłem towarzysza i spałem z nim - zwykle okazuje się, że kiedy gapisz się, nie widzisz kilku ofert lub, odwrotnie, nie możesz zaprosić osoby, którą lubisz. Termin oferty wydaje się celowo wygasać w najbardziej nieodpowiednim momencie: eksperymenty z monetyzacją są fajne, ale nie wtedy, gdy sprawiają, że usługa jest prawie bezużyteczna.

Blendr / badoo

pieniądze: usługi premium i reklama

W 2011 roku twórca najsłynniejszej aplikacji Grindr służącej do wyszukiwania partnerów seksualnych, z którą chłopaki się spotykają, opracował usługę dla szerszej publiczności. Tak pojawił się Blendr - dla tych, którzy szukają przyjaciół i partnerów dowolnej płci do seksu lub związków. W październiku 2012 r. Połączyła się ze swoim odnoszącym sukcesy konkurentem, międzynarodowym serwisem Badoo Andreya Andreeva.

Badoo oferuje swoim użytkownikom płacenie około 400 rubli miesięcznie za możliwość zobaczenia, kogo lubisz i kto dodał Cię do ulubionych. Blog firmy informuje, że nie gromadzi danych osobowych odwiedzających, ale umieszcza cookie identyfikatora sesji na komputerze nowych członków społeczności. Dane osobowe nie są sprzedawane ani udostępniane stronom trzecim, jednak Badoo ujawnia ogólne informacje w celach marketingowych i reklamowych.

kobiece doświadczenie

Wszyscy mamy własne stereotypowe pomysły na temat witryn randkowych i wszyscy wiemy, że Badoo nie jest dobre w ich rozwiązywaniu. Ale w tej aplikacji najwięcej użytkowników. Spotkałem się tylko z jednym - rozmówca był bardzo bezczelny, a nawet powiedział, że pociąga go niekonwencjonalne podejście do seksu.

Następnego dnia słodki chłopiec stał przede mną, dwie głowy pode mną, opowiadając mi o swojej pasji do buddyzmu. Jedliśmy pączki i rozstaliśmy się.

męskie doświadczenie

Zapomnij o miłości, Badoo jest czystszym zakładem przetwórstwa mięsnego niż Pure: jest wielu użytkowników i wszyscy tak bardzo chcą seksu, że są nawet gotowi zapłacić za własną promocję. Problem oczywiście nie tkwi w podejściu - wszyscy dorośli rozumieją, dlaczego tu przybyli - ale na widowni.

Jeśli w Tinder komunikujesz się z ludźmi z bliskiego otoczenia społecznego, wówczas w Badoo króluje świat stereotypowego „Domu-2”. Z powodu beznadziejności smutne i brzydkie kobiety piszą do mnie, wyraźnie nie doceniając swojego wieku, a wszystko, co mogę zrobić, to milczeć i klikać „krzyż”. Chyba jestem snobem. Odmówić

Moonit

pieniądze: wiele reklam i usług premium

Różnica między tą aplikacją randkową a milionem innych polega na tym, że ocenia ona zgodność użytkownika za pomocą astrologii. W Moonit możesz zarówno flirtować, jak i zawierać nowych przyjaciół. „Nie będziesz już musiał pytać swojego rozmówcy, jaki jest jego znak zodiaku!” - mówi opis aplikacji („w końcu!” - cieszymy się). Usługa zarabia na wszystkim, co może - banery reklamowe zawieszają się na stronie głównej, a także pojawiają się, gdy próbujesz zobaczyć zdjęcia innych użytkowników. Aby uzyskać status VIP, musisz zapłacić, aby zobaczyć strony użytkowników ze statusem VIP.

 

kobiece doświadczenie

Należę do osób, które mogą zapytać rozmówcę: „Jaki jest twój znak zodiaku?” - następnie, aby podać klasyczną frazę: „Nie wiem nic o Rybach, ale co za błogosławieństwo, że nie jesteś Skorpionem”. Jednocześnie pod żadnym pozorem nie mogłem znaleźć pary dla siebie w tej aplikacji: ciągle jestem niesamowicie zirytowany wyświetlaniem reklam.

Nie chciałem nawet widzieć profilu użytkownika, który mnie oznaczył, ponieważ wiedziałem wcześniej, że wcześniej zaproponowano mi pobranie gry o Wikingach. W Moonit jest niewielu użytkowników z Rosji i żaden z nich nie chciał ze mną rozmawiać. Ale facet z Kolumbii powiedział, że aplikacja pomaga mu uczyć się angielskiego, a rozmówca z Australii pokazał jego nagi tors.

 

męskie doświadczenie

Moonit to Tinder w Rosji rok temu. Jest tu niewielu krytycznych użytkowników i jest mało prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości staną się bardziej ze względu na obecność wspomnianych wcześniej konkurentów i irytujące reklamy. A potem wydaje się, że nie ma sposobu, aby znaleźć parę bardziej głupią niż użycie astrologii. Niepowodzenie: nikogo nie znalazłem - ale wydaje się, że w ogóle nie chodzi o to, że dziewczyny boją się fajnych Skorpionów.

Tekst: Zlata Onufrieva, Jurij Bołotow

Zdjęcie na okładce: C.J. Burton

Obejrzyj wideo: NAJGORSZE OPISY Z TINDERA!!!!! (Luty 2020).

Popularne Wiadomości

Kategoria Chmura wiedzy, Następny Artykuł

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic
Odkrycie tygodnia

Coffee Central Coffee w Europie i nowy Kneading in Academic

W nowym „Odkrycie tygodnia” Życie w Jekaterynburgu mówi o nowej kawiarni w centrum biznesowym „Europa” i pierogach „Ugniatanie” w akademii. Tekst Lilia Nizamova Coffee Shop Coffee Central ADRES: Lenin Ave. 25 CZAS OTWARCIA: poniedziałek-piątek 7: 00-22: 00, sobota-niedziela 8: 00-22: 00 instagram Nowe piętro otworzyło się na pierwszym piętrze centrum biznesowego „Europa”, w pobliżu ze sklepem DKNY, wejście od ulicy Uritsky.
Czytaj Więcej
Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs
Odkrycie tygodnia

Bistro na Pokrovsky Boulevard, Benedykt z Charkowa w Atrium i Hot Dogs

Bistrot & Boutique No. 7 Adres: Podkolokolny per., 16/2, s. 1 Godziny otwarcia: 10: 00-23: 00 Średni rachunek: 1000 rubli facebook Na Pokrovsky Boulevard, domowej kawiarni Bistrot & Boutique No. 7. Właścicielka kawiarni Katerina sama stoi w kuchni i wraz z dwoma asystentami wymyśla menu. W kawiarni można zjeść śniadanie przez cały dzień, przygotowywane są tutaj serniki i wszelkiego rodzaju jajka, codziennie rano można dostać świeże ciasta, babeczki i ciasta.
Czytaj Więcej
Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar
Odkrycie tygodnia

Raki na Tishince, ryby z całej Rosji na Wołynie i nowy szef kuchni w 15 Kitchen + Bar

Restauracja „Cancer on Tishinka” Adres Tishinskaya sq., 3 Godziny otwarcia Od 12:00 do 01:00 Średnia kontrola 1500 rubli Facebook W centrum Moskwy otwarto „Cancer on Tishinka” - gastronomia piwna w rosyjskich tradycjach, jak jej przedstawiciele opisują restaurację. Według nich inspiracją do stworzenia nowego miejsca były tradycje gastronomiczne południowych miast Rosji z ich rakotwórczymi.
Czytaj Więcej
Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky
Odkrycie tygodnia

Kawiarnia na terenie VDNH oraz w ogrodzie Ermitażu, Kotleta w zoo i kiosk z ciastkami w parku Gorky

Kawiarnia „Lato” na VDNKh Zdjęcie: Forum VDNKh Wcześniej stała stała stała się duża kawiarnia, która działała jako miejsce sezonowe. Znajduje się na brzegu stawu, obok fontanny Kolos. Instytucja o powierzchni 690 metrów kwadratowych jest częścią restauracji prowadzonej przez Vladimira Kudryavtseva („Milk”, „Luch”, „Karabas”, „Mandarin” i „Vereshchagin”).
Czytaj Więcej